Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki

Pośród leśnych ziół i kwiatów czeka na dzieci niezwykłe miejsce - Lawendowe Przedszkole. Dobra wróżka Idalia z radością wita wszystkie małe biedronki, świetliki, żuczki i gąsienice. W zaczarowanym przedszkolu, pachnącym lawendą i poziomkami, każdy dzień wypełniony jest przygodą i dobrą zabawą. Zewsząd dobiegają radosny gwar i śmiech, choć czasami zakradają się też małe smuteczki i złe humorki. Ale dobra wróżka zna magiczne sposoby na to, jak przegonić nawet największe naburmuszenie. Posłuchajcie...

Radzenie sobie ze złością, tęsknotą czy wstydem bywa trudne, zwłaszcza gdy się ma kilka lat. Książka ,,Lawendowe przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki" pomoże najmłodszym oswoić różne emocje. Dorośli znajdą w niej także podpowiedzi, jak rozmawiać o nich z dziećmi oraz komentarz psychologa.

Informacje dodatkowe o Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-10-11

Kup książkę Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki

Lawendowe Przedszkole. Czułe bajeczki na radości i smuteczki - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-11-21, Przeczytałem,

"Lawendowe Przedszkole" to niezwykła podróż do świata emocji, gdzie malutkie owady uczęszczające do magicznego przedszkola prowadzonego przez wróżkę Idealię, uczą się radzić sobie z codziennymi trudnościami. Książka autorstwa Agnieszki Tyszki skupia się na różnych aspektach życia przedszkolnego, prezentując historie, w których biedronki, żuki i inne stworzenia doświadczają spersonifikowanych emocji. Nie tylko wciąga najmłodszych czytelników w fascynujący świat małych owadów, ale także dotyka strun emocjonalnych, malując barwny pejzaż uczuć, które rozkwitają równie obficie jak lawenda na łące.

Krótkie, lecz treściwe rozdziały koncentrują się na tematach bliskich najmłodszym czytelnikom, a cenne podsumowanie stanowi doskonałą okazję do rozwijania tych kwestii razem z dziećmi. Opowiadane historie emanują ciepłem i zrozumieniem. Przepiękne ilustracje wzbogacają tekst, umożliwiając małym czytelnikom identyfikację z bohaterami. Książka nie tylko bawi i edukuje, ale także stwarza przestrzeń do rozmów o emocjach, czyniąc ją niezastąpioną w procesie rozwoju najmłodszych czytelników.

Dla nauczycieli przedszkolnych i psychologów pracujących z dziećmi "Lawendowe przedszkole" może być cennym źródłem pomysłów i narzędzi do pracy nad emocjonalnym rozwojem najmłodszych. To nie tylko ciepłe historie, ale także praktyczne wsparcie w rozmowach o emocjach i trudnościach, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień.

Ta książeczka jest właściwie idealna. Idealna dla przedszkolaków. Jest prześliczna, kolorowa, dobrze i mądrze napisana, ciekawa i pomocna. Pomocna także dla rodziców. Jest to zbiór króciutkich opowiadań dziejących się w przedszkolu, opisujących najpowszechniejsze problemy, które w placówkach przedszkolnych się pojawiają. Bohaterami są małe zwierzątka, więc dzieciom łatwiej jest się zmierzyć z trudnościami, bez zbędnego traumatyzowania. Rozwiązania kłopotów są łagodne i przyjazne najmłodszym. Do tego po każdym opowiadaniu jest komentarz i zabawy dla dzieci. Jak ktoś ma przedszkolaki w domu, szczególnie te wrażliwsze, to ta książka może okazać się niezbędna. Polecamy bardzo!

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jest takie miejsce, w którym każdy może poczuć się doceniony, zrozumiany i zaopiekowany.   To magiczne przedszkole wróżki Idalii, dla wszystkich małych biedronek, żuczków, świetlików czy gąsienic.    To tutaj każde małe stworzonko miło spędza czas na zabawie, jednocześnie ucząc się współpracy z innymi.   Czasem jednak do bram przedszkola zakrada się smutek i zły humor. Jednak towarzystwo i dobra wróżka szybko sobie z nim radzą.   "Lawendowe przedszkole" to zbiór krótkich, spokojnych, bliskościowych i pięknie zilustrowanych opowieści, odzwierciedlających codzienne dziecięce rozterki. To historie, w których pierwsze skrzypce grają uczucia, przedstawione na przykładzie zwykłych, znanych małemu czytelnikowi (z przedszkola i nie tylko) sytuacji.    Rozdziały są krótkie i stanowią odrębne historie, można więc czytać je wybiórczo. Dodatkowo na końcu każdego znajduje się kilka pytań ułatwiających rozmowę o emocjach. Są także zadania dla dzieci w grupie, stąd książka będzie idealna jako wsparcie dla nauczyciela w przedszkolu.

Kawa dla kota
Agnieszka Tyszka0
Okładka ksiązki - Kawa dla kota

Nowa rola starszej siostry i opiekunki do dzieci, samodzielny pobyt nad morzem, podczas którego Nela poznaje szalenie miłego Kota pijącego kawę...

Smażone tablety
Agnieszka Tyszka0
Okładka ksiązki - Smażone tablety

Tej jesieni życie Karoliny wywraca się do góry nogami. Tak właśnie bywa, gdy dorośli zachowują się jak dzieci. A może taka jest cena spełnionych cudzych...