Krosno na starej fotografii

Tom 1 cyklu Krosno na starej fotografii

Album poświęcony dawnej fotografii krośnieńskiej z lat 1868-1945. Prezentowane fotografie (47 ilustracji) pochodzą ze zbiorów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie (17 ilustracji) gromadzonych od ponad 50 lat oraz ze zbiorów własnych Wydawnictwa Ruthenus (30 ilustracji), gromadzonych od blisko 20 lat.

Informacje dodatkowe o Krosno na starej fotografii:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Kategoria: Albumy

Tagi: Miasto fotografia krosno stare zdjęcia

Kup książkę Krosno na starej fotografii

Krosno na starej fotografii - opinie o książce

W tym albumie mamy okazję zobaczyć stare fotografie Krosna, miasta położonego w województwie podkarpackim. Prezentowane tu fotografie pochodzą z lat 1868-1945.

Stare zdjęcia mają w sobie jakiś wyjątkowy urok. Przede wszystkim czarno-biały kolor oraz świadomość, że były zrobione przeszło sto lat temu. Szczególną magię niosą ze sobą stare zdjęcia miast. Te wszystkie budynki, które stoją do dziś lub których już dawno nie ma, albo nadal istniejące ulice, którym zmieniono jedynie nazwę... A najbardziej uderzającą rzeczą w tych przeszło stuletnich fotografiach jest ogólny klimat tamtych czasów. Styl ubierania się ludzi końca XIX i początku XX wieku oraz pojazdy tak bardzo różniące się od tych współczesnych.

Najmocniejszym punktem tego wydania są właśnie takie fotografie. Przedstawiające nie tylko ważniejsze budynki w Krośnie (jak np. sąd, szkoły, czy też kościoły) ale też widoki rynku i ogólne panoramy miasta.

Album ten jest ładnie wydany, w twardej oprawie i najprawdopodobniej jest pierwszą częścią z cyklu. Na początku mamy jedynie krótki wstęp, dalej można już tylko rozkoszować się zdjęciami. Jedynym minusem jest to, że tak szybko się kończy...

Polecam szczególnie mieszkańcom tego miasta, którzy na kartach albumu - oprócz wcześniej wspomnianej magii starych zdjęć - z pewnością znajdą sporą dawkę historii Krosna.