Lego Mindstorms EV3. Programowanie robotów

Mózg robota i aplikacje do programowania, czyli od czego zacząć przygodę z robotami LEGO

Silniki i czujniki, czyli jak zapewnić odpowiednie działanie robota w świecie rzeczywistym

Mój własny robot, czyli jak zbudować i zaprogramować robota w zależności od potrzeb

Robotyka jest jedną z dziedzin szybko rozwijających się we współczesnym świecie. Roboty świetnie sprawdzają się w najróżniejszych warunkach, a umiejętność ich programowania jest coraz bardziej ceniona na rynku pracy. To wszystko prawda, ale nie można zapominać o tym, że programowanie robotów może także stanowić świetną zabawę. Zwłaszcza jeśli dotyczy to robotów LEGO MINDSTORMS! Nie trzeba być dzieckiem, by poczuć ekscytację związaną z samodzielnym zaprojektowaniem zachowań robota, który wykona wszystkie wymagane od niego czynności. A zatem — do dzieła!

W tej książce znajdziesz wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia pracy z LEGO MINDSTORMS. Jej autor pokaże Ci, jak działa kostka EV3 i jakie aplikacje możesz wykorzystać do programowania Twoich robotów. Poprowadzi Cię przez krainę danych liczbowych, operacji logicznych, arytmetycznych i innych, a także instrukcji sterujących. Zapozna Cię z możliwościami w zakresie tworzenia podprogramów i programowania wielowątkowego. Dzięki niemu poznasz silniki i czujniki oraz bloczki służące do ich programowania. Zobaczysz, jak można łączyć ze sobą kostki EV3, a potem przyjrzysz się trzem ulubionym robotom autora. To z pewnością zainspiruje Cię do wymyślania własnych konstrukcji LEGO i sterującego nimi oprogramowania!

Mózg robota LEGO MINDSTORMS EV3

Zaczynamy programowanie w aplikacji LEGO MINDSTORMS EV3

Podstawowe operacje na danych

Silniki i czujniki LEGO MINDSTORMS EV3

Programowanie wybranych konstrukcji robotów

Budujemy własne roboty

Pliki graficzne i dźwiękowe w zasobach aplikacji

Edycja obrazów dla kostki EV3 i edycja dźwięków

Programowanie muzyki na podstawie zapisu nutowego

Rysowanie figur geometrycznych i konstrukcje

Matematyczne podstawy sterowania pojazdem

Sprawdź, jak ożywić Twoje LEGO!

Informacje dodatkowe o Lego Mindstorms EV3. Programowanie robotów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2019-09-26
Kategoria: Inne
ISBN: 9788328322004

Kup książkę Lego Mindstorms EV3. Programowanie robotów

Wiesław Rychlicki0
Okładka ksiązki - Od matematyki do programowania. Wszystko, co każdy programista wiedzieć powinien

"Wędrówka do źródła kodu" Popularna definicja programowania określa je jako "proces projektowania, tworzenia, testowania i utrzymywania kodu źródłowego...

Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami
Wiesław Rychlicki0
Okładka ksiązki - Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami

Poznaj niezawodną Javę! Gdy przegląda się oferty pracy dla programistów, trudno nie natknąć się na słowo "Java". Ten obiektowy, niezależny od platformy...