Krwawy Król i Łabędź

Krwawy Król zniszczył wszystko, co kochała. Czy zdoła uchronić przed nim swoje serce?

Król wilków uważany jest za potężnego, bestialskiego, barbarzyńskiego potwora. Wychowany, by pomścić śmierć rodziców, otacza swe martwe serce ścianą przemocy i nienawiści. Czerpie przyjemność ze zniszczenia, które wyrządza.

Opal jest księżniczką faerie z królestwa Seashellu. Przed swoimi poddanymi skrywa wielki sekret - posiada moce, które rodzina królewska utraciła całe pokolenia temu. Czy będą one jednak wystarczające, aby pomóc jej wygrać krwawą wojnę?

Opal pada ofiarą oszustwa i zostaje uwięziona. Wie, że musi ratować swoje królestwo za wszelką cenę. Kiedy jednak ponownie spotyka króla wilków, wszystko się zmienia... Rozlew krwi, strach, okrucieństwa wojny - wszystko to zdaje się tracić znaczenie pod pożądliwym spojrzeniem jego ciemnych oczu.

Informacje dodatkowe o Krwawy Król i Łabędź:

goszaczyta
Przeczytane:2023-12-11, Ocena: 3, Przeczytałam,

🪶 „ᴋʀᴡᴀᴡʏ ᴋʀóʟ ɪ ᴌᴀʙęᴅź” ᴇʟʟᴀ ғɪᴇʟᴅs 🪶

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Księżniczka Opal jest ostatnią szansą na ocalenie królestwa. Natomiast on jest jego największym zagrożeniem i jedynie czego pragnie to zemsty. Dla siebie są wrogami. Jednak uczuć nie da się stłamsić. Czy będą gotowi poświęcić wszystko, aby zwyciężyć?

Fields bawi się klasyczną baśnią „Księżniczka i łabędź”, przeplatając z nią swoją wersję wydarzeń w bardziej mrocznej odsłonie. Uwielbiam tę bajkę, jedna z moich ulubionych, więc jak się domyślacie to także pchnęło mnie do sięgnięcia po książkę.

Bardzo przypadł mi do gustu język Fields, który był prosty, łatwy do zrozumienia, przez co czytało się tę historię niesamowicie szybko, niemal połykając kolejne rozdziały. Z każdą stroną coraz bardziej zagłębiamy się w stworzony przez autorkę świat, który owiany jest tajemnicą i pełną niesamowitych bohaterów. Dodatkowo akcja w książce pędzi jak szalona. Niespodziewane zwroty akcji są z pewnością na plus, ponieważ podczas czytania na pewno nie można się nudzić, tyle się dzieje. Opisy dotyczące przedstawienia świata, są tak szczegółowe i barwne, że można doskonale wyobrazić sobie ten świat.

Pomysł Elli Fields na fabułę tej książki jest genialny, nie dopatrzyłam się w nim żadnego błędu, wszystko zostało idealnie wyważone. Jako wielka fanka motywu enemies to lovers jestem zachwycona relacją głównych bohaterów. Chemia między nimi była tak wybuchowa, to wzajemnie przyciąganie i odpychanie oraz walka z pożądaniem sprawiły, że ciężko było się oderwać od tej historii.

„Krwawy król i łabędź” to obowiązkowa lektura na jesienny wieczór. Wybuchowa akcja, enemies to lovers, zwaśnione rody i spicy sceny to przepis na udaną lekturę.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-11-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Stworzyłam życie z królem wilków. Kruche, czarujące, płomienne i wspaniałe, lecz wiedziałam... że nie mogę go mieć. Że nasze wspólne dni są policzone."
Lubicie książki, w których bohaterowie z wrogów stają się dla siebie ... wszystkim ?
Trzy królestwa walczą ze sobą już zdecydowanie zbyt długo, a jednak końca tej walki nie widać. Jedno to królestwo ludzi, dwa pozostałe są pod rządami fae - złotych i...krwawych.
Król Wilków, Krwawy Król, okrutny, podły, bezlitosny, niezwyciężony... Opal tak jak każdy, boi się do czego jest zdolny i że w końcu jej królestwo, już bardzo osłabione, zostanie przez niego pokonane. Jest gotowa poddać się woli rodziców i zostać żoną... człowieka wierząc, że ich sojusz pomoże stawić czoła wspólnemu wrogowi. Aczkolwiek ludzie gardzą fae. A ona poznała tajemniczego strażnika i choć jest świadoma, że należy do grona jej wrogów, spotyka się z nim pod osłoną nocy.
Gdy jednak jest świadkiem śmierci swojego ojca z rąk mężczyzny, którego zaczęła darzyć zaufaniem, wie, że od tej chwili nie może już słuchać głosu serca. Teraz liczy się tylko zemsta. Nie jest jednak świadoma, że i on się nią kieruje ...
"Żałowałam, że okoliczności nie są inne. Że on jest tym, kim jest, że popełnił tyle zbrodni i że nie mogę usiąść mu na kolanach i roztopić lód, który ma w oczach."
Czy miłość wygra z żądzą zemsty? Czy ich wyjątkowa więź będzie w stanie złączyć ich na tyle mocno, by poczucie obowiązku nie było wciąż na pierwszym miejscu?
Za rzadko, zdecydowanie za rzadko sięgam po fantastykę. Ta książka była mi chyba potrzebna, nie mogłam się wręcz od niej oderwać. Ma w sobie wiele wątków i elementów które bardzo lubię - fae, zmiennokształtni, odkrywane moce, wojna, zakazane uczucie, przepowiednia, zwaśnione królestwa. Oj sporo tego.
Obojgiem bohaterów targają wątpliwości co począć z uczuciami jakie się między nimi rodzą. Z jednej strony nie powinni na to pozwolić, lecz z drugiej ...nie mają szans na wygraną z przeznaczeniem. Jak mają rozumieć słowa przepowiedni ? Co ona dla nich oznacza ?

Ta historia ma w sobie elementy też nieco ...oklepane, takie które już spotkałam w innych książkach, choćby u Armentrout. Ale mimo to mi się to podobało. Nie brakowało scen erotycznych, jednak były dość fajnie napisane, rozgrzewają atmosferę i nie ma ich przesadnie wiele choć jak już bohaterowie trafią do łóżka, to mają problem z jego opuszczeniem 😅 ale podobno apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Całość przypadła mi do gustu, spodobała mi się zarówno historia trudnej miłości Dade'a i Opal jak i styl autorki. Ciekawi mnie co znajdę w drugiej części tej serii. Też na nią czekacie ?

Serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-10-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„-Potwór zawsze będzie potworem, śliczny głuptasku, więc nie marnuj na niego snu. - Poklepała mnie po dłoni i wróciła do blatu, mamrocząc pod nosem: - Ale miej na uwadze, że nawet najbrutalniejszego potwora można okiełznać”.

Król Wilków niszczy i podbija wszystkie tereny na swojej drodze. Kraj przesiąknięty jest wojną, cierpieniem i zniszczeniem. Jedyną szansą dla królestwa Sinshellu jest ślub księżniczki faerie z ludzkim księciem.

Czy takie rozwiązanie okaże się wybawieniem, czy wręcz przeciwnie?

Opal ukrywa przed całym światem niezwykły dar, dla niektórych może okazać się przekleństwem lub złym omenem. Jaki? Trzeba sprawdzić.

Postać księżniczki od samego początku mi przypasowała. Taka niby posłuszna, a jednak miała w sobie iskierkę buntu. I próbowała przemycać ją za każdym razem.

„Do tej pory sądziłem, że jest mitem. Teraz jednak okazało się, że ów mit ciało, krew i rozpalone złote oczy”.

Nie jest tajemnicą, że uwielbiam wszelkie magiczne istoty i uniwersum, w jakim żyją. Nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji. Od samej zapowiedzi mnie kusiła. Miałam nosa, jestem zachwycona przedstawionym przez autorkę światem oraz wykreowanymi bohaterami.

Krwawy król okazał się bestią, której głównym celem była zemsta. Przyznaje, że niektóre jego zachowania były dziwne, lecz miały swój urok. Bez wątpienia to osobliwa postać, która nie wpasowuje się w żadne schematy. Jest zagadką, którą trzeba kawałek po kawałku rozgryźć.

Podczas lektury towarzyszyło mi wiele emocji, począwszy od śmiechu, niedowierzania, zaciekawienia, a kończąc na wzruszeniu. Trudno mnie doprowadzić do łez, a tu prawie pisarce się udało. Świadczy to tylko o tym, że bardzo wczułam się w przygody bohaterów.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zaliczam je do bardzo udanych. Potrafiła zainteresować mnie do tego stopnia, że książkę przeczytałam na raz. Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych fantastycznych powieści. A w międzyczasie nadrobię poprzednią książkę autorki.

Dla fanów takich klimatów to moim zdaniem lektura obowiązkowa. Rozgrywka pomiędzy Opal a Krwawym Królem warta jest uwagi. I dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Polecam ogromnie.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-11-06, Ocena: 6, Przeczytałem,

KIEDY GO ZOBACZYŁA, BYŁO JUŻ ZA PÓŹNO.

DLA JEJ RODZINY.

DLA KRÓLESTWA.

DLA JEJ SERCA.

Mówi się, że gdy faerie odnajdzie swego towarzysza na pewno to poczuje.

Księżniczka Opal Gracewood nie była gotowa do zawarcia małżeństwa, ba w ogóle nie myślała o mężczyznach w taki sposób.

W obliczu krwawej i wyniszczającej wojny trzeba czasem poświęcić siebie i własne szczęście.

By ratować swój lud dziewczyna musi wyjść za ludzkiego księcia- Bron jednak nie ma czystych intencji, a sama następczyni tronu została zwabiona w pułapkę.

Czy uda jej się wydostać? A co ważniejsze kto pomoże jej w ucieczce?

Czy największy wróg okaże się jednak kimś innym niż krążące o nim plotki?

Król Wilków, Dade ma jasno określony cel.

Podbić królestwo Sinshellu, bez względu na koszty.

Co nim kieruje? I czy łabędź będący postacią z mitów odmieni serce mężczyzny przed którym drżą całe narody?

Uwielbiam takie książki.

Z pozoru niewinne spotkanie okazuje się początkiem związku,który nie miał prawa zaistnieć, a iskry przepływające między bohaterami są niemal namacalne.

Książka Elli Fields jest połączeniem romansu i fantasy.

Jej główne motywy obejmują relację pd wrogów do kochanków, magiczną krwawą walkę o władzę, zwroty akcji , przeznaczenie, zemstę.

A to wszystko uzupełnione dużą dawką emocji oraz gorącymi scenami miłosnymi.

To było coś niesamowitego. Ciekawa , wielowątkowa fabuła, złożone charaktery postaci i oczywiście ten zły monarcha, który szybko zasilił listę książkowych mężów.

Wciągnęłam się od pierwszych stron i nie mogłam się oderwać do samego końca. Wspaniała, przyprawiająca o zawrót głowy i szybsze bicie serca powieść.

Polecam z całego serca. ???

Słodko-gorzka
Ella Fields0
Okładka ksiązki - Słodko-gorzka

Kiedy kogoś pokochasz, zapraszasz do siebie też jego demony. Toby zawsze wydawał się trochę inny niż reszta jego kolegów. Bywały dni, kiedy wypowiadał...

Kingdom of Villains Ella Fields
Ella Fields0
Okładka ksiązki - Kingdom of Villains Ella Fields

Standalone „Kingdom of Villains” Elli Fields to historia o miłości, zdradzie, zemście i nienawiści w świecie fantasy! Fia po śmierci rodziców...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;