Korkiem i pralką, czyli dziennik strażnika ładu Wszechświata

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2019-01-10
ISBN: 978-83-62248- 94-0
Ilustracje: Małgorzata Lewandowska

Kto by przypuszczał, że sympatyczny pies, to nie tylko przyjaciel, towarzysz zabaw, ale bardzo odpowiedzialny strażnik ładu Wszechświata? Trudno to sobie wyobrazić? Za sprawą tej książki można sobie wyobrazić o wiele więcej. Wyobrazić i nauczyć się takich trudnych rzeczy, jak na przykład czym jest grawitacja, czarna dziura, czasoprzestrzeń. Nie wierzycie, że dziecko może to pojąć? Nasz strażnik przekazuje wiedzę w sposób tak przystępny, że zrozumie to każdy.

Można tę książkę czytać, można się z niej uczyć, można w niej także… kolorować! Wyśmienita, kreatywna zabawa!!

Kup książkę Korkiem i pralką, czyli dziennik strażnika ładu Wszechświata

Opinie o książce - Korkiem i pralką, czyli dziennik strażnika ładu Wszechświata

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2

Poznajemy pozornie zwykłego psa i jego pana - chłopca. Niby niczym się nie wyróżniają. A jednak pełnią bardzo odpowiedzialną funkcję. Są strażnikami ładu Wszechświata. Pomagają na przykład kosmitom, którzy po raz kolejny zabłąkali się w szufladzie ze sztućcami. Gwiazdkom, które wpadły do proszku do prania. Wiedźmie lądującej awaryjnie wskutek awarii miotły. Czytelnik może pomóc w akcjach ratunkowych... kolorując zabawne rysunki. Z zamieszczonego na końcu słowniczka dowiaduje się też, co znaczą pojęcia związane z fizyką kosmiczną. Czarna dziura, fotony, czasoprzestrzeń, wymiary... Trudne słowa wytłumaczone bardzo przystępnie i dowcipnie.

Książeczka doskonale uczy przez zabawę. Młody czytelnik śmieje się w głos z tekstu i rysunków, mimowolnie przyswajając sobie wiedzę o Kosmosie. Wciąga jak czarna dziura!

dr Kalina Beluch

Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów