Łowcy płomienia

Tom 1 cyklu Sands of Arawiya

Ludzie mogli żyć, bo ona zabijała.
Ludzie umierali, bo on żył.
Zafira jest Łowcą. Aby wykarmić swoich ludzi, przebiera się za mężczyznę i rusza na polowanie do przeklętego lasu Arz. Nasir jest Księciem Śmierci. Zabija każdego, kto ma śmiałość przeciwstawić się jego despotycznemu ojcu – królowi.
Gdyby odkryto, że Zafira jest dziewczyną, nikt nie przyjąłby od niej pomocy. Gdyby Nasir okazał komuś łaskę, jego ojciec wymierzyłby mu brutalną karę.
Oboje są już żywą legendą królestwa Arawiyi – chociaż żadne z nich nie chce nią być.
Szykuje się wojna, a mroczny, magiczny las Arz z każdym dniem się rozrasta, rzucając cień na ziemie królestwa. Gdy Zafira wyrusza na poszukiwania zaginionego artefaktu, który jest w stanie przywrócić magię w jej udręczonym świecie, Nasir także otrzymuje od króla zadanie. Ma odnaleźć ten sam artefakt i zabić Łowcę. Jednak w trakcie ich podróży budzi się starożytne zło – a to, za czym oboje podążają, może stanowić większe zagrożenie, niż są w stanie to sobie wyobrazić.
Akcja powieści Łowcy płomienia jest osadzona w niezwykłym świecie zainspirowanym starożytną Arabią. To niesamowicie wciągający debiut o miłości, pokonywaniu strachu oraz decydowaniu o tym, kim naprawdę chce się być.

Informacje dodatkowe o Łowcy płomienia:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-11-05
ISBN: 978-83-8178-205-0
Tytuł oryginału: We Hunt the Flame
Tłumaczenie: Dominika Maculewicz

Tagi: arabia

Kup książkę Łowcy płomienia

Łowcy płomienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - segno7
segno7
Przeczytane:2023-04-01, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, 12 książek 2023,

Dla poszukujących fantastyki w klimacie bliskowschodnim. Dla mnie niezbyt odkrywcza. Niepokonana główna bohaterka Łowczyni i jej nieco dziki książę zabójca.

Avatar użytkownika - gosiaczeq
gosiaczeq