Książę głupców

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2017-02-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-61386-94-0
Liczba stron: 500
Tytuł oryginału: Prince of Fools
Tłumaczenie: Marek Najter

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Bestsellerowy świat Rozbitego Imperium powraca w nowej trylogii Marka Lawrence'a. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej jest osadzona w tych samych realiach, które znamy z poprzednich powieści tego autora: Książę Cierni, Król Cierni i Cesarz Cierni.

Tym razem staje przed nami bohater inny niż Jorg Ancrath, ale nie mniej wyrazisty, dzięki czemu nowa trylogia Marka Lawrence'a jest z jednej strony powrotem w dobrze znane strony, ale z drugiej zupełnie nową wyprawą, która udowodni, że Mark Lawrence nie bez powodu uznawany jest za jedno z największych objawień fantasy ostatnich lat.

Czerwona Królowa jest stara, ale budzi grozę wśród królów Rozbitego Imperium. Odkąd objęła tron prowadzi wojnę, sekretną walkę z siłami, które stoją za narodami. Stawką w tej wojnie jest coś więcej niż terytoria czy złoto. Jej najpotężniejszą bronią jest Milcząca Siostra, którą mało kto widzi i o której się nie mówi.

Wnuk Czerwonej Królowej, książę Jalan Kendeth, pijak, hazardzista i kobieciarz, jako jeden z niewielu widzi Milczącą Siostrę. Dziesiąty w kolejce do tronu, jest całkiem zadowolony ze swego statusu pomniejszego książątka. Zwykle udaje, że nie jest świadomy obecności okropnej staruchy przy boku królowej-babki. Ale nadciąga wojna. Świadkowie twierdzą, że zbliża się armia nieumarłych, więc Czerwona Królowa wzywa członków rodu do obrony królestwa. Jal uważa, że to czcze pogłoski, a jeśli nawet jeśli tkwi w nich ziarno prawdy, to jego to nie dotyczy. Ale jest w błędzie.

Po wyrwaniu się z pułapki zastawionej przez Milczącą Siostrę, los splata magicznie życie Jalana z porywczym wojownikiem z północy. We dwóch podejmują wędrówkę przez Imperium, by przełamać wiążące ich zaklęcie. Po drodze wystawieni są na śmiertelnie niebezpieczeństwa, natykają się na chętne niewiasty oraz żądnego władzy księcia Jorga Ancrath. Jalan powoli zaczyna dostrzegać przebłyski prawdy - on i Wiking są tylko pionkami w grze, częścią posunięć w długiej wojennej rozgrywce. Władzę nad planszą sprawuje zaś Czerwona Królowa.

Kup książkę Książę głupców

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2017-05-03, Przeczytałem,
Połączeni przeznaczeniemCałkiem nieźle w swoim skromnym mniemaniu wykształcony, z dużego ośrodka - czyli z grodu - członek rządzącej elity. Do tego typowy w tych kręgach kłamca i tchórz, erotoman i cwaniaczek, który jakiejkolwiek uczciwej pracy boi się jak ognia. Oto książę Jalan Kendeth, światowiec pełną gębą. Cierpi, musząc obcować z głupkami, którymi jego zdaniem są wszyscy poza nim samym. Pozbawiony wielkich ambicji, uzależniony od zabawy, alkoholu, hazardu, seksu, używania życia i wykorzystywania innych. Aż dziw, że w owym życiu coś poza chwilowymi przyjemnościami dostrzega. A ma to rzadkie szczęście/nieszczęście widzieć Milczącą Siostrę, wiedźmę stojącą obok Czerwonej Królowej. To ona wywołuje w mieście pożary, w których giną wrogowie królowej. To ona zastawia magiczną pułapkę na pewną niebezpieczną istotę, z której to pułapki szczęśliwie uchodzi książę Jalan. Uchodzi, choć nie tak cały, jak by tego pragnął.Snorri Ver Snagason to prosty Wiking z Północy. Obdarzony wielką siłą mężczyzna, który nie boi się własnej śmierci, a dla rzeczy ważnych potrafi poświęcić zdrowie i życie. Niewykształcony, z prowincji, żadna tam elita. Do tego silny, uparty, twardy, wbrew pozorom - łagodnego serca, choć kiedy trzeba, to i ciężkiej ręki. To właśnie z nim zostaje połączony zaklęciem/klątwą książę Jalan, co przerywa jego ciąg niekończących się zabaw. I, chcąc nie chcąc, zmuszony zostaje do wędrówki ze Snorrim. Wędrówki ku Srogim Lodom. Celem ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Książę głupców

Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Świetna, jak wszystkie książki Marka Lawrence.

Link do opinii
Avatar użytkownika - FantasyOla
FantasyOla
Przeczytane:2017-09-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Cesarz Cierni
Mark Lawrence0
Okładka ksiązki -  Cesarz Cierni

"Cesarz Cierni" to brawurowe i na długo zapadające w pamięci zamknięcie trylogii "Rozbite Imperium", jednego z najlepszych cykli mrocznej fantasy powstałych...

Książę cierni
Mark Lawrence0
Okładka ksiązki - Książę cierni

W krwawej opowieść o zdradzie, magii i braterstwie autor maluje przed nami fascynujący, brutalny, momentami piękny portret niezwykłego chłopca zmierzającego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje