Łowczyni

Kiedyś sama polowała. Teraz polują na nią.

Nina Markova zawsze marzyła o lataniu. Kiedy naziści atakują Związek Radziecki, ryzykuje wszystko, aby dołączyć do Nocnych Wiedźm - legendarnego pułku bombowców składającego się wyłącznie z kobiet. Podczas jednej z akcji ląduje za linią wroga nieopodal jeziora Rusałka pod Poznaniem. Tam spotyka kobietę znaną jako Łowczyni... Tylko szalona odwaga i przebiegłość utrzymają Ninę przy życiu.

Nastoletnia Jordan McBride jest zdeterminowana, aby zostać fotografką. Kiedy ojciec nieoczekiwanie przedstawia jej swoją przyszłą narzeczoną, dziewczyna jest zachwycona. Jednak z czasem zauważa coś niepokojącego w tej cichej i pięknej wdowie. Próbując poznać przeszłość Anneliese, która wkrótce zostaje jej macochą, Jordan odkrywa w swojej ciemni fotograficznej przerażającą tajemnicę. Ta natomiast prowadzi do kolejnych... Kim jest kobieta, którą zaprosili do swojego domu?

W tej wciągającej i rozdzierającej serce historii Kate Quinn opisuje konsekwencje wojny dla życia poszczególnych osób oraz cenę, jaką płacimy za szukanie sprawiedliwości i prawdy. To także opowieść o sile kobiecej przyjaźni, trudnej miłości i nadzwyczajnej odwadze.

Informacje dodatkowe o Łowczyni:

Łowczyni - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2020-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Opowieść pełna uroku i marzeń. Przerażające opisy dawnych rodzin, które za nic miały własne sumienie. Jakim trzeba być człowiekiem, który bez skrupułów próbuje uśmiercić swoje dziecko? Co trzeba mieć zamiast serca, skoro morderstwa przychodzą innym jak splunięcie na pobocze? I gdzie w tym momencie byli ludzie, którzy mogliby pomóc, a nawet nie machnęli ręką?
Mam tak wiele pytań dotyczących tej książki, aż boję się o nich myśleć. Powieść brutalnie szczera do bólu. Jeśli tak wyglądały czasy w 1950 roku, to ja dziękuję Bogu, że mnie wtedy nie było na świecie.
Przyznam, że ta książka wstrząsnęła mną dogłębnie. Poznałam historię ludzi, którzy przeżyli prawdziwe piekło na ziemi. Zostałam obdarzona tajemnicami, których do dzisiaj strach nawet ujawniać. Nawet nie dziwi mnie, że ma aż 664 strony, bo tych historii nie dałoby się zamknąć w krótszej wersji. Autorka zaoferowała nam nieznośną ilość emocji, które potem śniły mi się w nocy przybierając obraz koszmaru. Kim była prawdziwa Łowczyni? Dlaczego ją tak nazwano i czy sobie na to zasłużyła? Odpowiedzi musicie szukać sami. Ja już ją znam i dlatego polecam do obowiązkowej lektury zaczynając od osób pełnoletnich.
Wojna i chaos dawniejszych lat. Obecnie staramy się żyć prawdą i dobrem. W tamtych czasach jednak musiało królować kłamstwo i okrutność. Była to okropna cena, która trzeba było zapłacić za życie swoich i bliskich. Miłość znana była tylko z obrazków, bo jakiekolwiek przejawy słabości były tutaj surowo karane. Jednak nie wszystko na szczęście można było utracić.
Podobno zdjęcie zawsze powie prawdę. Co jeśli jednak osoba, która je robi ma nazbyt wybujałą wyobraźnię i reputację niedojrzałej psychicznie? Co jeśli chcąc ukazać coś ważnego, osoby z otoczenia nam nie wierzą? I czy tak naprawdę zapraszając kogoś do naszego rodzinnego domu znamy jego przeszłość? Czy można zaufać komuś, kto kiedyś swoje serce zastąpił głazem splamionym grzechem i czymś o wiele gorszym?
Przeczytajcie i poznajcie historię, która na zawsze zmieni wasze postrzeganie świata. Prawdziwe arcydzieło.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2021-02-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2021,

Jakiś czas temu zachwyciłam się "Siecią Alice" i myślałam,że autorka nie będzie w stanie stworzyć coś równie mocnego i ciekawego ,ale pomyliłam się."Łowczyni" -ta opowieść jest poruszająca i przerażająca jednocześnie. Napisana w taki sposób, że w zasadzie czyta się sama, okazała się lekturą jeszcze bardziej fascynującą od „Sieci Alice”, jeszcze bardziej wciągającą w wir zatrważającej opowieści o tajemnicach, zbrodniach i poświęcaniu życia dla sprawiedliwości.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022, E-booki, Literatura piękna,
Sieć Alice
Kate Quinn0
Okładka ksiązki - Sieć Alice

Porywająca historia kobiety szpiega z wielką wojną w tle. Wspaniała powieść, gwarantuję, że ją pokochacie. Reese Witherspoon Dwie wojny, dwie kobiety...

Cesarzowa Rzymu. Kochanica cesarza
Kate Quinn0
Okładka ksiązki - Cesarzowa Rzymu. Kochanica cesarza

Romans historyczny z intrygą w tle. Starożytny Rzym, walki gladiatorów i gorąca miłość. Lepida Pollia, bogata i apodyktyczna rzymska pani, kupuje dla...