Kwietniowa czarownica

Według skandynawskich wierzeń ludowych "wiosenne" czarownice potrafią wcielać się w inne istoty i działać za ich pośrednictwem. Taką moc ma dotknięta porażeniem mózgowym Desirée. Matka nie mogła jej wychowywać, choć wzięła pod opiekę trzy inne dziewczęta. Skazana na szpitalny żywot bohaterka stopniowo uczy się porozumiewać z otoczeniem i wykorzystywać swoją nieprzeciętną inteligencję. Pod koniec życia nawiązuje osobliwy kontakt z przybranymi siostrami, by zrozumieć swój los i zarazem wpłynąć na

Informacje dodatkowe o Kwietniowa czarownica:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008 (data przybliżona)

Kup książkę Kwietniowa czarownica

Kwietniowa czarownica - opinie o książce

Książka jednakowo wciągająca i odpychająca. Trudno ocenić, które uczucie wygrywa. Powieść niecodzienna, nietypowa, dziwna. Nie sposób nie czytać dalej, hipnotyczna, smutna. Bohaterki pokazane od strony najgłębszego wnętrza, niepłytkie. Historia opowiada o dziewczynkach, a później kobietach z rodzin patologicznych, oddanych na wychowanie jednoosobowej rodzinie zastępczej w postaci cioci Ellen, oraz historia przykutej do łóżka kobiety o nieprzeciętnych magicznych talentach... Polecam.
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2015-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
W sumie czarów tu niewiele. Są one tylko pretekstem aby niepostrzeżenie wśliznąć się w życie trzech sióstr z przypadku oraz ich opiekunki. Kwietniowa czarownica nie tylko podgląda ich zmagania z życiem, ale też prowokuje do działania. Z początku miałam wrażenie że chce je skłócić ze sobą, co się jej nawet udaje. Jednak wszystkie jej działania okazują się mieć drugie dno. Jest to opowieść o pięciu całkowicie różnych kobietach, które jednak łączy ból i samotność. Każda z nich została dotkliwie zraniona i mimo, a może właśnie z tego powodu, iż rany są zbyt głębokie by się całkowicie zasklepić, potrzebują się nawzajem.
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2014-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książka jest tajemnicza. Opowiada historię 4 dziewczynek - w akcji właściwej już kobiet. Spoiwem ich wspólnej historii jest jedna osoba. Tylko dlaczego kocha tylko trzy, a jedną porzuca? Dramat kobiety chorej na porażenie mózgowej; trudne życie alkoholiczki; historia kobiety niekochanej i opowieść o zagubionej dziewczynce. Książka z klimatem i poruszająca ważne pytania i dylematy pojawiające się w naszym życiu każdego dnia.
Avatar użytkownika - Maryjusz70
Maryjusz70
Przeczytane:2020-06-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jedna z lepszych książek szwedzkiej powieściopisarki. Równie wspaniała jak "Pępowina". Precyzyjny i trafny obraz szwedzkich kobiet-matek i kobiet-córek, funkcjonujących w specyficznym skandynawskim społeczeństwie opiekuńczym. Problemy adopcji i poszukiwania własnych korzeni oraz różnic dzielących bohaterki pochodzące z odmiennych rodzin lub spędzających dzieciństwo bez rodziców. Wszystko to z fascynującą domieszką baśniowych skandynawskich  elementów. Bardzo polecam!

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook