Lykke. Po prostu szczęście

Nie trudno zrozumieć, dlaczego Dania często jest nazywana najszczęśliwszym krajem na świecie. W Danii ludzie nie tylko mają pracę i zachowują doskonałą równowagę miedzy różnymi sferami życia, ale mogą też studiować za darmo, mają pociągi, które przyjeżdżają na czas, no i w przeliczeniu na gospodarstwo domowe wypalają najwięcej świeczek na świecie.

Tak więc nikt nie wie o szczęściu - po duńsku LYKKE - więcej niż Meik Wiking, dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, autor bestsellera Hygge - Klucz do szczęścia. Dlatego właśnie od Duńczyków możemy uczyć się, jak osiągać spełnienie. Jednak Meik Wiking wierzy, że klucz do szczęścia mają nie tylko Duńczycy, są one ukryte w różnych miejscach naszego globu.

W swojej urzekającej książce Meik Wiking zabiera nas na poszukiwanie skarbu, który otworzy nam drzwi do dobrego życia. Dowiemy się, jak spędzać nasz cenny czas, jak odnosić się do sąsiadów i jak przygotować kolację. Autor podzieli się z nami opowieściami i radami z najszczęśliwszych zakątków naszej planety, tak byśmy i my znaleźli nieco więcej szczęścia w naszym życiu.

Informacje dodatkowe o Lykke. Po prostu szczęście:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017-11-08
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Little Book Of Lykke. The Danish Search for the Secrets of the World

Kup książkę Lykke. Po prostu szczęście

Biblioteriapia, sztuka wykorzystywania książek przy rozwiązywaniu problemów, przed którymi stajemy, towarzyszy nam od dekad, a wiara w uzdrawiającą moc książek zrodziła się w starożytnym Egipcie i Grecji, gdzie biblioteki uważano, za miejsca uzdrawiające duszę, o czym informowały czytelników, odpowiednie inskrypcje.

Lykke. Po prostu szczęście - opinie o książce

Trudny czas pełen niepokoju i smutku. Jednak się nie poddaję. Właśnie dlatego sięgnęłam po książkę "Lykke. Po prostu szczęście". Meik Wiking zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia. Ciekawy zawód i na pewno godzien podziwu, bo nie każdy miałby odwagę zajmować się tak mało poważnym zawodem. Jednak porównania i zadowolenie obywateli różnych krajów w tej książce jest mega ciekawe. Okazuje się, że ogólnie najbardziej szczęśliwi są Duńczycy. Jednak nie wszystko u nich jest jedynie kolorowe. Również zmagają się z codziennością, jednak od małego uczą się jak żyć tak, aby szczęście im sprzyjało. Możemy poznać sposoby na przyciągnięcie szczęśliwego życia m.in. poprzez obszary takie jak: bycie razem, pieniądze, zdrowie, wolność l, zaufanie i życzliwość. Może któryś z nich u Ciebie kuleje? A może masz chęć poznać sposoby innych krajów na radość? Lekka, w formie reportażu i poradnika... Być może i Ty znajdziesz coś dla siebie?

Bardzo ciekawa lektura. Daje nam możliwość spojrzenia na swoje życie z innej strony. Gorąco polecam.

Hygge. Klucz do szczęścia
Meik Wiking0
Okładka ksiązki - Hygge. Klucz do szczęścia

Bądź hygge! - bądź szczęśliwy! Wyobraź sobie, że jest deszczowy dzień, a ty siedzisz w fotelu pod kocem i czytasz książkę. Wyobraź sobie, że jesz kolację...