Kto mieszka za meblami

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory” – to pierwsze zdanie książki napisanej i zilustrowanej (z małą pomocą dorosłych) przez kilkuletnią Polę Stępniewicz.

Cała historia zaczęła się od tego, że autorka opisała historię potworów chowających się za meblami w domu Janka – głównego bohatera opowieści. Potem Pola narysowała te potwory, a rysunki posłużyły za podstawę do ilustracji, które znalazły się w książce. Pieniądze na druk zebrano dzięki społeczności portalu Polak Potrafi.

Publikacja jest nie tylko ciekawostką (w końcu napisała ją najmłodsza autorka w Polsce), polecają ją psychologowie na czele z dr Aleksandrą Piotrowską, która w recenzji podkreśliła: „Logika i racjonalne myślenie nie są skuteczną bronią w walce z wyobraźnią. Bohater „Kto mieszka za meblami” poradził sobie z lękami tak, jak Pola – jej autorka – oswoił i ośmieszył potwory. Warto spróbować tej metody i zamiast przerażenia wywoływać uśmiech”.

Sięgając po „Kto mieszka za meblami”, otrzymują Państwo wyjątkowe dzieło stworzone przez dziecko dla dzieci, ale także przyczynek do rozmowy na temat strachu oraz pomysł na oswajanie wszelkich potworów.

Informacje dodatkowe o Kto mieszka za meblami:

Wydawnictwo: VIS Media Sp. z o. o.
Data wydania: 2019-05-23
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Kto mieszka za meblami

Kto mieszka za meblami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Potworzyca
Potworzyca
Przeczytane:2020-02-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Polecam gorąco wszystkim rodzicom, których maluchy zmagają się z lękiem wyobrażeniowym. Kto mieszka za meblami pomogła nam nie tylko uporać się z lękiem, ale także bardziej obiektywnie spojrzeć na rzeczywistość, odróżniać to co jest prawdziwe, a jedynie wyimaginowane.