Konkurenci się pani pozbyli

Tom 4 cyklu Zofia Wilkońska

Zofia Wilkońska, wywołując wokół siebie sensację, uzyskuje zainteresowanie i poparcie pewnych grup społecznych. Nie umyka to uwadze polityków, którym zależy na liderach mogących przyciągnąć wyborców. Zofia otrzyma propozycję startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Polskiej Partii Emerytów. Czy podejmie wyzwanie, połknie bakcyla kampanijnego oraz co ją spotka w politycznym piekiełku - tego będzie można się dowiedzieć z czwartej części przygód zażywnej staruszki.

Informacje dodatkowe o Konkurenci się pani pozbyli:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-02-24

Kup książkę Konkurenci się pani pozbyli

Konkurenci się pani pozbyli - opinie o książce

Avatar użytkownika - Martyna90210
Martyna90210
Przeczytane:2021-07-18,

W końcu udało mi się dorwać czwartą część serii o pani Zofii Wilkońskiej, czyli "Konkurenci się pani pozbyli" Jacka Galińskiego. Każdy z poprzednich tomów potrafił mnie nieźle rozśmieszyć i poprawić humor. Czy było tak tez i tym razem? Czym tym razem zaskoczyła mnie specyficzna starsza pani z ciętym językiem? Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do czytania!

Pani Zofia Wilkońska, jak przystało na ambitną starszą panią, postanawia wziąć dobro wszystkich emerytów w swoje ręce i tym sposobem wkracza do sejmu, gdzie pełni rolę przedstawicielki Partii Emerytów. Oczywiście swoim specyficznym zachowaniem wywołuje wiele emocji. W międzyczasie ginie w wypadku, jej znajomy z partii. Dzięki jego śmierci pani Zofia dostaje miejsce w sejmie. Jednak nie wierzy w to, że był to zwykły wypadek i za wszelką cenę próbuje odkryć prawdę. Czy jej się to uda? Jak pani Zofia odnajdzie się w roli posłanki sejmu?
W książce występuje narracja pierwszoosobowa, narratorem, jest główna bohaterka, czyli pani Zofia Wilkońska. Tak jak w poprzednich częściach jest ona irytująca arogancka i wredna, ale jednocześnie swoim zachowaniem bawi i nawet można powiedzieć, że wzbudza sympatię. Jak widzicie, jest ona bardzo ciekawą osobą! Jak w każdej części, nie zabrakło sarkazmu i czarnego humoru. Jest też wiele zabawnych sytuacji. Nie raz śmiałam sama do siebie podczas czytania. Jest to chyba pierwsza książka o polityce, która mnie nie nużyła. Zostały w zabawny sposób opisane życie polityków oraz współczesne problemy naszego kraju. Jak przystało na komedię kryminalną, była też ofiara śmiertelna oraz śledztwo w tej sprawie, którego podjęła się pani Zofia na własną rękę.

"Konkurenci się pani pozbyli" jest bardzo zabawną komedią kryminalną, przy której można się zrelaksować. Cięty język starszej pani, naprawdę potrafi poprawić humor. Jak dla mnie najlepszą częścią z całej serii była pierwsza, ale myślę, że ta jest również warta przeczytania, polecam ją każdemu, kto przeczytał poprzednie tomy, a szczególnie tym, którzy interesują się polityką.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Konkurenci się pani pozbyli” to już czwarta część cyklu z szaloną emerytką Zofią Wilkońską. I znowu okazuje się, że gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle, szczególnie tak bezpardonową, dociekliwą i żwawą jak, kultowa już, Zofia.

Bo gdzieżby lepiej spełniła się nasza emerytka, niż w polityce? Przecież to tu najlepiej smakuje kiełbasa wyborcza, a obok takiego smakołyku kobieta nie mogłaby przejść obojętnie. A jak już polityka, to od razu wielkiego kalibru. Zofia zostaje posłem na Sejm z partii emerytów, reprezentując, a jakże, najbliższą swemu sercu grupę społeczną.

Przekonuje się, że polityka jest niczym bagno pełne jadowitych węży, ale również koryto pełne pokus i korzyści, z którego można czerpać pełnymi garściami, jeśli się przymknie oko na przepisy prawa i zasady moralne. Kim okaże się Zofia? Czy idealistką walczącą o polepszenie losu swoich wyborców, czy też zwycięży w niej pazerność i chęć uszczknięcia z tego słodkiego tortu możliwości, który sam wpada w jej ręce?

Wokół Zofii zawsze dzieje się dużo, więc i tym razem nie obejdzie się bez wielu komplikacji, zabawnych sytuacji i wątku kryminalnego, w który zaangażuje się całym sercem. Autor przedstawia nam zazwyczaj rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ze sporą dozą sarkazmu i ironii, lecz tym razem codzienność życia politycznego będąca fantazją literacką wydaje się nie ustępować w niczym rzeczywistości.

I to wszystko byłoby szalenie zabawne, gdyby nie było tak strasznie prawdziwe. Ale cóż, prócz śmiechu, czasem podszytego obawą, złością, czy bezsilnością, nam pozostało?

Zośka samośka... Powróciła‼️Tęskniliście za nią?? Ja nie mogłam się jej doczekać. I w końcu jest.

Jak powiada pewna Pani: Życie jest jak salceson..." Liczysz na coś dobrego... I ta książka taka jest. Dobra.

Crazy Zofia i polityka. Co z tego wyniknie. Ciekawi?? Mi osobiście bardzo się podobało. Babcia daje radę, jak zawsze. Jednych irytuje, a mnie bawi. @jacekgalinski umie poprawić humor. A zakończenie po prostu bomba!! Tam Zośki jeszcze nie było.

Autorze czekam na kontynuację, bo jestem ciekawa co to będzie.

Po długim czasie rozłąki z Zofią Wilkońską postanowiłam do niej powrócić. Byłam bardzo ciekawa co u niej słychać. Szczerze wam powiem, że trochę martwiłam się o naszą bohaterkę. U babci, jak to u babci zawsze dużo się dzieje. W czwartej części jej przygód "Konkurenci się pani pozbyli" starsza pani ma ręce pełne roboty. Tym razem ostro się napracuje. Nie będzie miała ani chwili na odpoczynek. Nasza babcia zajmie się polityką. Czy wyjdzie jej to na zdrowie? Znalazłam tutaj mnóstwo zabawnych tekstów. Zofia Wilkońska jest najlepszą starszą panią. Zawsze wszystko robi tak dobrze, że aż wszyscy mają jej dosyć. Czy sprawdzi się w polityce? Wypłynie na szerokie wody. Tego się po niej nie spodziewałam. Babka na stare lata szaleje. Dzięki Zofii miałam przyjemność poznać politykę od kuchni. Byłam bardzo ciekawa, czy przyciągnie do siebie wyborców. Otrzyma pewną propozycję od Polskiej Partii Emerytów. Co tam się będzie działo, to głowa mała. Warto poznać tę historię. Oczywiście znalazłam tutaj również pewną zagadkę kryminalną, a to za sprawą pewnego starszego dżentelmena. Zofia jest idealnym tropicielem teorii spiskowych. Jaki spisek tym razem wykryje? Jeżeli lubicie śmiać się podczas czytania książek lub słuchania audiobooków, to idealnie trafiliście. Zofia Wilkońska sprawi, że popłaczecie się ze śmiechu. Jacek Galiński w idealny sposób wymyślił swoją główną bohaterkę. Zasługuje na medal. Zofia Wilkońska jest bardzo satyryczną postacią, która powinna przypaść wam do gustu. Mam nadzieję, że kiedyś zobaczymy tę bohaterkę na małym ekranie. "Konkurenci się pani pozbyli" jest idealną książką na poprawę humoru. Masz zły dzień, to sięgnij po Zofię Wilkońską. Krzepka babka postawi cię na nogi.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2021-09-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Zofia Wilkońska trafia na Wiejską i staje się pełnoprawną posłanką, nasza bohaterka po wyjściu zza krat dostaje szansę aby zawojować światem polityki. Jest rozpoznawalna, jest o niej glośno, a populaność przynosi jej dotatkowe głosy. Zofia po raz kolejny świetnie dostosowuje się do sytuacji, w której się znalazła. Występuje z ramienia Polskiej Partii Emerytów. Chce zadbać o grupę ludzi słabszych i biedniejszych, starszych, często pomijanych, lecz czy konkurenci jej na to pozwolą?

Prześmiewcze podejście do władzy obecnej jak i opozycji. Autor trafnie formułuje wnioski i pokazuje świat polityków z perspektywy emerytki, mamy rownież wątek kryminalny tym razem dotyczący tajemniczej śmierci posła, partyjnego kolegi Zofii.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„Konkurenci się pani pozbyli” to 4 część przygód sympatycznej, wnerwiającej Zofii Wilkońskiej.

Od pierwszego tomu jestem zakochana w tej osobie i to, co ze sobą niesie Ona i jej życie. Żadna osoba nie potrafi przemknąć koło ochroniarzy nie będąc zauważona, tylko Ona potrafi sprzedać węgiel nie mając go!

Zofia tym razem trafia na salony polityki i robi takie rewolucje, że głowa mała! POLSKA DLA STARCÓW POLSKA DLA EMERYTÓW pod takimi hasłami zaczyna działać partia, w której rządzi korupcja, intrygi, sekrety partii itp.

Nasza Zofia doprowadza do tego, że młodzi boją się spotykać na mieście, starsze osoby sieją postrach na dzielni. Ściskam dłoń autorowi, ponieważ nie podając nazwisk łatwo można było dopasować osoby do tych z naszego życia i przy tym miałam taki ubaw, że głowa mała.

Panie Jacku jest Pan mistrzem. Jeżeli jeszcze ktoś z was zastanawia się nad przeczytaniem pierwszej części (w co wątpię :p) To tutaj można śmiało powiedzieć, że autor idealnie odzwierciedlił nas samych i nasz kraj. Niedołężna Służba Zdrowia, nienadające się do rządzenia osoby siedzące na Wiejskiej Moim ulubionym momentem była akcja z Tajnymi Służbami oraz to, że to też ludzie i każdy z nich ma własne życie poza tym, co robią, a jak na to zapatruje się Zofia? To już musicie przeczytać sami. Kochani ja wiem, że może każdy namawiać na jakąkolwiek, książkę, ale tutaj żadna strona nie pozostanie zostawiona bez uśmiechu czy łez radości. Muszę powiedzieć, że Zosia posiadała najdroższy serniczek, jaki można by było upiec!  Oddaje w wasze ręce moich kilka zdań na temat książki, ale trzeba napisać, że o niej można gadać, gadać i jeszcze raz gadać. Nie nudzi się, nie usiedzi w jednym miejscu.

Uwaga!!Pani Zofia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.W czwartej cze?s?ci Jacek Galin?ski @jacekgalinski przygotował dla nas zupełnie nowa? odsłone? tej zwariowanej i irytuja?cej staruszki.Tym razem wkracza ona do skorumpowanego s?wiata polityki.Jak sobie w nim poradzi?Koniecznie przekonajcie sie? o tym sami!
Tej niemoz?liwie denerwuja?cej starszej Pani nie musze? Wam chyba przedstawiac?.Zofia Wilkon?ska jest tylko jedna i nie do porobienia.Jej postac? z kaz?da? naste?pna? cze?s?cia? coraz bardziej mnie intryguje i zaskakuje.Zawsze zastanawiam sie?,co ona takiego jeszcze wymys?li?Czym mnie jeszcze takim zaskoczy?Jedno jest pewne.Ona nie ma sobie ro?wnych.
KONKURENCJI SIE? PANI POZBYLI to s?wietna,zwariowana komedia kryminalna z lekka? satyra?.Kaz?da strona przepełniona jest czarnym i sarkastycznym humorem.Ta historia porwie Was w wir niesamowitej przygody.Zwłaszcza,z?e ta szalona emerytka tym razem trafia w prosto w s?wiat sceny politycznej.Jej charyzmatyczna dusza be?dzie miała szanse? wykazac? sie? na tym polu.Ale co z tego wyniknie?Przeczytajcie.Teraz pozostaje nam cierpliwie czekac? na kolejna? jej odsłone?,bo zakon?czenie mnie rozwaliło.Mys?le?,z?e ten 5 tom to dopiero be?dzie szał.
A Ty masz swoja? ulubiona? cze?s?c? przygo?d Pani Zofii??

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2021-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Mam za sobą już trzy części perypetii Pani Zofii i co? Kompletnie mnie to nie uodporniło. Rżałam jak szczęśliwy koń na pastwisku, czacha mi dymiła a oczy wychodziły z orbit próbując ogarnąć tornado i huragan w jednym czyli Zofię Wilkońską???
W tej części nasza wyjątkowa emerytka trafia do polityki. Nie wiem jak będzie u Was ale dla mnie jest to najweselsza część.
Bawiłam się przednio przy tym obrazie naszego kraju, takim napisanym z przymrużeniem oka ?
Natomiast spostrzeżenia Zofii kupuję w całości i bez mrugnięcia okiem. Moje ulubione to ,,po przebudzeniu w kolejnych dniach czułam się jak nowo narodzona, czyli byłam zmarznięta, opuchnięta, obolała i chciało mi się krzyczeć"

Najbardziej ubawił mnie chyba fragment gdzie nasza bohaterka zamierza zwrócić się o pomoc do pewnego profesora, ale szaaa.... przeczytajcie to sami. Tylko nie późnym wieczorem bo wtedy tak jak ja zawalicie nockę śmiejąc się wciąż i wciąż i wciąż.... Nawet po odłożeniu książki.

Panie Jacku Galiński jakimś cudem stworzył Pan postać którą kocham i która mnie wkurza jak nikt inny, bawi do łez i irytuje ? czekam na kolejne części i zamierzam znów dobrze się bawić. Liczę na Pana ?
Jeśli macie ochotę na dobrą rozrywkę to sięgajcie po tą kryminalną komedię ?

Kratki się pani odbiły
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Kratki się pani odbiły

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki...

Koniec się pani nie udał
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Koniec się pani nie udał

Rześka i bezkompromisowa emerytka Zofia Wilkońska umiera i trafia na rozmowę do miejsca, które wydaje się być niczym inny, jak czyśćcem. Po odpowiedzi...