Kraina emocji. Pożegnaj lęk!

Wandzia i jej przyjaciele poszli na grzyby i zgubili się w lesie. Biedna wiewióreczka umiera ze strachu, ale boi się do tego przyznać, żeby się z niej nie śmiali. Kiedy jednak okazuje się, że wszyscy trochę się boją, Wandzia przełamuje się i opowiada o swoich emocjach. Dzięki rozmowie lęk wydaje się mniejszy i łatwiej go przezwyciężyć.

Publikacja z serii Kraina emocji zachwyca bajkowymi, pełnymi szczegółów ilustracjami, które znajdują się na każdej stronie.

Inne książki z serii Kraina emocji:

Pożegnaj smutek!

Pożegnaj złość!

Pożegnaj zazdrość!

Informacje dodatkowe o Kraina emocji. Pożegnaj lęk!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-07-29
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: El bosque de las emociones: Adiós, miedo. !Hola, seguridad!

Kup książkę Kraina emocji. Pożegnaj lęk!

Kraina emocji. Pożegnaj lęk! - opinie o książce

Bohaterami książeczek jest żabka Żanetka i jej przyjaciele. W każdej z nich jeden z bohaterów mierzy się z daną emocją. Mali bohaterowie próbują zrozumieć co się dzieje z daną osobą oraz jak sobie poradzić w czasie negatywnych emocji. A przecież nie jesteśmy w stanie ochronić dzieci przed tymi negatywnymi emocjami, ale możemy nauczyć dziecko jak sobie z nimi radzić.

Moim zdaniem to bardzo urocze książeczki, które pomogą zrozumieć dziecku co się z nim dzieje. Co bardzo mi się podoba to to, że w książeczkach napisane jest to, że każda z tych emocji jest normalna i może się pojawić u każdego.

"Kraina emocji" to krótkie historyjki z życia wzięte. Bo czy nie pojawia się zazdrość o rodzeństwo, czy złość gdy coś nie idzie po myśli dziecka? Razem z młodym polubiliśmy się z bohaterami tej serii.

Dodatkowo książeczki są pięknie ilustrowane, a dzieci na to bardzo zwracają uwagę. Antek bardzo lubi je oglądać.

No i kartonowe strony, one zawsze są bardziej wytrzymałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Antek już dba o książki, ale jak to dziecko potrafi mocniej pociągnąć książeczkę, bo chce z bliska obejrzeć obrazek.

Bardzo mądra i fajna książeczka dla przedszkolaków. Razem z Antkiem polecamy ?

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2022-10-19, Przeczytałam, Mam,
Oto książki poruszające temat emocji, opowiadające czym jest złość, smutek, lęk oraz zazdrość. To wszystkie te "trudne" ale równie ważne i potrzebne uczucia.    Bohaterami tych opowieści są zwierzęta z przedszkola "Nad Jeziorkiem": żabka Żanetka, żółwie Trojaczki, kaczor Kamil, ślimak Staś, wiewiórka Wandzia, jeż Jurek, bóbr Bartek.   ? "Pożegnaj lęk"   Żaneta wraz z przyjaciółmi biorą udział w grzybowym konkursie. W trakcie poszukiwań największego grzyba gubią się w lesie, co wywołuje płacz u przerażonej Wandzi. Znajomi pocieszają ją i opowiadają czego sami się boją i co wtedy robią by pożegnać lęk.

Książki są przepiękne! Mają twardą oprawę z wypukłymi elementami i kartonowe strony. Są bardzo barwne, z przyjaznymi ilustracjami. Myślę, że to pomoc, po którą warto sięgnąć wprowadzając dziecko w świat emocji! Zapoznają dziecko z tematem na podstawie konkretnych, życiowych sytuacji a dla rodzica będą wsparciem, oferując propozycje poradzenia sobie z danymi przeżyciami.

Poznaj lęk to opowieść o tym jak zwierzaki wyruszają na poszukiwanie największego grzyba ?i próbują wygrać dzięki niemu konkurs. Nieststy dzieci zawędrowały zbyt daleko i zgubiły się w lesie. Nagle okazuje się, że lęk to nic czego powinniśmy się wstydzić. Dowiemy się również jak sobie radzić gdy czegoś się boimy ?