Księga bajek najnowszych, tom 1

Dziewięciu autorów. Trzynaście bajek. Historie krótsze i dłuższe, wierszowane i pisane prozą. Niezwykłe opowieści, które czasem przeniosą najmłodszych w magiczny i odległy świat wyobraźni, a czasem wręcz przeciwnie - gdzieś tuż obok nich. W tych niezwykłych i różnorodnych historiach każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Księga bajek najnowszych to jednak lektura nie tylko przyjemna, ale i pożyteczna. Uczy przyjaźni, szacunku i zwracania uwagi na to, co pozornie nieistotne, a co jednak ma w sobie ukryte piękno... Wśród tylu różnorodnych opowieści każde dziecko znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Księga bajek najnowszych jest również idealna do wspólnej lektury rodzica i pociechy. Bo nic tak nie buduje więzi jak wspólne czytanie i odkrywanie historii!

Autorzy:

Maja Baczyńska, Elżbieta Guźniczak, Ewa Kaczmarczyk, Piotr Kałążny, Bożena Kraczkowska, Justyna Piec-Głogowska, Alicja Rupińska, Małgorzata Skibińska, Marzena Sobieraj

Informacje dodatkowe o Księga bajek najnowszych, tom 1:

Księga bajek najnowszych, tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2022-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Kto nie kocha bajek? I kto nie lubi ich czytać? Nie znam takiej osoby, a Wy? Jeśli więc uwielbiacie bajki wszelakie to sięgnijcie po zbiór bajek najnowszych jaki proponuje czytelnikom wydawnictwo Borgis.

Zbiór ten składa się z trzynastu bajeczek, z czego cztery są w formie wiersza. Przed bajkami danego autora odnajdziemy kilka słów o nim. Bajki zdobią śliczne ilustracje, niestety nie kolorowe, a czarno-białe.

Nie wszystkie bajki niestety przypadły mi do gustu. Być może wynika to z faktu, że nie jestem grupą docelową tych bajek, ale szczerze, z trzynastu opowieści najbardziej spodobały mi się dwie, pierwsza i ostatnia. Pierwsza bajka pt. Mała Senna uczy dzieci radzenia sobie z żałobą, utratą kogoś bliskiego, godzenia się ze stratą, a ostatnia Święta Tynki przypomina co w czas świąt Bożego Narodzenia jest najważniejsze i by w ten wyjątkowy czas pamiętać także o innych, nie tylko ludziach, ale i naszych mniejszych braciach. Mądre przesłania zawarte są także w bajkach pióra pani Elżbiety Guźniczak: Aleppo i Pyrlandia, ale zabrakło mi w nich tego czegoś co by mnie chwyciło za serducho. Były zbyt poważne, chyba to mi w nich najbardziej przeszkadzało. A pozostałe bajki nie zachwyciły mnie, ale Was bądź Wasze dzieci być może zauroczą, poruszą, rozbawią, musicie przekonać się o tym sami i sięgnąć po tę Księgę bajek najnowszych. :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Borgis.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Pora na "dobranoc" więc przychodzę do Was z czymś zupełnie innym niż dotychczas.

Zdążyłam się już pochwalić tym, że jestem mamą, więc niech nikogo nie zdziwi, że swoją pasją zarażam również moje ksiazniczki.

A jeśli już o księżniczkach mowa, to która z bajek waszego dzieciństwa najbardziej zapadła Wam w pamięci? A może mieliście jakąś ulubioną?

Ja uwielbiałam "Panią Holę" (znaną również jako "Pani Zima").

Tym razem idąc z postępem literatury i wymagań najmniejszych czytelników, wydawnictwo @wydawnictwoborgis przychodzi do nas z przepiękną antologią, w której spotkamy się aż z dziewięcioma autorami.

W kilkunastu bajkach każdy z nas będzie mógł odnaleźć coś dla siebie.

Byłam w szoku, kiedy okazało się, że mój punkt widzenia tych bajek, znacznie różni się od tego, jak rozumieją je moje dzieci. Były momenty, w których wszystkie stwierdziłyśmy, że "ta" historia mogła wydarzyć się naprawdę oraz takie, dzięki którym przeniosłyśmy się do magicznego świata dziecięcej wyobraźni.

Autorzy stanęli na głowach, aby przekazać czytelnikom wartości, które mogą okazać się decydujące o ich jestestwie w przyszłości, lecz ich korzenie powinny zostać zatopione w ziemi już w najmłodszych latach.

Ten zbiór baśni to nie tylko miła książeczka na dobranoc. To historie, które definiują dzieciństwo naszych maluchów i stają się ich literacką przygodą z dzieciństwa.

Dziękujemy wydawnictwu @wydawnictwoborgis za egzemplarz recenzencki.

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;