Królowa Mroku i Powietrza

Tom 3 cyklu Mroczne intrygi

Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn Clave znalazło się na krawędzi wojny domowej. Część rodziny Blackthornów udaje się do Los Angeles, by tam szukać źródła choroby niosącej zagładę czarownikom.

Tymczasem Julian i Emma desperacko usiłują zapomnieć o swojej zakazanej miłości i wyruszają z niebezpieczną misją do krainy Faerie, by odzyskać Czarną Księgę Umarłych. Na Dworach odkryją tajemnicę, która może obalić w gruzy świat Nocnych Łowców i otworzyć mroczną drogę w przyszłość, jakiej nikt sobie nawet nie wyobrażał.

Wyścig z czasem trwa. Emma i Julian muszą ocalić świat Nocnych Łowców, zanim zabójcza moc klątwy parabatai zniszczy ich samych i wszystkich, których kochają.

Informacje dodatkowe o Królowa Mroku i Powietrza :

Królowa Mroku i Powietrza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 2020, Fantasy, 52 książki 2020,

"Królowa Mroku i Powietrza" jest trzecią częścią z serii "Mroczne Intrygi". Cała seria należy do świata Nocnych Łowców. Są to dalsze losy Emmy i Juliana. Jednak nie brakuje tutaj tak dobrze znanych nam bohaterów jakimi są Jacek, Clary, Izabellę czy Simon i wielu innych. Nie występują może tak często jak w serii "Dary Anioła", ale jednak się pojawiają.

Powieść należy do gatunku fantasy. A Cassandra Clare znowu zachwyciła mnie swoją niesamowitą wyobraźnią i talentem pisarskim.

Trzeba mieć ogromny talent żeby napisać książkę liczącą tysiąc sześćdziesiąt sześć stron. W czym poprzednie serie nie są wiele szczuplejsze.

Ale przejdźmy do fabuły.

Niewinna krew została przelana. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn część jej rodziny udaje się do Los Angeles by tam szukać choroby niosącej zagładę czarownikom. Cała rodzina ciężko przeżywa śmierć ukochanej siostry. Wszyscy są w głębokiej żałobie. Zwłaszcza jej brat bliźniak który nie wyobraża sobie życia bez jego kochanej siostry.

Tymczasem Emma i Julian próbują zapomnieć o swojej miłości co nie jest przecież takie łatwe. Wyruszają na niebezpieczną misję do krainy Faerie. Muszą odzyskać Czarną Księgę Umarłych. Na dworze odkryją coś co może wszystko zmienić w świecie Nocnych Łowców. Na Mroczne rzecz jasna.

Wyścig z czasem trwa. Emma i Julian muszą ocalić świat Nocnych Łowców zanim moc ich klątwy zniszczy ich samych oraz wszystkich dookoła nich, których kochają.

Jak naprawdę wygląda klątwa parabatai? Czy Emmie i Julianowi uda się ją pokonać? A może zapłacą za swoją miłość najwyższą cenę?

Gorąco polecam każdemu miłośnikowi świata Nocnych Łowców i liczę że każdemu spodoba się tak samo jak mi.

O czym uczy powieść? Zdecydowanie o walki o miłość, sile prawdziwej miłości i przyjaźni. Pokazuje, że rodzina i przyjaciele są najważniejsi.

The Course of True Love (and First Dates)
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - The Course of True Love (and First Dates)

Magnus Bane and Alec Lightwood might fall in love—but first they have a first date. When Magnus Bane, warlock, meets Alec Lightwood, Shadowhunter...

Dary Anioła. Miasto Kości
Cassandra Clare0
Okładka ksiązki - Dary Anioła. Miasto Kości

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają...