Krótkie bajeczki dla chorej córeczki

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2011-01-13
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7587-409-9
Liczba stron: 74

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Drodzy Czytelnicy, polecamy nową i wspaniałą bajeczkę w której Autorka przygotowała 19 opowiadań z ilustracjami. W prezentowanej książce znajdziemy bajeczki opowiadające min. o motylach, kotkach, biedronce, mrówce czy słoniątku. Już teraz chcemy Was przenieść w magię jednej z nich: Bajeczka o małej biedroneczce W parku było ślicznie! Kolorowe kwiaty rosły tuż pod nóżkami małej Gosi. Ptaszki wokół wesoło ćwierkały, a ruda wiewióreczka czekała, aż dziewczynka rzuci jej smakowity orzeszek. – Mamo! – krzyknęła Gosia. – Chcę na to drzewo! Rączka Małgosi wskazywała chyba największy dąb w całym parku. – Nie kochanie. – odpowiedziała spokojnie mama. – Zobacz jakie ono jest duże. Chyba trochę za duże dla ciebie. Jak sądzisz? – Dlaczego!? – dziewczynka była bardzo niezadowolona i złowrogo spojrzała na drzewo. – Wiem, znowu jestem „za mała”! – Nie. – mama przytuliła córeczkę. – Po prostu jesteś... jesteś bardzo delikatna, jak biedroneczka. – na twarzy Gosi pojawiło się wielkie zdziwienie. – Jak to „biedroneczka”? – zapytała. – Chodź. – powiedziała mama siadając na ławce. – Opowiem ci historię pewnej małej biedroneczki. Dawno

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Krótkie bajeczki dla chorej córeczki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Krótkie bajeczki dla chorej córeczki

Avatar użytkownika - Ignis
Ignis
Przeczytane:2018-08-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2018, Mam,

Okładka książki nie jest piękna, ale jak wiadomo, na tej podstawie nie oceniamy :)

Każda bajka (rozdział) dzieli się na część "z życia wziętą" - o dziecku - i bajkę właściwą, o zwierzętach. Obie strony zmagają się z podobnymi problemami. Bajka o zwierzętach tłumaczy, jak rozwiązać problem z którym spotyka się dziecko, babcia, rodzic.

Dzieci w bajce bardzo łatwo dają się przekonywać za pomocą bajek. Nie jestem pewna, czy w realnym świecie się to sprawdzi, ale warto spróbować. Właściwie może to być ciekawe rozwiązanie. Na przykładzie dzieci domagających się nadprogramowych zakupów w sklepie, powiedziałabym, że bajka powinna być dobrym sposobem na zagadanie ich ;)

Duży plus za bajkę o psie ze schroniska. Fajnie, że teksty są nie tylko czysto wychowawcze, ale też trochę poszerzają świadomość dzieci.

 

Bajki można opasować do sytuacji nawet wybierając tylko tę bardziej "bajkową" część. Dobrym pomysłem jest przeczytanie całości i opowiadanie tak, jak opowiadają dorośli z książki - w konkretnych sytuacjach. Nawe, jeżeli dziecko nie zdecyduje się zastosować do morału, chętnie posłucha historii, a będzie to też wspólnie spędzony czas. Pouczający i przyjemny. Chyba nikt nie lubi wiecznie narzekać, więc dlaczego nie zamienić tego na bajkę, która może się skończyć ciekawą rozmową? Często wystarczy dać dziecku możliwość wypowiedzenia się, a samo dojdzie do dobrych wniosków. Bajka będzie bardzo dobrą i neutralną bazą na start.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy