Liliana Pędziwiatr. Nie rozmawia się ze słoniem!

Tom 1 cyklu Liliana Pędziwiatr

Liliana Pędziwiatr to 11-letnia dziewczynka, która rozumie zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać. Ten wyjątkowy dar czasem przysparza bohaterce kłopotów, jednak wkrótce dziewczynka odkrywa, jak bardzo może być on pożyteczny.

Książki te pokazują fascynujący świat przyrody oczami dziecka oraz doskonale łączą świat wymyślony z rzeczywistym. Opowiadają o relacjach z rówieśnikami – czasem przyjacielskich, a czasem trudnych. To pełna ciepła i mądrości wciągającą literatura dla młodszych nastolatków, bez zbędnych pouczeń odpowiadająca na pytania: jakie wartości są ważne w życiu? jak sobie radzić z innością? jak odnaleźć się w trudnej sytuacji?

Informacje dodatkowe o Liliana Pędziwiatr. Nie rozmawia się ze słoniem!:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-06-05
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-8144-165-0

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Liliana Pędziwiatr. Nie rozmawia się ze słoniem!

,,-Nieprawdopodobne,nieprawdopodobne!-powtarzał w kółko Jonasz, spoglądając na morze kwiatów."

,,-I nikt nie pomyślał, że to jest wspaniałe?-Wspaniałe?-powtórzyła z niedowierzaniem Lili i pokręciła głową. -Nie na pewno nie.Niektórzy myslą, że to jakieś sztuczki."

Liliana Pędziwiatr. Nie rozmawia się ze słoniem! - opinie o książce

Avatar użytkownika - Marzena135
Marzena135
Przeczytane:2019-07-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lilianna Pędziwiatr to wesoła dziewczynka.Ma 11 lat. Potrafi rozmawiać ze zwierzętami, a jej uśmiech sprawia, że rozkwitają kwiaty.

W tomiku ,,Nie rozmawia się ze słoniem" Lili zaczyna naukę w nowej szkole. Już pierwszego dnia nie idzie jej najlepiej. Nie ma przyjaciół, jest sama. Za to spotyka i poznaje chłopaka. Jest to jej sąsiad, który też skrywa pewną tajemnicę.

Lili wybiera się z nową klasą do zoo. Stara się nie rozmawiać ze zwierzętami i nie zwracać na siebie uwagi. Na miejscu spotyka słonia o imieniu Marta. Słoń zachowuję się trochę dziwacznie, nikt nie wie dlaczego. Lillianna dowiaduje się o problemie słonia i wraz z Jonaszem próbują mu pomóc.Obydwoje muszą ujawnić przed innymi swoje talenty jakie posiadają. Boją się ale podejmują ryzyko.Ostatecznie wszystko kończy się dobrze. Lilianna zyskuje nowych przyjaciół i nie jest już nękana przez innych.

Książka przeznaczona jest dla dzieci 8+. Czytałam ją wraz ze siostrzenicą. Bardzo wciągająca. Łatwo i lekko się ją czyta.Ma ładną okładkę i jeszcze lepszą treść. Pokochałam Lillianę i nie mogę się doczekać kolejnych jej przygód. Trochę czułam niedosyt kiedy skończyłam czytać ten tomik. Jest krótka a chciałoby się więcej. Lektura nie tylko dla dzieci. Warto przeczytac i poznać uzdolnioną rudowłosą dziewczynkę, jej rodzinę, psa i przyjaciół.

Liliana Pędziwiatr. Tygrysy nie całują lwów
Tanya Stewner0
Okładka ksiązki - Liliana Pędziwiatr. Tygrysy nie całują lwów