Kościotrzep

Podczas wojny secesyjnej zachęceni pogłoskami o złocie przybysze z całego świata tłumnie ściągneli na wybrzeże Pacyfiku. Pragnący stanąć do wyścigu Rosjanie zlecili wynalazcy Leviticusowi Blue stworzenie machiny, która mogłaby eksploatować złoża pod lodami Alaski. Tak powstała Niesamowita Machina Wydobywcza doktora Blue, która ze względu na swoją piekielną moc została nazwana Kościotrzepem.

Już przy pierwszej próbie urządzenie wymyka się spod kontoli i niszczy część Seattle, odsłaniając podziemną żyłę śmiercionośnego gazu, który zmienia każdą istotę w zombie. Wokół toksycznego miasta staje mur. Szesnaście lat po katastrofie, syn szalonego wynalazcy, Ezekiel, pragnie odkryć prawdę o swoim ojcu i zmyć plamę na jego honorze. Udaje się do zakazanej części miasta, gdzie na każdym rogu czai się niebezpieczeństwo. W ślad za nim podąża przerażona matka.

Oboje nawet nie przypuszczają, że ta ryzykowna eskapada zmieni bieg historii.

Informacje dodatkowe o Kościotrzep:

Kup książkę Kościotrzep

Kościotrzep - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-01-10, 52 książki 2013,
Zanim zaczęłam czytać, po opisie na okładce stwierdziłam, że pewnie będzie ciekawa postać syna i irytująca matka. Było zupełnie na odwrót, jednak na większą uwagę zasługuje tłum postaci drugoplanowych, bardziej dopracowanych i nadających książce charakteru. Książka ma świetny klimat- prawie opuszczone miasto wypełnione śmiercionośnym gazem, pełne zawiłych tuneli oraz zombiaków na ulicach. Ludzie muszą nosić maski, gogle i cały zestaw odzieży ochronnej, by nie narazić się na kontakt ze Zgubą. Postaci się boją, maski uwierają i śmierdzą, ciężko się w nich biega, a czasem trzeba być zupełnie cicho i nasłuchiwać, czy gdzieś w pobliżu nie ma zgnilasów albo ludzi władającego miastem doktora Minnerichta. Gorzej z samą akcją - z jednej strony jest, z drugiej ... jakby jej nie ma. Nie ma napięcia, które zakazywałoby odłożyć książkę. Jeśli jednak to komuś nie przeszkadza i chciałby zwiedzić niszczejące zaułki miasta, to polecam.
Avatar użytkownika - miriel3
miriel3