Los jest myśliwym

Jest to zbeletryzowana biografia amerykańskiego pilota pasażerskiego, obejmująca trudny okres powstawania i formowania sie lotnictwa pasażerskiego. „Los jest myśliwym" (Fate is the hunter) to zbeletryzowana autobiografia amerykańskiego pilota pasażerskiego rozmiłowanego w swoim zawodzie, obejmująca trudny okres powstawanie i formowania się lotnictwa pasażerskiego, które w dwudziestoleciu międzywojennym i w czasie II wojny światowej z niezbyt pewnego i popularnego środka komunikacji przekształciło się w potęgę, jaką jest obecnie. Ernest Kellogg Gann urodził się w 1910 w Lincoln, w stanie Nebraska. Po ukończeniu akademii wojskowej dwa lata studiuje w Yale. Swoją lotniczą karierę trwającą siedemnaście lat zaczyna jako amator. Pod koniec lat trzydziestych zgłasza się na kurs pilotów transportowych, zorganizowany przez jedną z firm lotniczych, a następnie pracuje przez pewien czas na liniach krajowych. W 1941 roku Gann jest w pierwszej grupie lotników tworzących zalążek słynnego Air Transport Command, jedynej w swoim rodzaju formacji cywilnej na usługach wojska.

Informacje dodatkowe o Los jest myśliwym:

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 1965-11-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: b.d.

Kup książkę Los jest myśliwym

Los jest myśliwym - opinie o książce