Pawełek i cała reszta

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788396458261
Liczba stron: 114
Język oryginału: polski

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Pawełek to dziesięcioletni chłopiec, który w typowy dla dziecka w tym wieku, a często zaskakujący dorosłych dojrzałością i przenikliwością sposób opisuje otaczającą go rzeczywistość.

Pawełek nie ma lekko. Marzy o tym, by mieć psa, walczy o przywrócenie drożdżówek w szkolnym sklepiku i chce w końcu zagrać w popularną strzelankę. Niestety, życie nijak się ma do jego wyobrażeń. Pies się pojawia, ale jakiś taki dziwny. W grę od razu się przegrywa mimo solidnej podbudowy teoretycznej, a dorośli jak zwykle nic nie rozumieją...

Opowieści Pawełka są pełne humoru oraz dziecięcej ironii. Wspólne czytanie z dzieckiem będzie idealną okazją do poruszenia przez rodzica tematów, które dla dzieci często są bardzo trudne do zrozumienia.

Tagi:

Kup książkę Pawełek i cała reszta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pawełek i cała reszta

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-09-25,

Autora znam głównie z serii o Zofii Wilkońskiej, niebywale aktywnej i wścibskiej staruszce.
"Pawełek i cała reszta" to pierwsza książka autora dla dzieci.
Pawełek to chłopiec, który nie ma lekkiego życia. Nie tylko marzy o tym, aby mieć psa ale walczy o przywrócenie drożdżówek do szkolnego sklepiku. Do tego chce zagrać w ekstra strzelankę.
No cóż. Wszystko jest nie tak jak sobie wymyślił.
Pies to jakiś maluśki chułała, a gra porażka na całego.
Pawełek nie poddaje się, a w jego życiu pojawia się Nowy.
Czy będzie to przyjaźń na "zabój"?
Główny bohater ma dziesięć lat i jego oczami poznajemy świat w, którym rządzi humor, emocje i rodzice. Siostrę zostawię Wam na deser, sami odkryjcie co to za ziółko.
Bardzo ciekawie i mądrze napisana książka dla dzieci. Nie sugerujcie się tytułem, bo dziewczynkom też się spodoba.
Historie zabierają nas w świat dziecięcych problem z którymi sami kiedyś się spotkaliśmy. Wartościowa książka w, której autor przemycił wiele rzeczy i tematów o których powinno rozmawiać się z dziećmi.
Do tego na plus twarda oprawa i duża trzcionka.

Link do opinii
Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Pawełek i cała reszta" Jacka Galińskiego to literacki wehikuł czasu do dzieciństwa, z pozoru beztroskiego, a jednak wiele spraw nie idzie po myśli dziecka. Pewnie pamiętacie jak Wasze oczekiwania względem wielu spraw mijało się z tym, co dostawaliście finalnie. Nie inaczej było w przypadku bohatera tejże książki.
Już dawno zapomnieliśmy, jaki jest świat widziany oczami dziecka. Autor świetnie oddał ducha tego świata w postaci uczęszczającego do piątej klasy Pawełka, który przypomina nam, dorosłym, podejście do niektórych spraw.
Zapewne spotkaliście się z sytuacją, kiedy do klasy dołącza nowy uczeń i jakie poruszenie wśród klasy wywołuje. Pragnęliście psa, którego co prawda otrzymaliście, ale... nie takiego, o jakim marzyliście. Zostawaliście pod opieką taty, który niekoniecznie podtrzymuje zasady nałożone przez mamę, po prostu nie pamięta o niektórych rzeczach. Może zaznaliście dręczenia, przemocy od swojego rówieśnika czy kogoś strasznego. Zastanawialiście się, czy Mikołaj naprawdę istnieje i czemu lubicie, bądź nie, święta.
Opowieści znajdujące się w książce są wyjęte z prawdziwego życia. Na pewno nie raz i nie dwa spotkaliście się z tym, co przeżył na kartach książki Pawełek. Jestem zaskoczona i zdumiona, ponieważ każdy znajdzie tu choć jedną historię, którą przeżył na własnej skórze. Narracja Pawełka jest trochę ironiczna, ale nie brakuje jej humoru, dzięki czemu można spędzić przy książce naprawdę fajnie czas. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy czytają razem ze swoimi pociechami.
Twarda oprawa, duża czcionka, przejrzysty tekst sprawiają, że książka jest przyjemna i lekka w odbiorze. Myślę, że bez wahania mogę polecić ją każdemu. Nieczęsto udaje się autorom, by zabrać czytelnika w przeszłość i przeżywać wszystko drugi raz. Tutaj ta magia się zadziała i naprawdę polecam. Jeśli Jacek Galiński wyda kolejne książki dla dzieci, sięgnę po nie bez wahania. Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - lolantresola
lolantresola
Przeczytane:2022-09-04,

Kojarzycie Zofię Wilkońską? Jeśli tak, to Jacek Galiński jest Wam doskonale znany!

„Pawełek i cała reszta” to totalnie złoto. Kolejna pozycja spod piórka Jacka, skierowana tym razem do młodszego czytelnika. 

Mimo iż swój wiek mam… wciąż 20 pare! To uwielbiam humorystyczne teksty, a ten, który zaserwował nam Jacek Galiński jest idealną lekturą!

 


„Pawełek to dziesięcioletni chłopiec, który w typowy dla dziecka w tym wieku, a często zaskakujący dorosłych dojrzałością i przenikliwością sposób opisuje otaczającą go rzeczywistość.

Pawełek nie ma lekko. Marzy o tym, by mieć psa, walczy o przywrócenie drożdżówek w szkolnym sklepiku i chce w końcu zagrać w popularną strzelankę. Niestety, życie nijak się ma do jego wyobrażeń. Pies się pojawia, ale jakiś taki dziwny. W grę od razu się przegrywa mimo solidnej podbudowy teoretycznej, a dorośli jak zwykle nic nie rozumieją…”- opis pochodzi od wydawnictwa. 

Nie wiem co ona ma w sobie, ale śmiałam się co chwilę. Historia Pawełka wciąga i sprawia, że chcemy więcej.

Jeśli tylko powstanie kolejna książka z nim w roli głównej biorę ją w ciemno!

Mam chrześniaka w wieku dziesięciu lat i życzyłabym sobie takich przyjaciół dla niego jak Pawełek i Nowy.  

W przyjemny i prosty sposób Autor przemycił w tekstach sprawy o których powinno się rozmawiać z dziećmi, jak chociażby zachowanie wobec nieznajomych itd. 

 


Cóż dodać? Jeśli Jacek Galiński zdecyduje się na pisanie książek dla dzieci to czuję, że stanie się to nowa, popularna i ponadczasowa seria nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych, którzy będą czerpać przyjemność z czytania ;).

Link do opinii
Avatar użytkownika - patrycjalukaszyk
patrycjalukaszyk
Przeczytane:2022-07-03,

Jest to zbiór opowiadań o pełnej przygód codzienności 10-letniego Pawełka i jego niezastąpionych przyjaciół i rodzinki - a dzieje się u nich sporo!

Zawsze lubiłam powroty do dzieciństwa z historiami opisywanymi z perspektywy głównego, dziecięcego bohatera. Pawełek świetnie oddaje tego młodzieńczego ducha, jedną nogą będąc w pełni dzieckiem kopiącym piłkę, a drugą wkraczając powoli w nastoletnie lata z marzeniem o samodzielności. Ma przekomiczne przemyślenia na temat świata dorosłych, niebanalne pomysły i charakterek. Autor włożył w usta literackich dzieciaków genialne teksty, szczerość i często mądrość, jaka charakteryzuje dziecięce spojrzenie na to, czego często jako dorośli już nie widzimy.

Urocze i wartościowe były opowieści o nawiązywaniu przyjaźni z nowym kolegą ze szkolnej ławki czy przekonywaniu się do pieska, który, choć wygląda inaczej niż by się chciało, potrafi skraść serce. Ta książka to nie tylko humor - to także emocje i lekcja dojrzałości dla młodych czytelników, którzy wyniosą naprawdę sporo z lektury (dorośli myślę, że również 😉)

Był śmiech, było wzruszenie, były oryginalne opowieści o współczesnych dzieciakach, z którymi można się utożsamić bądź co nie co z nostalgią sobie przypomnieć. Dla mnie rewelacja, bardzo mi się ten zbiór podobał i mam nadzieję, że jeszcze Pawełka i resztę uda się literacko spotkać 😊

Link do opinii

Dzisiaj przychodzę do Was z książką dla dzieci. Pióro Jacka Galińskiego znałam wcześniej z serii o Zofii Wilkońskiej, która trafiła do mojej specyficznej duszy.

Pawełek, to zadziorny i rezolutny nastolatek, który wraz ze swoją paczką konfrontuje się z rzeczywistością. Bohater jest też mistrzem złotych myśli ,,nie wiem, po co właściwie chodzi się do szkoły" - też się nad tym często zastanawiałam, kiedy chodziłam do budy :D

Moje serce skradła petycja o drożdżówki w sklepiku <3

Lekka historia, bardzo szybko się ją czyta. Opowieść bawi, ale też uczy. Pawełek jako bystry nastolatek wyłapuje wszystkie absurdy dorosłych i jest bardzo dobrym obserwatorem. Humorystyczne dialogi wprowadzają bardzo luźny i przyjemny klimat.

A co Ty zazwyczaj kupował_ś w sklepiku szkolnym? :D

Link do opinii

,,Pawełek i cała reszta" to najnowsza powieść Jacka Galińskiego. Od razu dodam nie tylko dla dzieci, rodzice także dobrze się przy niej bawią. Miałam możliwość wysłuchania audiobooka i powiem wam jest dobrze. Pawełek to całkiem mądry chłopczyk, który ma dopiero 10 lat i poznaje świat. Za wszelką cenę chce mieć pieska. Co zrobi, żeby rodzice zgodzili się i kupili wymarzonego psiaka? Czy spełnią jego oczekiwania? Podobała mi się również petycja w sprawie drożdżówek. Czy tym razem dyrektorka szkoły przywróci do szkolnego sklepiku drożdżówki? Czy już raczej będzie za późno? Co się stanie z chłopcem, który jest strasznie niegrzeczny i zaczepia innych? Czy nasz Pawełek wierzy jeszcze w Świętego Mikołaja? Te i wiele innych historii znajdziecie w książce ,,Pawełek i cała reszta".

Idealne opowiadania do czytania lub słuchania razem z dzieckiem. Tutaj znajdziecie problemy widziane oczami dziesięcioletniego chłopca. Na początku myślałam, że Pawełek jest strasznym chuliganem, ale szybko zmieniłam o nim zdanie. Pierwsza historia poruszy wasze serca. 

Co zrobilibyście, gdyby wasze dziecko poprosiło o pieska? Uleglibyście pokusie i kupilibyście, czy raczej wytłumaczylibyście, że piesek to nie jest zabawka, którą można odstawić w kąt jak tylko się nim znudzi? 

Z czystym sercem polecam. Warto czytać i słuchać tego typu książki. 

Jacek Galiński wykonał kawał dobrej roboty. Po rewelacyjnej babci musiałam poznać kolejne jego dzieło i się nie zawiodłam. Tą książką udowodnił, że jest uzdolnionym autorem. Brawo. 

Link do opinii

Kochani! Ja mam dla Was prawdziwą petardę! Ta książka jest świetna dla każdego, ja jaki osoba dorosła, która niezbyt często sięga po taką literaturę bawiłam się naprawdę znakomicie! Jestem pewna, że dzieciaki pokochają tą książkę tak samo jak ja! ??

"Pawełek i cała reszta" to książka która opowiada perypetie małego chłopca Pawła, który jak to każdy chłopiec w jego wieku ma swoje plany, marzenia, a także spojrzenie na świat, a jednocześnie jest odważny, i walczy o dobro wszystkich dzieci w szkole.. bo gdy raz zapomniał śniadania z domu, okazało się, że w szkole nie można kupić drożdżówek! To jest skandal! Więc Pawełek wraz ze swoimi przyjaciółmi wpadają na świetny pomysł i zbierają podpisy pod swoją petycją odnośnie drożdżówek.. Och.. Ich sposoby na osiągnięcie celu też są niezwykle kreatywne ??

Dodatkowo chłopiec marzy o tym, żeby miec psa .. wiecie takiego pięknego, mądrego którym mógłby się pochwalić każdemu.. Jego marzenie spełnia się.. Jednak nie jest to jego wymarzony pies... jak chłopczyk sobie z tym poradzi?

W książce poruszone jest jeszcze ogrom wesołych sytuacji, ale są też poważniejsze np. Powitanie nowego ucznia.. jak chłopcy to przyjmą? Tego wszystkiego dowiecie się po lekturze!

Szalenie polecam, tą książkę się po prostu czyta na raz, Autor ma znakomity język! Przez co historię od razu da się pokochać, podoba mi się to że Autor w dość zabawny sposób ukazuje problemy i pokazuje rozwiązania, przez co już nic nie wydaje się straszne.. 

Link do opinii

Po rewelacyjnym cyklu o Zofii Wilkońskiej (tak, bardzo lubię Zofię :D) Jacek Galiński postanowił stworzyć książkę dla dzieci. 

"Pawełek i cała reszta" to kilka opowiadań, których bohaterem jest Paweł, uczeń klasy piątej. Wśród bohaterów znajdują się również jego rodzina oraz kumple ze szkoły. 

Autor prostym językiem opisuje świat widziany oczami dziecka. Poruszane w kolejnych rozdziałach problemy dla dorosłych są często błahe, dla dzieci zaś mogą urastać do ogromnych rozmiarów. Petycja w sprawie przywrócenia drożdżówek w szkolnym sklepiku, istnienie Świętego Mikołaja, marzenie o posiadaniu psa czy nowy kolega w klasie to tylko kilka z tematów, które czekają w książce na młodego czytelnika.

Pawełek dość bezlitośnie wyłapuje wszelkie absurdy w świecie dorosłych. Jego zmysł obserwacji nie przepuści żadnych nieścisłości. Wraz z nim w opisywanych wydarzeniach uczestniczą jego kumple z klasy oraz młodsza siostra Rozalia. Tekst zawiera sporo humorystycznych dialogów prowadzonych przede wszystkim przez dziecięcych bohaterów. 

"Pawełek i cała reszta" to całkiem sympatyczna książka dla młodszych czytelników, z którą warto spędzić kilka godzin. Nawet dorosły znajdzie w niej coś dla siebie - przede wszystkim chyba zupełnie inne spojrzenie na świat, przez pryzmat dziecka, które każdy z nas w jakimś stopniu nosi w sobie.

Link do opinii
Inne książki autora
Koniec się pani nie udał
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Koniec się pani nie udał

Rześka i bezkompromisowa emerytka Zofia Wilkońska umiera i trafia na rozmowę do miejsca, które wydaje się być niczym inny, jak czyśćcem. Po odpowiedzi...

Komórki się pani pomyliły
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Komórki się pani pomyliły

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa - wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy