Quantcast

ISBN: 978-83-7574-243-5
Język oryginału: Polski
Ilustracje: Katarzyna Oleska

Tom 2 cyklu Kuzynki

"Miałam wrażenie, jakbym czytała opis tego, co sama zrobiłam, przeżywając to jakbym tam naprawdę była."

- Anna Perkowska, Wirtualna Polska

"To powieść przygodowa, której akcja toczy się we współczesnej Polsce, a dokładniej w Krakowie. Kraków, jak wiadomo, to miasto stare i z tradycjami, tętniące wspomnieniami wielu ciekawych ludzi, miejsc i wydarzeń. Pilipiuk wykorzystuje ten obraz miasta do własnych celów..."

- Krzysztof Majcher, ZałogaG

"Powieści nie brakuje opisów ciekawych zdarzeń z historii świata, technicznych szczegółów działania urządzeń i uzbrojenia czy w końcu chemiczno-spożywczych receptur. Pilipiukowi udało się podać informacje w ten sposób, że chyba każdy czytelnik połknie je z zainteresowaniem."

- Artur Machlowski, Valkiria

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Księżniczka

Opinie o książce - Księżniczka

Drugi tom cyklu o kuzynkach Kruszewskich. Łowcy wampirów polują na Monikę, tysiąc dwusetletnią wampirzycę. Alchemik Sędziwój musi stawić czoło Bractwu Drugiej Drogi. Czy wszystkim uda się wyjść cało z tych przygód? Jaką rolę odegrają Kuzynki? Pilipiuk jak zwykle w świetnej formie. Mimo, że cykl Kuzynki w zamierzeniu miał być skierowany dla młodzieży,starsza młodzież też znajdzie frajdę w czytaniu. Gorąco polecam.
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Znalazłam tą książkę w bibliotece i mimo nieznajomości pierwszego tomu postanowiłam zaryzykować. Nie żałuję, mimo że jest to druga część trylogii po chwili oswajamy się z postaciami a jeżeli coś jest niejasne internet pomoże nam dojść kto jest wampirem, kto ma kamień filozoficzny a kto jest zwykłym kilkusetletnim alchemikiem ;) Książka bardzo zgrabnie i lekko napisana, ma w sobie odpowiednią dawkę tego niesamowitego poczucia humoru autora. Jednym słowem godna polecenia.
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-04-06, Przeczytałem,

Pilipiuk w super formie

Trzyma w napięciu w odpowiednim momencie, żarty są dawkowane rozsądnie i dzięki temu czytelnik doskonale się czuje przy takiej lekturze. "Księżniczka" jest równie dobra, co poprzednia część, o ile nie lepsza. Szczególnie przypadł mi do gustu sposób równoległego łączenia scen przez autora, fenomenalnie prezentował się też wątek śledztwa, jako praktyki dla początkującego policjanta. Humor, groteska, magia, tajemnica... a to wszystko okraszone ciekawostkami ze świata nauki. Pilipiuk odwalił kawał dobrej roboty i z chęcią sięgnę po kolejny tom. Serdecznie polecam.

Bardzo lekka i sympatyczna historia, ale bez wielkich ochów i achów. Ot, lektura na podróż czy chwilowe odprężenie się przy książce, która nie wymaga większego zaangażowania w czytanie od samego wysiłku sklecenia literek w słowa i przewracania kartek. Są ciekawe wstawki obyczajowo-historyczne i inne, ale to taka niewielka szczypta soli w potrawie. Można było z tego zrobić coś więcej - nie przez wydłużanie zawartości książki, lecz jej zagęszczenie. Mam wrażenie, że autor ślizgał się po powierzchni tego, co mogło tu być zawarte.
Avatar użytkownika - Slavek
Przeczytane:2021-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wampir z MO
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Wampir z MO

Wszystko, co nasze oddam za kaszę. Jest plan, ale trzeba naruszyć prywatne zasoby srajtaśmy i podłożyć trupa w milicyjnym mundurze!Paskudny grudniowy poranek...

Trucizna
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Trucizna

Egzystencja Jakuba Wędrowycza toczy się spokojnym codziennym trybem. Jakub w towarzystwie wiernego druha Semena cieszy się życiem tj. głównie pędzi i konsumuje...

Broń to tylko narzędzie. W starciu może przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Jednak w życiu przeważnie się wygrywa, unikając zagrożenia. Oczywiście, jeśli człowiek w porę przewidzi, skąd może spaść nieoczekiwany cios.

Gdy człowiek wie, że może zginąć, najczęściej paraliżuje go strach. Ale nie zawsze. Niekiedy kop adrenaliny i endorfiny jednocześnie wyłącza instynkt samozachowawczy i w skazańcu budzi się odwaga. Odwaga ostateczna. Odwaga, której nie da się w żaden sposób zgasić. Odwaga, z którą można iść, z szablą na czołgi, samotrzeć na setkę wrogów.

Więcej cytatów z tej książki
Tamten utracony świat
Alina Staneczek