Królowa żurawin

Diana Moore ma dobrze płatną pracę w firmie internetowej w Nowym Jorku, kochającą rodzinę, przyjaciół i jedno zmartwienie - kilka miesięcy wcześniej porzucił ją chłopak. Sytuacja zmienia się radykalnie, gdy jej rodzice i brat giną w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę ciężarówki. Wraz ze śmiercią najbliższych życie młodej kobiety traci sens.

Informacje dodatkowe o Królowa żurawin:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7319-698-6

Kup książkę Królowa żurawin

Królowa żurawin - opinie o książce

Avatar użytkownika - Azumi
Azumi
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Nie oczekujcie cukierkowej historii kobiety, której życie w jednej chwili zmienia się na lepsze. Dianę spotkało wiele złych rzeczy i naprawdę nie jest jej łatwo. Rozpoczęta pod wpływem impulsu podróż może jej pomóc, ale leczenie będzie bolesne. Zarówno dla Diany, jak i dla otoczenia. Podobało mi się, że postaci mają złożony charakter i właściwie każdy skrywa jakąś tajemnicę. Nawet Rosie, szalona staruszka na motorze. Ucieszyło mnie też, że zakończenie nie jest typowe dla np. komedii romantycznych (a ta książka komedią nie jest, o nie!). Zawiera za to iskierkę nadziei. I to wystarczy, żeby się uśmiechnąć. Głowna bohaterka jest chwilami denerwująca, ma tendencję do ranienia ludzi, którzy chcą jej pomóc. Nie ma dobrego zdania o sobie, a czasem daje się ponieść wyobraźni. Mimo wszystko, ciężko mieć do niej pretensje - po tym, co ją spotkało. Diana może niektórych irytować, ale myślę, że wiele osób będzie po prostu jej współczuć. Najbardziej kontrowersyjna jest postać Louisy, wnuczki Rosie. Ktoś o tak pokręconej osobowości nie może pozostawić nikogo obojętnym. Podczas czytania ma się ochotę sięgnąć po żurawiny (lubicie?). A po skończeniu lektury aż chce się pojechać do Pine Barrens. Koniecznie w październiku, kiedy jest tam najpiękniej. To nie jest bardzo ambitna książka. Z drugiej strony "Królowa żurawin" nie należy do powieści, w których wszyscy są mili, a główna bohaterka w krótkim czasie odmienia swoje życie. To raczej słodko-gorzka opowieść, z nutką realizmu i odrobiną nadziei.