Krok za tobą

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-04-18
ISBN: 978-83-8110-301-5
Dodał/a książkę: owuwu

Bestsellerowa autorka „New York Timesa”

Przed laty brat Sharlah zatłukł pijanego ojca, by uratować im obojgu życie. Teraz, gdy adoptują ją psycholog kryminalny Pierce Quincy i jego partnerka Rainie Conner, nareszcie udaje jej się znaleźć swoje miejsce w świecie. Tymczasem na pobliskiej stacji benzynowej dochodzi do podwójnego morderstwa. Czy to możliwe, by brat Sharlah znów zabijał?

„Krok za tobą tylko upewnia nas, że Lisa Gardner jest królową psychologicznego suspensu”. Providence Journal

Kup książkę Krok za tobą

Opinie o książce - Krok za tobą

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2018-06-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2018, Posiadam,

Lisa Gardner należy do moich ulubionych autorek dlatego tez biorąc do ręki 'Krok za Tobą"wiedziałam,że nie będę się nudzić.I rzeczywiście jest to książka,która zaskakuje na każdej stronie.Autorka buduje napięcie w każdym opisie,dialogu,gdzie czujemy niepokój i napięcie.
W książce tej autorka porusz temat losu dzieci,które wywodzą się z patologicznej rodziny,a co najgorsze do czego jest zdolne dziecko,które musi bronic swoje rodzeństwo.Wiem ,ze to fikcja literacka,ale trochę słychać w ówczesnym świecie jak dzieci zabijają swoich rodziców.
Jest tu sporo emocji tych złych ale i dobrych,dużo krwi również tej niepotrzebnej,gdzie zachłanność bierze górę .Bardzo podobała mi się książka również pod względem psychologicznym bohaterów, ponieważ niektóre postacie były idealnie rozrysowane i bardzo naturalnie wypadały w całej tej książce.Polecam

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2018-05-31, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książki 2018,

Szeryf Atkins zostaje wezwana do strzelaniny która miała miejsce na stacji EZ Gas. Na miejscu znajduje dwa ciała. Na nagraniu z monitoringu zostaje rozpoznany Telly Ray Nash brat dziewczynki którą chcą adoptować emerytowany psycholog Pierce Quincy i jego partnerka Rainie Conner. Telly Ray Nash osiem lat wcześniej zatłukł kijem bejsbolowym swoich rodziców by ratować życie swoje i swojej siostry Sharlah. Policja rusza w pościg za podejrzanym. Wygląda na to że on się dopiero rozkręca i na tych morderstwach nie poprzestanie. Trzeba  go złapać zanim zabije kogoś jeszcze. Ouincy oraz Raine muszą zadać pytanie co spowodowało że po ośmiu latach zaczął zabijać. I czy coś grozi ich córce. No Garner wraca w najlepszej formie na taką na jaką czekaliście. Mylne tropy, nic nie jest takie jak na pierwsze oko się wydaje. Pierwsze wrażenie może być mylne. Ewidentnie coś w tej sprawie nie gra i mocno śmierdzi. Telly Ray Nash trafia  pod opiekę zastępczą fantastycznych ludzi którzy przygotowują go do dorosłego życia, wierzą w niego mocno i że uda im się z niego zrobić człowieka. Ta książka to też wiele rozważań na temat morderstwa w amoku oraz próby zrozumienia dziecka i jego postępowania, co nim ieruje. Jakie rany pozostawilo zabicie rodziców i czy da się takie dziecko nawrócić na dobrą drogę. Opisywane są tez realacjie z rodzicami zastępczymi zarówno z perspektywy Sharlah i Telly. Napięcie, pościgi i niezła manipulacja. Naprawdę ten kryminał mnie wzruszył a dlaczego przekonajcie się sami.

Zaginiona
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Zaginiona

Dla psychologa kryminalnego, byłego pracownika FBI Pierce'a Quincy'ego zaczyna się niewyobrażalna tragedia. Wszystko wskazuje, że jego żona, Rainie Conner...

Mąż doskonały
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Mąż doskonały

Dwudziestopięcioletnia Tess wychodzi za mąż za szanowanego policjanta Jima Becketta. Książę z bajki okazuje się tyranem, sadystą i... psychopatycznym mordercą...

Escape book
Ivan Tapia