Lalki królowej

Porywająca opowieści o przyjaźni, sile uczuć i wartości prawdziwego talentu. W pożarze giną rodzice Claudette. Jej dotychczasowe życie rozsypuje się jak domek z kart. Ale jedno pozostaje niezmienne - nadzwyczajny talent dziewczyny do tworzenia pięknych lalek, uwielbianych przez samą królową Marię Antoninę. Odważna i zaradna Claudette wkracza w pełen intryg świat wersalskich salonów. Przyjaźń z królową wystawi na próbę nie tylko charakter dziewczyny, ale i marzenia o młodzieńczej miłości

Informacje dodatkowe o Lalki królowej:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012-05-08
ISBN: 978-83-7515-229-6

Kup książkę Lalki królowej

Lalki królowej - opinie o książce

Skąd się ta książka wzięła w moim domu? Nie pamiętam. Jednak przeleżała długo. Jak większość książek na stosie hańby. Wydanie z 2012r., więc swoje za sobą już ma.
Teraz coś mi się przypomina, że chyba to powieść z antykwariatu.

Zaciekawił mnie opis o Claudette. Jej rodzice giną, a ona z Francji przenosi się do Anglii, gdzie poszukuje pracy. Z czasem kontynuuje drogę swojego ojca i zaczyna tworzyć lalki, którymi zachwyci się świat.

Powieść z rysem historycznym. O miłości i sile przyjaźni. Lubię tego typu książki, gdzie przenosząc się w czasie można wczuć się w klimat dawnych lat. Lubię porównywać kiedyś i dziś.

Na pewno jest to książka, której fabuła nie jest szablonowa. Pojawia się tutaj coś nowego, o czym jeszcze nie czytałam. Nie jest to również typowy romans, bo jednak głównym wątkiem są tutaj osobiste losy Claudette.

Patrząc całościowo, to książka mi się podobała. Od czasu do czasu potrzebuję właśnie takiej tematyki dla odskoczni podobnych książek czytanych w większości.

A Ty lubisz książki z akcją w dawnych czasach?

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam,
Zdolna lalkarka Claudette żyje w czasach Marii Antoniny i postać ta oraz francuski dwór królewski mają duży udział w fabule powieści "Lalki królowej" autorstwa Christine Trent. Książka zadziwia już w prologu. Data przyjadu przyszłej królowej jest podana jako rok 1765, jednak wtedy Maria Antonina miała lat 10 i w rzeczywistości przybyła do Francji w roku 1770. To pierwszy błąd. Kolejne nieścisłości dające dowód ignorancji autorki w zakresie faktów i obyczajowości opisywanych czasów, która pisze powieść historyczną(!), powodują zgrzytanie zębów u czytelnika, irytację i śmiech. Proponuję pani Christine Trent, by zamiast inspirować się autorką romansów historycznych (o czym pisze w podziękowaniach), sięgnęła po solidną biografię bohaterki swojej książki. (Książka niedoczytana)
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 3, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Książka porusza tematykę obyczajową fikcyjnych postaci obsadzonych w XVIII w. w tle panowania rządów królowej Marii Antoniny. Francuska nastolatka Claudette przeżywa koszmar - jej rodzice giną w pożarze, a ona ucieka na pokładzie statku do Londynu. Tam po długich zmaganiach ze swoją chlebodawczynią postanawia założyć własny biznes - lalkarstwo. Bohaterka poznaje przystojnego Anglika, który kradnie jej serce. Niestety Claudette nie zapomina o młodzieńczej miłości pozostawionej w Paryżu. Dziewczynie udaje się poznać uwielbianą królową, której sława w natychmiastowym tempie upada. Francja pogrąża się w chaosie. Tłumy biedoty żądają od władcy chleba. Smutna historia królewskiej rodziny zasługuje na znajomość ich przeszłości w każdej rodzinie.
Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998