Księga zaklęć małej czarownicy

Oto przed tobą świat kociołków i eliksirów, zaklęć i czarów!

Nareszcie odkryjesz tajniki świata magii!

Włącz wszystkie swoje moce i przygotuj się na czarodziejską przygodę!

Czarownica to osoba, która ma specjalne zdolności. Jednak aby nią zostać, nie musisz sprawiać, że przedmioty latają, a czyjeś myśli brzmią głośno w twojej głowie. Jesteś czarownicą, jeśli czujesz się wyjątkowa i wierzysz, że w tej wyjątkowości drzemie twoja moc. A więc: pora na lekturę! Z tej czarującej, przepełnionej magią książki dowiesz się, jak wykonać różdżkę, czytać z liści herbaty czy też odczytać przyszłość ze znalezionych piór, a także poznasz słowniczek magicznych terminów i symboli.

Już czas, abyś została czarownicą!

Wierzymy, że odrobina czarów, połączona z praktycznym rytuałem, pomysłową zabawą i pozytywnymi intencjami, może wychowywać i wzbogacać życie dzieci (jak też wewnętrzne dzieci w dorosłych). ,,Księga zaklęć małej czarownicy" wykorzystuje magię i wyobraźnię, aby pomóc małym czarownicom poczuć siłę, wyzwolić w sobie kreatywną energię i praktykować miłość do siebie. Jest to urzekające, pięknie ilustrowane kompendium zaklęć i eliksirów, przewodnik po wszystkim, co magiczne, z mnóstwem prostych zadań z wykorzystaniem łatwo dostępnych, bezpiecznych składników. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Informacje dodatkowe o Księga zaklęć małej czarownicy:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-05-18
Tytuł oryginału: The Little Witch's Book of Spells

Tagi: Publikacje o niewyjaśnionych zjawiskach i tajemnicach dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Księga zaklęć małej czarownicy

Księga zaklęć małej czarownicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2022-06-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Któż z nas nie marzył nieraz o tym, by z pomocą czarodziejskiej różdżki zmienić niezbyt przychylną rzeczywistość? Świat kociołków, eliksirów i tajemniczych symboli od zawsze kusił młode dziewczęta, a teraz, dzięki niezwykłej pozycji Ariel Kusby, wreszcie staje otworem. Pisarka nie tylko funduje młodym czytelniczkom niezapomnianą, fascynującą przygodę i odsłania przed nimi tajniki magii, ale przede wszystkim, udowadnia, że każdy z nas jest źródłem potężnej mocy i na każdym kroku przypomina o naszej wyjątkowości. Odważcie się wstąpić na karty tej niezwykłej publikacji i wyruszcie w iście czarodziejską podróż, która pozwoli wam dostrzec piękno otaczającego świata, jak i swoje własne,  a także zafunduje niezapomnianą zabawę, dopieszczoną elementami nie z tego świata, silnie pobudzającymi kreatywność!

"Księga zaklęć małej czarownicy" to przepiękny przewodnik, z którego dowiemy się, jak wykonać magiczną różdżkę czy wahadełko, w jaki sposób wróżyć bądź przyrządzić wodę księżycową. Fundamentem tej niesamowitej pozycji są ciekawe, bezpieczne, rozmaite zaklęcia oraz rytuały, które warto dodać, niosą za sobą wyłącznie pozytywne przesłanie i nikomu nie szkodzą. Bardzo spodobało mi się, że porady te mają charakter jedynie propozycji, a za główny cel stawiają rozbudzanie kreatywności i zapału do poszukiwań.  Dzięki temu zabawa w magię będzie nie tylko przyjemną rozrywką, ale i wszechstronnie rozwijającą praktyką, angażującą wszystkie zmysły.

Co istotne, lektura silnie wpływa na samoocenę młodej czytelniczki. Podkreśla jej wyjątkowość, uczy samoakceptacji i pozwala zrozumieć, iż nie ma nic złego  w byciu inną. Najważniejsze, to żyć w zgodzie z samą sobą, dbanie o siebie, o tych których kochamy, jak i troska o otaczającą nas naturę, która przecież na każdym kroku przesiąknięta jest magią.

"Księga zaklęć małej czarownicy" jest nietuzinkowym, bajecznie zilustrowanym przewodnikiem, który zachwyci każdą dziewczynkę pasjonującą się magią i czarami. To zainspirowana folklorem oraz ludowymi wierzeniami, optymistycznie nastawiająca i budująca lektura, jaka funduje bezpieczną i fascynującą podróż, która uczyni szarą codzienność bardziej magiczną i kolorową! Polecam gorąco!