Quantcast

Kraina emocji. Pożegnaj lęk!

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-07-29
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: El bosque de las emociones: Adiós, miedo. !Hola, seguridad!

Wandzia i jej przyjaciele poszli na grzyby i zgubili się w lesie. Biedna wiewióreczka umiera ze strachu, ale boi się do tego przyznać, żeby się z niej nie śmiali. Kiedy jednak okazuje się, że wszyscy trochę się boją, Wandzia przełamuje się i opowiada o swoich emocjach. Dzięki rozmowie lęk wydaje się mniejszy i łatwiej go przezwyciężyć.

Publikacja z serii Kraina emocji zachwyca bajkowymi, pełnymi szczegółów ilustracjami, które znajdują się na każdej stronie.

Inne książki z serii Kraina emocji:

Pożegnaj smutek!

Pożegnaj złość!

Pożegnaj zazdrość!

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kraina emocji. Pożegnaj lęk!

Opinie o książce - Kraina emocji. Pożegnaj lęk!

Bohaterami książeczek jest żabka Żanetka i jej przyjaciele. W każdej z nich jeden z bohaterów mierzy się z daną emocją. Mali bohaterowie próbują zrozumieć co się dzieje z daną osobą oraz jak sobie poradzić w czasie negatywnych emocji. A przecież nie jesteśmy w stanie ochronić dzieci przed tymi negatywnymi emocjami, ale możemy nauczyć dziecko jak sobie z nimi radzić.

Moim zdaniem to bardzo urocze książeczki, które pomogą zrozumieć dziecku co się z nim dzieje. Co bardzo mi się podoba to to, że w książeczkach napisane jest to, że każda z tych emocji jest normalna i może się pojawić u każdego.

"Kraina emocji" to krótkie historyjki z życia wzięte. Bo czy nie pojawia się zazdrość o rodzeństwo, czy złość gdy coś nie idzie po myśli dziecka? Razem z młodym polubiliśmy się z bohaterami tej serii.

Dodatkowo książeczki są pięknie ilustrowane, a dzieci na to bardzo zwracają uwagę. Antek bardzo lubi je oglądać.

No i kartonowe strony, one zawsze są bardziej wytrzymałe i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu. Antek już dba o książki, ale jak to dziecko potrafi mocniej pociągnąć książeczkę, bo chce z bliska obejrzeć obrazek.

Bardzo mądra i fajna książeczka dla przedszkolaków. Razem z Antkiem polecamy ?

Poznaj lęk to opowieść o tym jak zwierzaki wyruszają na poszukiwanie największego grzyba ?i próbują wygrać dzięki niemu konkurs. Nieststy dzieci zawędrowały zbyt daleko i zgubiły się w lesie. Nagle okazuje się, że lęk to nic czego powinniśmy się wstydzić. Dowiemy się również jak sobie radzić gdy czegoś się boimy ?

Tamten utracony świat
Alina Staneczek