Łatwopalna

Niektórych rodzajów ognia nie da się ugasić...

Gdy miałam siedem lat, zabiłam swojego brata. Teraz, dwadzieścia lat później, tamta noc ciągle powraca do mnie w pełnych płomieni snach. Staram się ustrzec innych przed doświadczeniem druzgocącej siły ognia, jednak z każdym dniem staje się to coraz trudniejsze. Wokół mnie zaczyna kręcić się ktoś, kto wie, kim - a raczej czym - jestem. W płonącym domu ten ktoś zostawia mi wiadomość: maskę lisa ze śladami oparzeń - takimi jak te, które znaczą moją twarz. Wiem, że muszę go znaleźć, zanim dojdzie do tragedii. Razem z pewnym strażakiem spróbuję odkryć tożsamość podpalacza, ale nie będzie to łatwe. Nie mogę przecież przyznać się, że nie tylko pożądanie spala mnie od środka...

Ludka Skrzydlewska ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Śląskim, a obecnie pracuje jako kierowniczka w pewnej międzynarodowej korporacji. Pisać uwielbiała już w dzieciństwie. Od 2020 r. regularnie publikuje romanse, m.in. w wydawnictwach Editio i Kobiece. Swoimi tekstami dzieli się też na Wattpadzie pod pseudonimem @KorpoLudka. Na co dzień podróżuje, gra w planszówki i słucha podcastów kryminalnych. ,,Łatwopalna" to jej pierwszy romans paranormalny wydany w wydawnictwie Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Łatwopalna:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-04-09

Kup książkę Łatwopalna

Łatwopalna - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zabawne, bo w książce nie ma zbyt dużo dialogów, a jednak czyta się bardzo szybko. Początek pokazuje nam przeszłość bliźniąt, która była dla nich tragiczna. To opowieść dziewczyny, która nigdy nie pogodziła się z tym, że jej brat bliźniak zginął w płomieniach. Na dowód przeszłości oprócz nienagannego ciała, ma twarz na której widać piętno płomieni. Są na tyle widoczne, że unika kontaktów z kimkolwiek, by zaoszczędzić sobie niewygodnych pytań. Zmieniła nawet miejsce zamieszkania, jednak strachy powracają. Wpierw pojawia się nieproszony intruz, który wywołuje niemal atak paniki. Kolejnym jest mega przystojny sąsiad, który miał okazję zobaczyć ją taką jaka jest naprawdę. Widać że jej się spodobał, jednak świadoma wyglądu swojej twarzy, wie że nie może na nic liczyć. Jakby nie wystarczyło jej krzywd, ponownie staje w obliczu pożaru. Ktoś, kogo wcześniej poznała będzie chciał jej pomóc, tylko czy starczy jej odwagi na jakąkolwiek znajomość? Czy niosąc na swoich barkach piętno przeszłości można ot tak otworzyć się na przyszłość?
Pióro autorki bardzo dobrze się czyta, gdyż pisze zwyczajnie i pokazuje problemy ludzi po przejściach. Widzimy na co są zamknięci i jak trudno jest im przebić się przez własne nieszczęście. Żyją w ciągłym strachu i wyobcowaniu. Pytanie brzmi, czy mając w pobliżu kogoś komu może na nas zależeć, kawałek po kawałku tama może puścić? Czy łatwo jest dotrzeć do kogoś, kto nie ma pewności czy tego chce? Dodatkiem jest tutaj jeden wątek paranormalny, który bohaterka ukrywa przed światem. Będzie bardzo potrzebny w schwytaniu kogoś, kto skrzywdził niejedną osobę. Tylko czy sama sobie poradzi?
Warto przeczytać tą książkę, bo pokazuje, że nasza piękność jest wewnątrz nas, a nie tylko na zewnątrz:-) Nigdy nie należy się poddawać, nawet jeśli spotkał nas bolesny upadek. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy nie czeka nas coś pięknego:-)

Avatar użytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2024-04-24, Ocena: 4, Przeczytałam,

Do sięgnięcia po powieść „Łatwopalna” skłonił mnie przede wszystkim opis. Strażak, paranormalne zdolności, ogień, romans? No proszę was! Przecież nie dało się przejść obok niej obojętnie! Okładka jest również cudowna, przyciągająca wzrok i zapadająca w pamięci. Ale, czy moje oczekiwania pokryły się z rzeczywistością?

Lane dwadzieścia lat temu jako siedmioletnia dziewczynka traci brata w pożarze. Sama ma na ciele mnóstwo blizn. Dziewczyna obwinia się o to co się wtedy wydarzyło.
Dwadzieścia lat później ktoś zostawia jej wiadomość w płonącym domu. Ta osoba wie jakie zdolności posiada Lane. Wszystko wymyka się spod kontroli, giną niewinni…
Lane poznaje strażaka Daxa i to z jego pomocą stara się rozwiązać tajemnice podpaleń i dorwać podpalacza. Jednak, czy uda jej się to zrobić na czas?

Wow! Co to była za lektura! Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej książki z połączeniem gatunków! Autorka zafundowała mi cudowny czas! Był ogień! Książkę pochłonęłam w ciągu dwóch dni i nie mogłam się od niej oderwać!

Zacznijmy od tego co najbardziej mi się podobało. Otóż największym atutem dla mnie jest wręcz mistrzowskie połączenie gatunków. Romans, trochę fantastyki, kryminał. Czytało się to genialnie. Trochę miałam obawy jak to wszystko będzie wyglądało, jednak po lekturze stwierdzam, że moje obawy były bezpodstawne, gdyż autorka świetnie wszystko ze sobą połączyła.

Lane to dziewczyna mocno skrzywdzona przez życie. W wieku siedmiu lat w pożarze traci brata, a sama zostaje mocno poparzona. Blizny od lat przypominają jej o tym tragicznym wydarzeniu. Jednak na przestrzeni całej powieści widzimy jej przemianę. Dziewczyna zaczyna akceptować siebie taką jaka jest. Niestety należy ona do grona tych irytujących bohaterów. Ciężko jej dogodzić. Mówi jedno robi drugie. Nie potrafi się zdecydować czego tak naprawdę chce. Jednak patrząc na całokształt książki to element, który jest po części tuszowany przebiegiem wydarzeń.

Dax! Ach ten Dax! Przystojny strażak. Czego chcieć więcej? No autorka mnie kupiła tym bohaterem. Ponadto to moja pierwsza książka, w której głównymi bohaterami są strażacy i osoby związane z tym zawodem, więc było to dla mnie ciekawe i fascynujące przeżycie. Ponadto Dax to postać, która niesamowicie mi się spodobała. To jak zabiegał o Lane, jak ją wspierał, pocieszał, po prostu idealny facet! Świetnie było go poznać!

Autorka wprowadza nas w świat ognia! Ta książka to coś innego, coś mi nieznanego. Dlatego cieszę się, że mogłam ją poznać. Większość romansów jest oklepana, ale tutaj dostajemy coś niespotykanego, nietuzinkowego. To właśnie sprawiło, że lektura mną zawładnęła. Nie mogłam się od niej oderwać. Dodatkowo motyw podpalacza sprawił, że budowane od początku napięcie nie opuszcza nas aż do ostatniej strony. Ludka Skrzydlewska ma też niesamowicie plastyczny język, dzięki czemu umiejętnie wprowadza nas w świat przedstawiony i mamy wrażenie, że razem z bohaterką znajdujemy się w środku wydarzeń!

Reasumując, „Łatwopalna” to książka idealna dla fanów ognistych romansów! Dostaniemy tutaj emocje, napięcie, niepewność! To powieść należąca do tych, dla których z przyjemnością zarwiemy nockę dopóki nie poznamy zakończenia. Autorka wykreowała cudowny świat, który pochłania czytelnika od pierwszych stron. Gorąco polecam!

[Reklama] Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Ludka Skrzydlewska potrafi mocno zaskoczyć czytelnika. Zszokować i wciągnąć w rollercoaster emocjonalny zapewniając rozrywkę na najwyższym poziomie.
    W przypadku "Łatwopalnej" mamy kilka motywów. Kilka wątków, które towarzyszą nam do samego końca. Między innymi niska, prawie zerowa samoocena oraz poczucie winy. Żal, smutek, rozpacz. Ale nie tylko. Drugie tło jest tym z działu kryminalnego. Coś wyjątkowego, nieprawdopodobnego. Dogłębnie wystającego.
   Od samego początku zostałam wessana w wir wydarzeń. Zabrana na pokład statku, gdzie podczas rejsu rozszalał się sztorm. Autorka bowiem genialnie, mocno i wyraziście pokazuje prawdę. Całą elektryzującą prawdę odkrywaną puzzel po puzzlu.
   Spadł na mnie grad emocji. Odczuwałam je wszystkie dogłębnie. Z zapartym tchem śledziłam przebieg wydarzeń. Z trwogą śledziłam również poczynania bohaterów, których polubiłam.
   Ta książka wbija w fotel. Autorka swoim lekkim stylem skutecznie odrywa od rzeczywistości.

Polecam

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-04-11, Przeczytałam,

🔥Kocham pióro autorki i kolejny raz nie zawiodłam się poznając jej nową historię.Wszystko dzięki barwnym i niezwykłym bohaterom,którzy dostarczają piekielnej dawki emocji.Nic nie dzieje bez powodu,a ugaszenie tych emocji bywa niemal niemożliwe.

🔥Trauma przeszłości w życiu bohaterki odcisnęło na niej piętno.Wraz ze skrywanymi sekretami pojawia się niebezpieczeństwo,które przypomina o sobie coraz częściej.To sprawia,że jej życie jest zagrożone.Ona sama izolując się od społeczeństwa nie chce litości,przez to co czuje wewnątrz i z czym zmaga się od lat. Z pomocą przychodzi przystojny sąsiad.I od tej chwili rozpoczyna się ekscytująca znajomość.On chce więcej-Ona chce….ale odpycha.Rodzi się piekielne pożądanie,która z każdą chwilą narasta.
Czy szczęście można mieć na zawsze?Nic nie czasem jest na wieki…

🔥Nikt w tej powieści nie pojawia się przypadkowo.Każda osoba,miejsce oraz zdarzenie wznosi coś nowego.Musimy być czujni,by nie przeoczyć ważnego elementu.

🔥Historia hipnotyzuje,oszałamia i pobudza wyobraźnię.Czytając chcemy poznać każdy element przeszłości i dziejącej się teraźniejszości. Ciśnienie wzrasta wraz z nadchodzącymi niepokojacymi telefonami oraz informacjami o kolejnych płomieniach.To powoduje,że odkrycie prawdy jest coraz bardziej przerażające.Sama prawda była dla mnie szokująca.Nie przewidziałam takiego obrotu wydarzeń!

🔥Jest to znakomity romans paranormalny z zachwycającą i powalającą historią!Nie możecie przejść obojętnie obok tej powieści!
P O L E C A M

Król Enigmy
Ludka Skrzydlewska0
Okładka ksiązki - Król Enigmy

Nie wie, kim jest jej mąż. Nie wie, co do niego czuje. I nie ma pojęcia, co będzie dalej... Jade i Rex są małżeństwem od ponad dwóch lat, ale przez ten...

Król Kier
Ludka Skrzydlewska0
Okładka ksiązki - Król Kier

Przez lata żył jedynie pragnieniem zemsty. Teraz nie wie, czy zdoła jej dokonać Kiedy Persia Grant, skromna krupierka z Las Vegas, spędza kilka upojnych...