Laurowy pean

Miłość, medycyna i dar od losu, który okazuje się przekleństwem…

Schyłek lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Doktor Laura Kader, której małżeństwo przeżywa kryzys, niespodziewanie otrzymuje w spadku wiekową rezydencję położoną na wyspie Sylt. Postanawia wykorzystać szansę od losu. Pakuje dotychczasowe życie do walizek i wraz z dwiema córkami wyrusza do północnej Fryzji, by tam szukać szczęścia.

Wszystko się jednak komplikuje. Nad nowym domem Laury ciąży klątwa. Krewna, która spisała testament, zginęła w niejasnych okolicznościach, a miejscowy inspektor badający sprawę podejrzewa morderstwo. Dodatkowo w życiu bohaterki pojawia się intrygujący doktor Arens.

Jakie jeszcze tajemnice skrywa wyspa i położona na niej osobliwa posiadłość? Czy Laura odnajdzie na Sylcie to, czego pragnie?

Informacje dodatkowe o Laurowy pean:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2022-06-03

Kup książkę Laurowy pean

Laurowy pean - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-09-11,

Schyłek lat dwudziestych ubiegłego stulecia.
Małżeństwo doktor Laury Kader przeżywa kryzys.
Kiedy Laura niespodziewanie otrzymuje w spadku wiekową rezydencję położoną na wyspie Sylt postanawia wykorzystać szanse od losu.
Pakuję walizki i wraz z dwoma córkami przenosi się do północnej Fryzji, by tam znaleźć szczęście.
Niestety okazuje się, że nad nowym domem Laury ciąży klątwa.
Krewna, która spisała testament zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a miejscowy inspektor podejrzewa udział osób trzecich.
Jakby tego było mało w życiu Laury pojawia się doktor Arens.
Jaka tajemna klątwa ciąży na posiadłości?
Czy Laurze dane będzie być szczęśliwą?

"Laurowy pean" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i po tym spotkaniu wiem, że muszę nadrobić dwie poprzednie książki.
To było tak dobre, tak tajemnicze, tak intrygujące, tak dobrze napisane.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to jak dla mnie zbyt drobiazgowe opisy "działań" medycznych.
Autorka napisała świetną powieść, która przeniosła mnie w miejsce pełne tajemnic, w którym chciałam odkrywać zagadkę kryminalną, wspierać bohaterkę i odkryć jak zakończy się cała misternie utkana historia.
Szczerze polecam

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Dzień dobry! I mamy już piątek 😌 oraz ostatni weekend mojego urlopu… ach co to był za urlop! Ile przyniósł radości, stresu (ślub 👰 🤵 ) oraz wysiłku i samozadowolenia po przejechaniu prawie 316 km rowerem 🚴 🚴 z całym ekwipunkiem campingowym 🏕 w ciągu 5 dni 💪😊. Polecam każdemu taką podróż poślubna!

W tym intensywnym dla mnie czasie zdołałam dokończyć zaczęta w trakcie urlopu powieść Julii Gambrot, którą serdecznie wam polecam!

⬇⬇⬇

LAUROWY PEAN to powieść od której się nie oderwiecie! Tajemnicza i zaskakująca fabuła sprawi, że nie odczujecie tych 570 stron i pochłonie was ona bez reszty.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale już wiem, że nie ostatnie. Pisarka tak umiejętnie opowiada historię, że wkręciłam się w świat bohaterów, przez co nabrałam ochoty na poprzednie pozycje!

Wciągająca fabuła u schyłku lat dwudziestych z medycyną oraz zagadką w tle, ze świetnie wykreowani bohaterami, nie tylko bawi ale też uczy. Opowiedziana historia rozpaliła moją ciekawość, przez co z zainteresowaniem śledziłam losy Laury i tajemniczego czerwonego domu na klifie. Zachodząc ciagle w głowie jaki może on skrywać sekret? Czy jest nawiedzony? Dowiecie się tego czytając tę powieść!

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2023-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Schyłeklat dwudziestych ubiegłego stulecia. Doktor Laura Kader,której małżeństwo przeżywa kryzys,niespodziewanie otrzymuje w spodku wiekową rezydencję położoną na wyspie Sylt. Postanawia wykorzystać szansę od losu. Pakuje dotychczasowe życie do walizek i wraz z dwiema curkami wyrusza do północnej Fryzji, by tam szukać szczęścia.

Wszystko się jednak komplikuje. Nad nowym domem Laury ciąży klątwa. Krewna, która spisała testament, zginęła w niejasnych okolicznościach, a miejscowy inspektor badający sprawę podejrzewa morderstwo. Dodatkowo w życiu bohaterki pojawia się intrygujący doktor Arens Lothar.

Avatar użytkownika - Marigolds216
Marigolds216
Przeczytane:2022-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,To w jaki sposób postrzegamy świat, jest kształtowane przez nasze doświadczenie, przeżycia, przeciwności losu, jakie napotykamy na swojej drodze...To one nas wzbogacają i poszerzają horyzonty, których kiedyś baliśmy się przekroczyć. Życie nas nigdy nie pyta, czy jesteśmy na coś gotowi, czy damy radę udźwignąć ten ciężar, ogrom nieszczęścia, które na nas spada. Jesteśmy zawsze stawiani przed faktem dokonanym..."

To doskonale skrojona powieść, która zadowoli zarówno fanów romansów jaki i mrocznych thrillerów. Mamy tutaj wszystko co  potrzeba zakazaną miłość, głęboko skrywane sekrety i przeklęty dom. Dreszczyk emocji gwarantowany.

Doktor Laura Kader wraz ze swoimi córkami, przyjeżdża na wyspę Sylt, gdzie odziedziczyła posiadłość zwaną Czerwonym Klifem. Zostawiając za sobą nieudane małżeństwo, pragnie ułożyć życie na nowo i zapomnieć o przeszłości. Niestety, już na miejscu okazuje się, że nad domem ciąży klątwa a poprzedni właściciele ginęli w tajemniczych okolicznościach. Wokół Laury zaczynają się dziać dziwne rzeczy,  a ona sama nie potrafi ich racjonalnie wytłumaczyć. Czy głównej bohaterce uda się rozwikłać zagadki tego miejsca? I jaką rolę w jej życiu odegra bardzo tajemniczy doktor Arens? Przekonajcie się sami. Polecam serdecznie

Liliowe opium
Julia Gambrot0
Okładka ksiązki - Liliowe opium

Lilia von Schiller kończy medycynę i w świecie zdominowanym przez mężczyzn podejmuje walkę o swoje marzenia. Pragnie zostać chirurgiem jak jej ojciec....

Różany eter
Julia Gambrot0
Okładka ksiązki - Różany eter

Miłość, medycyna i fascynująca podróż w czasy la belle époque!Róża Zimmerman, wychowanka sierocińca, dostaje się na pierwszy rok studiów...