Wyobraź sobie trąby powietrzne, które zrównują z ziemią domy, a samochody zmieniają w latające pociski. Wyobraź sobie przerażające burze, którym towarzyszą grzmoty, błyskawice i ulewne deszcze. Pomyśl o wietrze, który potrafi wiać z prędkością 400 km/h, wyrywając drzewa z korzeniami. Brzmi dostatecznie groźnie?

Reed Timmer uwielbia taką pogodę i umie o niej opowiadać jak nikt inny.

Ten łowca burz i meteorolog od dziecka fascynował się zjawiskami atmosferycznymi. W swojej książce pisze o hipnotyzującym pięknie i przerażającym chaosie burz i tornad, wyjaśnia, jak do nich dochodzi i w jakich warunkach powstają. Jego opowieść jest także świadectwem ogromnej pasji, graniczącej z obsesją, która pozwala na pełne emocji życie, ale i stwarza prawdziwe zagrożenia.

Poznaj najbardziej zdeterminowanego i odnoszącego największe sukcesy ŁOWCĘ BURZ, gwiazdę DISCOVERY CHANNEL. Niech stanie się twoim przewodnikiem w szalonym i groźnym świecie ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Informacje dodatkowe o Łowca burz. Gwałtowne tornada, zabójcze huragany i niebezpieczne przygody w ekstremalnych warunkach pogodowych:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-04-17
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-2524-4

Kup książkę Łowca burz. Gwałtowne tornada, zabójcze huragany i niebezpieczne przygody w ekstremalnych warunkach pogodowych

Łowca burz. Gwałtowne tornada, zabójcze huragany i niebezpieczne przygody w ekstremalnych warunkach pogodowych - opinie o książce

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2014-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 r.,
Książka dla miłośników potężnych burz. Autor opowiada w niej o swoim życiu w latach 1998-2010, a w retrospekcji przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, o swojej miłości do tornad. Czytając te książkę czasami łapałam się za głowę, czy Reed Timmer jest na pewno zdrowy na umyśle, czy na pewno ma wszystkie klepki i czy są one na właściwym miejscu. To, co ten człowiek wyczyniał, łapiąc tornada, i przerażało, i fascynowało! Wciągające opisy powstawania burz, kształtowania się tornad i pościgu za nimi często przyprawiały o gęsią skórkę, ale i wzbogacały wiedzę meteorologiczną czytelnika. Autor dobrze sobie poradził z oddaniem potęgi i piękna tornad, a czytelnik dodatkowo ma możliwość zobaczyć je na kolorowych zdjęciach umieszczonych w środku książki. Treść jest naszpikowana nowymi terminami, fachowym słownictwem meteorologicznym, ale autor na bieżąco w przystępny sposób wyjaśniał ich znaczenie, nawet po kilka razy. Poza tym na końcu książki jest umieszczony słowniczek pojęć. Ta książka to swoista autobiografia Reeda Timmera, dokument, książka popularno-naukowa połączona z elementami sensacji, która wciąga czytelnika i porywa go w świat tornad i huraganów. Przystępny język, prosty i barwny styl, bogate w szczegóły opisy sprawiają, że burze zafascynują czytelnika. Po tej lekturze każdy baczniej będzie przyglądał się chmurom i uważniej obserwował pogodę.

Pełna pasji, przygód opowieść o pogoni za tym, o nieuchwytne. Spora dawka wiedzy nt. huraganów i tornad przestawionej w przystępny sposób. Piękno, potęga przyrody. Budzące przerażenie i zachwyt.