Łańcuch dowodzenia

Tom 4 cyklu Frontlines

Militarna seria Frontlines Marko Kloosa szybko staje się jedną z naszych ulubionych. W jej najnowszym tomie  autor udowadnia, że wkrótce może stać się czołowym twórcą w tym gatunku.

Plany ataku na Ziemię zostały pokrzyżowane, jednak Mars wciąż znajduje się w łapach obcych. Ocalali ludzie desperacko próbują odbudować zdolność bojową oraz zorganizować obronę planety. Chorąży Andrew Grayson w trybie przyspieszonym szkoli nowych rekrutów a koszmarne wspomnienia przytępia alkoholem i lekami.

Wspólnota Północnoamerykańska i jej chińsko-rosyjscy sojusznicy dobrze wiedzą, że chwila wytchnienia nie potrwa długo. Muszą dokonać wyboru: uderzyć na obcych zgromadzonych na Czerwonej Planecie, albo rzucić się w pościg za renegatami i próbować odzyskać flotyllę okrętów mogących przeważyć szalę w nadciągającej wojnie. Żadne wyjście nie gwarantuje bezpieczeństwa, każde niesie ogromne ryzyko.

Niewielka grupa komandosów ma zbadać siedzibę dezerterów na odległym księżycu. Grayson i jego żona, pilotka Halley, znów trafiają w sam środek działań bojowych i biorą udział w w nowej wyniszczającej kampanii, której stawką będzie przyszłość ludzkości.

Informacje dodatkowe o Łańcuch dowodzenia:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2018-05-25
ISBN: 978-83-7964-329-5
Tłumaczenie: Piotr Kucharski

Kup książkę Łańcuch dowodzenia

Łańcuch dowodzenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2018-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

Wojsko zmieniło się od czasów, gdy Andrew był na masakrycznym kursie przygotowawczym. Jedynym stałym punktem jest walka. W pierwszym tomie ludzie walczyli przeciwko sobie, z różnych pobudek. Drugi tom zaczął wprowadzać Dryblasów, którym daleko było do powszechnych o nich wyobrażeń. Gigantyczni przeciwnicy podnieśli poprzeczkę dla ludzkości. Żadna nasza broń ani żaden statek nie był im w stanie, choćby, dorównać. Trzecia książka z cyklu była najbardziej bogata w obcych i najbardziej dramatyczna. Autor nie oszczędzał ani ludzi, ani statków. Pod koniec książki przekonaliśmy się, żewróg, którego trudno pokonać, potrafi zjednoczyć innych wrogów. Zatem Wspólnota Północnoatlantycka i Związek Chińsko-Rosyjski doszli do wniosku, że pokonać ich mogą tylko wspólnymi siłami. Co ciekawe, przekonali się do tego dopiero odnosząc kolosalne straty. To takie ludzkie, prawda?

Ewakuacja
Marko Kloos0
Okładka ksiązki - Ewakuacja

Brutalny międzygwiezdny konflikt z rasą niezniszczalnych obcych. Krwawa wojna domowa o ostatnie nadające się do zamieszkania skrawki kosmosu. Polityczne...

Frontlines. Reguły Wojny
Marko Kloos0
Okładka ksiązki - Frontlines. Reguły Wojny

Minęły cztery lata, odkąd Ziemia rzuciła cała swoją militarną potęgę przeciwko obcym. Ludzkość cofnęła się znad krawędzi zagłady. W Układzie Słonecznym...