Liliana Pędziwiatr. Tygrysy nie całują lwów

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-8144-166-7

Tom 2 cyklu Liliana Pędziwiatr

Liliana Pędziwiatr to 11-letnia dziewczynka, która rozumie zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać. Ten wyjątkowy dar czasem przysparza bohaterce kłopotów, jednak wkrótce dziewczynka odkrywa, jak bardzo może być on pożyteczny.

Książki te pokazują fascynujący świat przyrody oczami dziecka oraz doskonale łączą świat wymyślony z rzeczywistym. Opowiadają o relacjach z rówieśnikami – czasem przyjacielskich, a czasem trudnych. To pełna ciepła i mądrości wciągającą literatura dla młodszych nastolatków, bez zbędnych pouczeń odpowiadająca na pytania: jakie wartości są ważne w życiu? jak sobie radzić z innością? jak odnaleźć się w trudnej sytuacji?

Autorką serii jest znana i doceniona przez małych czytelników na całym świecie Tanya Stewner. Dwanaście całostronicowych ilustracji do książki wykonała Eva Schöffmann-Davidov – ilustratorka ponad 300 książek, głównie dla dzieci i młodzieży.

Seria o Lilianie składa się z 12 tytułów, została przetłumaczona na 10 języków, na jej kanwie powstał film, który miał premierę 10 maja 2018 roku. W samych Niemczech sprzedano ponad 1,5 miliona egzemplarzy i sprzedaż dalej rośnie.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Liliana Pędziwiatr. Tygrysy nie całują lwów

Opinie o książce - Liliana Pędziwiatr. Tygrysy nie całują lwów

Liliana Pędziwiatr. Nie rozmawia się ze słoniem!
Tanya Stewner0
Okładka ksiązki - Liliana Pędziwiatr. Nie rozmawia się ze słoniem!

Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown