Łańcuch dowodzenia

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2018-05-25
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7964-329-5
Liczba stron: 416
Tłumaczenie: Piotr Kucharski

Tom 4 cyklu Frontlines

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Militarna seria Frontlines Marko Kloosa szybko staje się jedną z naszych ulubionych. W jej najnowszym tomie  autor udowadnia, że wkrótce może stać się czołowym twórcą w tym gatunku. 

Plany ataku na Ziemię zostały pokrzyżowane, jednak Mars wciąż znajduje się w łapach obcych. Ocalali ludzie desperacko próbują odbudować zdolność bojową oraz zorganizować obronę planety. Chorąży Andrew Grayson w trybie przyspieszonym szkoli nowych rekrutów a koszmarne wspomnienia przytępia alkoholem i lekami.


Wspólnota Północnoamerykańska i jej chińsko-rosyjscy sojusznicy dobrze wiedzą, że chwila wytchnienia nie potrwa długo. Muszą dokonać wyboru: uderzyć na obcych zgromadzonych na Czerwonej Planecie, albo rzucić się w pościg za renegatami i próbować odzyskać flotyllę okrętów mogących przeważyć szalę w nadciągającej wojnie. Żadne wyjście nie gwarantuje bezpieczeństwa, każde niesie ogromne ryzyko.


Niewielka grupa komandosów ma zbadać siedzibę dezerterów na odległym księżycu. Grayson i jego żona, pilotka Halley, znów trafiają w sam środek działań bojowych i biorą udział w w nowej wyniszczającej kampanii, której stawką będzie przyszłość ludzkości.

Kup książkę Łańcuch dowodzenia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-08-16, Ocena: 4, Przeczytałem,
Znaleźć się na ostrzu włóczni  Kiedy na orbicie Ziemi pojawił się okręt nasienny Dryblasów, ludzie zdołali go w końcu zniszczyć ogromnym nakładem sił, środków i ludzi. Rząd Wspólnoty Północnoamerykańskiej (WPA) przezornie potajemnie uciekł z Układu Słonecznego, zakładając, że Ziemia się nie obroni. Zabrali ze sobą nowoczesne okręty bojowe oraz elitę polityczno-społeczną z rodzinami. Tak się jednak spieszyli, że musieli zostawić dwa nowoczesne, nieukończone pancerniki. Okręty nieznane w dotychczasowej historii ludzkości. Zbudowane pod kątem jednego zadania: podejść do okrętu nasiennego i zniszczyć go. Ci, co zostali na Ziemi, nie są zatem bezbronni. Sojusz rosyjsko-chiński wymyślił własny sposób walki z Dryblasami – toporny, z ograniczeniami, ale skuteczny. Mars pozostaje w łapach najeźdźców, a kolonie zostały skutecznie odcięte przez blokadę. Z Marsa docierają sygnały o ludziach, którzy przeżyli najazd Obcych, ale ich życie jest zagrożone przez kończące się zasoby. W kierunku Ziemi zbliża się okręt nieprzyjaciela. Ludziom znowu udaje się go zniszczyć, ale Dryblasy stosują nową taktykę, która na przyszłość nie wróży nic dobrego. Trzeba zacząć działania nie tylko obronne, ale i ofensywne. Zagrożeniem jest przede wszystkim Mars – zbyt bliska baza wypadowa dla Obcych. Brakuje jednak środków, by o niego walczyć. Sytuację mogłyby poprawić okręty ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Łańcuch dowodzenia

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2018-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

Wojsko zmieniło się od czasów, gdy Andrew był na masakrycznym kursie przygotowawczym. Jedynym stałym punktem jest walka. W pierwszym tomie ludzie walczyli przeciwko sobie, z różnych pobudek. Drugi tom zaczął wprowadzać Dryblasów, którym daleko było do powszechnych o nich wyobrażeń. Gigantyczni przeciwnicy podnieśli poprzeczkę dla ludzkości. Żadna nasza broń ani żaden statek nie był im w stanie, choćby, dorównać. Trzecia książka z cyklu była najbardziej bogata w obcych i najbardziej dramatyczna. Autor nie oszczędzał ani ludzi, ani statków. Pod koniec książki przekonaliśmy się, żewróg, którego trudno pokonać, potrafi zjednoczyć innych wrogów. Zatem Wspólnota Północnoatlantycka i Związek Chińsko-Rosyjski doszli do wniosku, że pokonać ich mogą tylko wspólnymi siłami. Co ciekawe, przekonali się do tego dopiero odnosząc kolosalne straty. To takie ludzkie, prawda?

Link do opinii
Inne książki autora
Ewakuacja
Marko Kloos0
Okładka ksiązki - Ewakuacja

Brutalny międzygwiezdny konflikt z rasą niezniszczalnych obcych. Krwawa wojna domowa o ostatnie nadające się do zamieszkania skrawki kosmosu. Polityczne...

Pobór
Marko Kloos0
Okładka ksiązki - Pobór

Mamy rok 2018, a Wspólnota Północnoamerykańska trzeszczy w szwach. Dla pasożytniczych nierobów pokroju Andrew Graysona, są tylko dwie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje