Linux Desktop. Leksykon kieszonkowy

Podręczne źródło wiedzy o Linuksie Wśród profesjonalistów Linux zyskał już opinię stabilnego i bezpiecznego systemu operacyjnego dla serwerów sieciowych. Teraz coraz częściej sięgają po niego zwyczajni użytkownicy komputerów, którzy szukają taniej i wydajnej alternatywy dla "jedynie słusznych" rozwiązań. Graficzny interfejs użytkownika, rosnąca liczba aplikacji oraz coraz wygodniejsze narzędzia wspomagające instalację i konfigurację powodują, że Linux zaczyna się liczyć również na rynku systemów operacyjnych dla komputerów domowych i biurowych. Książka "Linux Desktop. Leksykon kieszonkowy" zawiera najważniejsze informacje o głównych dystrybucjach Linuksa. Przeznaczona jest dla osób, które korzystają z tego systemu operacyjnego w domu lub w biurze. Opisuje zarówno najpopularniejsze graficzne środowiska pracy, jak i podstawowe metody konfiguracji. Znajdziesz tu także zasady korzystania z przeglądarek internetowych, klientów poczty elektronicznej, pakietów biurowych i aplikacji multimedialnych. Wybór dystrybucji Linuksa Środowiska GNOME i KDE Korzystanie z internetu Pakiety biurowe Nagrywanie płyt CD i DVD Instalowanie i usuwanie oprogramowania Konfigurowanie systemu Korzystanie z Linuksa w laptopach Jeśli chcesz używać Linuksa w domu czy w biurze,ta książka powinna leżeć obok Twojego komputera.

Informacje dodatkowe o Linux Desktop. Leksykon kieszonkowy:

Wydawnictwo: Helion