Quantcast

Koniec Wieczności

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2022-09-20
Tytuł oryginału: The End of Eternity

Pod względem literackim ta opowieść o podróżach w czasie jest najlepsza w dorobku Asimova. - ,,Entertainment Weekly"

POWIEŚĆ NOMINOWANA DO NAGRODY HUGO.

Andrew Harlan żyje w Wieczności, miejscu istniejącym poza Czasem. Elitarna organizacja Wiecznościowców wprowadza dla dobra całej ludzkości drobne, precyzyjnie zaplanowane zmiany w historii. Podczas jednej z misji Harlan poznaje Noys Lambent, arystokratkę z 482 Stulecia. Wbrew etyce zawodowej zakochuje się w niej. Kiedy się dowiaduje, że po następnej zmianie Noys może przestać istnieć, Harlan podejmuje decyzję, która może zmienić jego przeszłość i zagrozić istnieniu Wieczności.

Kup książkę Koniec Wieczności

Opinie o książce - Koniec Wieczności

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-09-12, Ocena: 4, Przeczytałem,

W IMIĘ MIŁOŚCI

I znów Asimov w moich rękach. Tym razem padło na zapowiadany na końcówkę września ,,Koniec Wieczności", powieść samodzielną a zarazem dodatek i do ,,Fundacji", i do trylogii o Imperium, w sumie też stanowiącym kolejny element tego uniwersum. Przede wszystkim jednak powieść świetną, dla mnie chyba lepszą niż inne autora, które okazję miałem czytać.

Wieczność. Miejsce poza Czasem. Wiecznościowcy, elitarna ekipa podróżująca w czasie, działa by pomagać ludziom, wprowadzając tu i ówdzie w dziejach pewne korekty, pozornie nieistotne, a jednak mające spore znaczenie. Andre Harlan też to robi i wszystko idzie dobrze, aż zakochuje się w pewnej kobiecie. I nie byłoby w tym nic niewłaściwego - chyba, że wbrew etyce zawodowej, bo ta pochodzi przecież z innych czasów - gdyby nie fakt, że działania Wiecznościowców mogą zagrozić jej istnieniu. Czy Harlan sprzeciwi się wszystkiemu w imię miłości?

Cycle de Fondation v4
Isaac Asimov0
Okładka ksiązki - Cycle de Fondation v4

Prévoyant l'effondrement prochain de l'Empire galactique, le psychohistorien Hari Seldon a jadis créé deux Fondations, l'une officielle, l'autre occulte...

Prądy przestrzeni
Isaac Asimov0
Okładka ksiązki - Prądy przestrzeni

Nie publikowana dotychczas w Polsce trylogia "Imperium Galaktyczne" to preludium do klasycznego cyklu "Fundacja". Asimov opisuje w niej pierwsze, nieśmiałe...

Tamten utracony świat
Alina Staneczek