Konrad Wallenrod. Lektury z opracowaniem

Powieść poetycka Adama Mickiewicza opowiada o konflikcie między Litwą a Krzyżakami. Jej bohaterem jest Litwin - Alf Walter, który jako Konrad Wallenrod podstępem dostaje się do zakonu i zostaje jego wielkim mistrzem. Jego motywacją jest zemsta i doprowadzenie do klęski Krzyżaków. Aby tego dokonać poświęca swoją miłość, życie, a także zdradza zakonników, którzy mu zaufali.

Seria LEKTURY Z OPRACOWANIEM to praktyczna pomoc dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Obejmuje ona lektury, których znajomość jest wymagana na egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Opracowania - przygotowane przez doświadczonych nauczycieli - uwzględniają podstawę programową i wymagania egzaminacyjne.

Każdy tekst opatrzono notkami na marginesie, które zwracają uwagę na najważniejsze fragmenty lektury.

W opracowaniu znalazły się następujące elementy:

notka o autorze streszczenia: krótkie (całego utworu) i szczegółowe (kolejnych rozdziałów lub części) plan wydarzeń charakterystyka bohaterów problematyka utworu gatunek i rodzaj literacki znane cytaty motywy literackie geneza utworu i/lub wyjaśnienie tytułu przykładowe tematy wypracowań przykładowe zadania egzaminacyjne

Informacje dodatkowe o Konrad Wallenrod. Lektury z opracowaniem:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-07-12

Kup książkę Konrad Wallenrod. Lektury z opracowaniem

Konrad Wallenrod. Lektury z opracowaniem - opinie o książce

na pewno intrygująca. aczkolwiek nie podobała mi się jakoś super szczególnie. są lepsze lektury od tej..
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2021-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jak to Litwin przechytrzył Krzyżaka (nie, nie pająka).

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2018-11-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

Tak jak wszystkie inne dzieła Mickiewicza - romans, tragedia osobista i spora doza uczuć wszelakich. Niby nic szczególnie denerwującego, ale chyba zaczynam mieć serdecznie dość romantyzmu, bo irytuje mnie wszystko, co jego dotyczy, w tym rzeczony wieszcz. Ale taka już chyba natura lektur szkolnych: muszą uczniów zamęczać :-)

Avatar użytkownika - Glowworm
Przeczytane:2020-08-29, Ocena: 4, Przeczytałam,
Grażyna
Adam Mickiewicz0
Okładka ksiązki - Grażyna

Powieść poetycka napisana przez Adama Mickiewicza w 1823 r. Akcja powieści toczy się na Litwie w XIV wieku, w czasach, kiedy wielkim księciem litewskim...

Dzieła
Adam Mickiewicz0