Konkursy matematyczne dla Gimnazjum

Zbiór ten zawiera zadania z konkursów matematycznych dla gimnazjów organizowanych w województwie kujawsko-pomorskim od roku szkolnego 2000/2001.Zadania nie wykraczają poza obowiązujący program nauczania. Są to zadania o podwyższonym stopniu trudności, które mogą być przydatne w pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie.Konkurs matematyczny w województwie kujawsko-pomorskim organizowany jest pod patronatem Kuratora Oświaty i przebiega w trzech etapach:I etap szkolnyII etap rejonowyIII etap wojewódzki (finał).Lauteaci konkursu zwolnieni są z części matematyczno-przyrodniczej egazminu gimnazjalnego.Oprócz zadań konkursowych w zbiorze znajdują się zadania do samodzielnego rozwiązania.W drugiej części zbioru znajdują się odpowiedzi, wskazówki i szkice rozwiązań. Celowo nie zamieszczamy pełnych rozwiązań do wszystkich zadań, aby nie psuć przyjemności samodzielnego rozwiązania zadań przez uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że proponowane przez nas rozwiązania nie są jedyne, co potwierdza się podczas każdego konkursu. Zachęcamy więc do poszukiwania własnych, być może ciekawszych i bardziej oryginalnych rozwiązań.

Informacje dodatkowe o Konkursy matematyczne dla Gimnazjum:

Wydawnictwo: inne