Konkurenci się pani pozbyli

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-02-24

Zofia Wilkońska, wywołując wokół siebie sensację, uzyskuje zainteresowanie i poparcie pewnych grup społecznych. Nie umyka to uwadze polityków, którym zależy na liderach mogących przyciągnąć wyborców. Zofia otrzyma propozycję startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Polskiej Partii Emerytów. Czy podejmie wyzwanie, połknie bakcyla kampanijnego oraz co ją spotka w politycznym piekiełku - tego będzie można się dowiedzieć z czwartej części przygód zażywnej staruszki.

Kup książkę Konkurenci się pani pozbyli

Opinie o książce - Konkurenci się pani pozbyli

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Konkurenci się pani pozbyli” to już czwarta część cyklu z szaloną emerytką Zofią Wilkońską. I znowu okazuje się, że gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle, szczególnie tak bezpardonową, dociekliwą i żwawą jak, kultowa już, Zofia.

Bo gdzieżby lepiej spełniła się nasza emerytka, niż w polityce? Przecież to tu najlepiej smakuje kiełbasa wyborcza, a obok takiego smakołyku kobieta nie mogłaby przejść obojętnie. A jak już polityka, to od razu wielkiego kalibru. Zofia zostaje posłem na Sejm z partii emerytów, reprezentując, a jakże, najbliższą swemu sercu grupę społeczną.

Przekonuje się, że polityka jest niczym bagno pełne jadowitych węży, ale również koryto pełne pokus i korzyści, z którego można czerpać pełnymi garściami, jeśli się przymknie oko na przepisy prawa i zasady moralne. Kim okaże się Zofia? Czy idealistką walczącą o polepszenie losu swoich wyborców, czy też zwycięży w niej pazerność i chęć uszczknięcia z tego słodkiego tortu możliwości, który sam wpada w jej ręce?

Wokół Zofii zawsze dzieje się dużo, więc i tym razem nie obejdzie się bez wielu komplikacji, zabawnych sytuacji i wątku kryminalnego, w który zaangażuje się całym sercem. Autor przedstawia nam zazwyczaj rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ze sporą dozą sarkazmu i ironii, lecz tym razem codzienność życia politycznego będąca fantazją literacką wydaje się nie ustępować w niczym rzeczywistości.

I to wszystko byłoby szalenie zabawne, gdyby nie było tak strasznie prawdziwe. Ale cóż, prócz śmiechu, czasem podszytego obawą, złością, czy bezsilnością, nam pozostało?

Zośka samośka... Powróciła‼️Tęskniliście za nią?? Ja nie mogłam się jej doczekać. I w końcu jest.

Jak powiada pewna Pani: Życie jest jak salceson..." Liczysz na coś dobrego... I ta książka taka jest. Dobra.

Crazy Zofia i polityka. Co z tego wyniknie. Ciekawi?? Mi osobiście bardzo się podobało. Babcia daje radę, jak zawsze. Jednych irytuje, a mnie bawi. @jacekgalinski umie poprawić humor. A zakończenie po prostu bomba!! Tam Zośki jeszcze nie było.

Autorze czekam na kontynuację, bo jestem ciekawa co to będzie.

Avatar użytkownika - Anawinkar
Anawinkar
Przeczytane:2021-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Półka,
Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

„Konkurenci się pani pozbyli” to 4 część przygód sympatycznej, wnerwiającej Zofii Wilkońskiej.

Od pierwszego tomu jestem zakochana w tej osobie i to, co ze sobą niesie Ona i jej życie. Żadna osoba nie potrafi przemknąć koło ochroniarzy nie będąc zauważona, tylko Ona potrafi sprzedać węgiel nie mając go!

Zofia tym razem trafia na salony polityki i robi takie rewolucje, że głowa mała! POLSKA DLA STARCÓW POLSKA DLA EMERYTÓW pod takimi hasłami zaczyna działać partia, w której rządzi korupcja, intrygi, sekrety partii itp.

Nasza Zofia doprowadza do tego, że młodzi boją się spotykać na mieście, starsze osoby sieją postrach na dzielni. Ściskam dłoń autorowi, ponieważ nie podając nazwisk łatwo można było dopasować osoby do tych z naszego życia i przy tym miałam taki ubaw, że głowa mała.

Panie Jacku jest Pan mistrzem. Jeżeli jeszcze ktoś z was zastanawia się nad przeczytaniem pierwszej części (w co wątpię :p) To tutaj można śmiało powiedzieć, że autor idealnie odzwierciedlił nas samych i nasz kraj. Niedołężna Służba Zdrowia, nienadające się do rządzenia osoby siedzące na Wiejskiej Moim ulubionym momentem była akcja z Tajnymi Służbami oraz to, że to też ludzie i każdy z nich ma własne życie poza tym, co robią, a jak na to zapatruje się Zofia? To już musicie przeczytać sami. Kochani ja wiem, że może każdy namawiać na jakąkolwiek, książkę, ale tutaj żadna strona nie pozostanie zostawiona bez uśmiechu czy łez radości. Muszę powiedzieć, że Zosia posiadała najdroższy serniczek, jaki można by było upiec!  Oddaje w wasze ręce moich kilka zdań na temat książki, ale trzeba napisać, że o niej można gadać, gadać i jeszcze raz gadać. Nie nudzi się, nie usiedzi w jednym miejscu.

Uwaga!!Pani Zofia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.W czwartej cze?s?ci Jacek Galin?ski @jacekgalinski przygotował dla nas zupełnie nowa? odsłone? tej zwariowanej i irytuja?cej staruszki.Tym razem wkracza ona do skorumpowanego s?wiata polityki.Jak sobie w nim poradzi?Koniecznie przekonajcie sie? o tym sami!
Tej niemoz?liwie denerwuja?cej starszej Pani nie musze? Wam chyba przedstawiac?.Zofia Wilkon?ska jest tylko jedna i nie do porobienia.Jej postac? z kaz?da? naste?pna? cze?s?cia? coraz bardziej mnie intryguje i zaskakuje.Zawsze zastanawiam sie?,co ona takiego jeszcze wymys?li?Czym mnie jeszcze takim zaskoczy?Jedno jest pewne.Ona nie ma sobie ro?wnych.
KONKURENCJI SIE? PANI POZBYLI to s?wietna,zwariowana komedia kryminalna z lekka? satyra?.Kaz?da strona przepełniona jest czarnym i sarkastycznym humorem.Ta historia porwie Was w wir niesamowitej przygody.Zwłaszcza,z?e ta szalona emerytka tym razem trafia w prosto w s?wiat sceny politycznej.Jej charyzmatyczna dusza be?dzie miała szanse? wykazac? sie? na tym polu.Ale co z tego wyniknie?Przeczytajcie.Teraz pozostaje nam cierpliwie czekac? na kolejna? jej odsłone?,bo zakon?czenie mnie rozwaliło.Mys?le?,z?e ten 5 tom to dopiero be?dzie szał.
A Ty masz swoja? ulubiona? cze?s?c? przygo?d Pani Zofii??

Mam za sobą już trzy części perypetii Pani Zofii i co? Kompletnie mnie to nie uodporniło. Rżałam jak szczęśliwy koń na pastwisku, czacha mi dymiła a oczy wychodziły z orbit próbując ogarnąć tornado i huragan w jednym czyli Zofię Wilkońską???
W tej części nasza wyjątkowa emerytka trafia do polityki. Nie wiem jak będzie u Was ale dla mnie jest to najweselsza część.
Bawiłam się przednio przy tym obrazie naszego kraju, takim napisanym z przymrużeniem oka ?
Natomiast spostrzeżenia Zofii kupuję w całości i bez mrugnięcia okiem. Moje ulubione to ,,po przebudzeniu w kolejnych dniach czułam się jak nowo narodzona, czyli byłam zmarznięta, opuchnięta, obolała i chciało mi się krzyczeć"

Najbardziej ubawił mnie chyba fragment gdzie nasza bohaterka zamierza zwrócić się o pomoc do pewnego profesora, ale szaaa.... przeczytajcie to sami. Tylko nie późnym wieczorem bo wtedy tak jak ja zawalicie nockę śmiejąc się wciąż i wciąż i wciąż.... Nawet po odłożeniu książki.

Panie Jacku Galiński jakimś cudem stworzył Pan postać którą kocham i która mnie wkurza jak nikt inny, bawi do łez i irytuje ? czekam na kolejne części i zamierzam znów dobrze się bawić. Liczę na Pana ?
Jeśli macie ochotę na dobrą rozrywkę to sięgajcie po tą kryminalną komedię ?

Kratki się pani odbiły
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Kratki się pani odbiły

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki...

Komórki się pani pomyliły
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Komórki się pani pomyliły

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści Kółko się pani urwało. Prawdziwa mieszanka wybuchowa - wredna staruszka kontra mafiosi. Zamieszanie...

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska