Lekarstwo dla duszy

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-02-26
Kategoria: Publicystyka
Tłumaczenie: brak

Lekarstwo dla duszy to owoc wieloletniej działalności publicystycznej Justyny Kopińskiej, a zawarte w tej książce teksty – wcześniej publikowane na łamach "Vogue.pl", zebrane i opracowane specjalnie na potrzeby niniejszego zbioru – łączy jeden wspólny mianownik.
Dobro.

Przypadkowe spotkanie, przypadkowa rozmowa. Kopińska sięga głęboko pod powierzchnię codzienności i wykorzystuje każdą możliwą okazję, żeby dzielić się trafnymi spostrzeżeniami i żeby inspirować.

Czy dobro wyzwala dobro? Jaka ważna jest bliskość? Zaufanie? Czy warto płynąć z prądem? Co zrobić, żeby w końcu poczuć szczęście?

Kup książkę Lekarstwo dla duszy

Opinie o książce - Lekarstwo dla duszy

To jest moje pierwsze zetknięcie z jej twórczością. Jestem pod wrażeniem jej odwagi pisania o trudnych i kontrowersyjnych tematach.

Jest to zbiór felietonów i tekstów publikowanych na łamach Vogue. Są krótkie więc to idealna pozycja dla zabieganych. Czyta się dobrze ale nie lekko, niektóre historie ściskają za serce. Podam kilka tematów jakie są poruszane. Bezkarność przestępców i bezsilność ofiar. Bagatelizowanie przez sędziów molestowania, śmiesznie niskie kary albo uniewinnianie gwałcicieli za zniszczenie życia ofierze. Pedofilia wśród księży. Hejt w mediach społecznościowych, który prowadzi do samobójstwa. Znęcanie się nad pacjentami. I wiele innych, opartych na faktach.

Są to sprawy, które nie powinny mieć miejsca a jednak się dzieją, nie można ich bagatelizować, warto na chwilkę się zatrzymać i pomyśleć co się dzieje, potrzeba zmian.

Ważna i wartościowa książka chociaż jak dla mnie zbyt mało rozudowane historie ale to w końcu zbiór felietonów. Teraz wiem, że muszę koniecznie sięgnąć po pozostałe książki.

O nowej książki Justyny Kopińskiej powiem tylko tyle, że to kawał dobrego reportażu, poruszającego temtykę, która jednych bulwersuje, a u drugich pogłębia jedynie ich stan niezrozumiałej ignorancji w stosunku do innego człowieka. Dyskryminacja, przemoc, nietolerancja, a wszystko to w ochronnej kopule stawianej przez polityków, sądy, instytucje państwowe i kościelne.

Obłęd
Justyna Kopińska0
Okładka ksiązki - Obłęd

Do młodego reportera docierają przerażające pogłoski o koszmarze pacjentów jednego z polskich szpitali psychiatrycznych. Jedyną szansą na zweryfikowanie...

Z nienawiści do kobiet
Justyna Kopińska0
Okładka ksiązki - Z nienawiści do kobiet

Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła...