Kto wszedł w butach do środka?

Wydawnictwo: Dziwny Pomysł
Data wydania: 2018-09-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-949925-3-8
Liczba stron: 44
Tłumaczenie: Joanna Barbara Bernat

Ocena: 5 (1 głosów)

W przedszkolu Wronie Gniazdo ma odbyć się przyjęcie, ale wielkie plamy błota na podłodze psują dobrą atmosferę. Kto wszedł w butach do środka? Tak nie wolno! Leon i Livia, superdetektywi z Wroniego Gniazda, zajmują się tą sprawą.

Lars Mæhle – norweski autor książek z serii „Tajemnice przedszkola Wronie Gniazdo” w jednym z wywiadów stwierdził, że kluczem do zrozumienia kryminalnego charakteru jego książek są emocje towarzyszące bardzo młodym czytelnikom (czy raczej słuchaczom). Gdy ktoś czyta im jego książki, pojawia się przyjemne napięcie mięśni wynikające ze szczególnego rodzaju oczekiwania, z niepewności wobec tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Każda następna wywołuje jakąś emocję i trzeba poczekać na moment przewrócenia następnej kartki, aby zbliżyć się o kolejny krok do rozwiązania zagadki. Gdy prawda wychodzi na jaw, odkrycie jej sprawia dziecku radość, czasem wręcz ekscytację. Czy nie podobnie czuje się dorosły czytelnik, gdy nie może oderwać się od kryminału?

Co ciekawe, Lars Mæhle testował swoje książki na dzieciach! Kiedy napisał pierwsze przygody Leona i Livii, wybrał się do przedszkola, by w trakcie zajęć czytać je najmłodszym słuchaczom. W ten sposób badał reakcje dzieci i w oparciu o nie wprowadzał zmiany do późniejszych książek. W ten sposób upewnił się, że jego kryminały są właśnie takie, jak oczekują tego przedszkolaki.

Kup książkę Kto wszedł w butach do środka?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Opowiadania o przyjaźni, wierszowane historie o pięknych królewnach i dzielnych rycerzach czy też rozkoszne bajki z milutkimi zwierzakami w tle – je właśnie kojarzymy z książkami kierowanymi do najmłodszych czytelników. Jednak obok przesłodzonych i, niestety, infantylnych opowieści coraz więcej pojawia się na rynku pomysłowych publikacji, w których na pierwszy plan wysuwają się akcja, tajemnica oraz wyraziści bohaterowie, którym nie brakuje wad. Większość tych tytułów klasyfikuje się jako książki przygodowe, jednak wydawnictwo Dziwny Pomysł poszło o krok dalej i proponuje małym czytelnikom… kryminał! Livia i Leon to przedszkolaki, bohaterowie książeczki Kto wszedł w butach do środka? Intrygujący tytuł jest też, jak nietrudno się domyślić, pytaniem, jakie zadawać sobie będą Livia i Leon. Dzieci bowiem, w oczekiwaniu na rozpoczęcie przyjęcia w przedszkolu, odkrywają brudne ślady na świeżo wymytej podłodze. Kto nie zdjął ubłoconych butów przed wejściem? Śledztwo nabiera tempa, a rozwiązanie zagadki – chociaż podejrzanych jest tylko garstka – z pewnością zaskoczy młodych czytelników. Książka Kto wszedł w butach do środka? to nie tylko wciągająca detektywistyczna opowieść kierowana do przedszkolaków. To także historia, która w prosty i jasny sposób uczy odpowiedzialności za swoje czyny – także za błędy, pokazując też, jak ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kto wszedł w butach do środka?

Recenzje miesiąca
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Wskrzesina
Artur Boratczuk
Wskrzesina
Dama z wahadełkiem
Paulina Kuzawińska
Dama z wahadełkiem
Wszystko nie tak! 2
Izabella Frączyk
Wszystko nie tak! 2
Nowy chłopak
Paula Rawsthorne
Nowy chłopak
Pokaż wszystkie recenzje