Mądrości kota Jaśniepana

Oto opowieść o kotach: historie przeróżne (zasłyszane lub wyczytane w odmętach internetu), opowieści, bajki i klechdy, które mają za zadanie przybliżyć sylwetkę kota: jego anatomię, rolę w społeczeństwie (wierzenia, zabobony), a także pokazać ślady, jakie te zwierzęta odcisnęły swoimi łapkami na kartach historii.
A to wszystko napisano po kociemu, doprawiono szczyptą chaosu i kociwłosa, tak by luźna forma opowiastek odzwierciedlała nieznośną lekkość kociego bytu. Zaczniemy zatem od inwazji kotów, które opanowały kosmos, czyniąc go sobie poddanym. Skończymy na opowieściach o tym, jak u boku ludzi brały udział w niepotrzebnych wojnach, podtrzymując morale walczących.
Oczywiście całość została okraszona zabawnymi komiksami z kotem Jaśniepanem w roli głównej, znanym z rysunków Magdy Gałęzi zamieszczanych na profilu Milozwierz na Facebooku. Jaśniepan dzieli się swoją mądrością z bliskimi mu poddanymi, czyli... z nami!
Pora na przechadzkę!
Magda Gałęzia - urodzona dawno temu w Kielcach, obecnie ze swoją drugą połówką jest ciągle w drodze między Wrocławiem a Masywem Ślęży. Miłośniczka kotów i pieszych podróży, horrorów, dziwnej muzyki, przyrody oraz dobrych książek. Sympatyczka demonologii ludowej, wszelakiej magii, dziwnych opowieści. Wegetarianka, której czasem zdarza się zgrzeszyć (ale coraz rzadziej). Amatorka taniej fotografii za pomocą tostera fotograficznego. Zapalona szufladowa pisarka, etatowy odludek, który zaskakująco szybko nawiązuje kontakty. Służąca dwóch kotów: Chucka i Lósi. Nie lubi: sprzątania, nietolerancji dla ludzkiej odmienności, ogólnie pojętej głupoty, tłumów, nadmiaru słodyczy, niedostatku ciszy. Lubi: zdystansowanych ludzi z czarnym poczuciem humoru, wolność, las i góry, w których można znaleźć więcej odpowiedzi, niż stawia się pytań.

Informacje dodatkowe o Mądrości kota Jaśniepana:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria: Poradniki

Tagi: 9788381514774

Kup książkę Mądrości kota Jaśniepana

Mądrości kota Jaśniepana - opinie o książce

📚 "Nie ten jest królem, kto nosi koronę i berło, ale ten, któremu służba codziennie opróżnia kuwetę."

🔖 "Mądrości kota Jaśniepana" to zabawna książka ukazująca przywileje i obowiązki człowieka mieszkającego z kotem. Tutaj nie opiekun jest najważniejszy, ale futrzasty przyjaciel, któremu nieustannie należy usługiwać i spełniać jego zachcianki, które jak się okazuje, mogą być zaskakująco zmienne i niespodziewane.

🐈 Magdalena Gałęzia to autorka znanego profilu "Miłozwierz" na Facebooku. Publikuje tam rysunki, których głównym bohaterem jest Kot oraz jego różnorakie zachcianki i fanaberie. Ukazuje, jak te futrzaste zwierzaki potrafią sobie zaskarbić serce i umysł nieświadomego człowieka, który nawet nie zdaje sobie sprawy jak bardzo został zmanipulowany (a nawet jeśli w końcu zacznie coś  podejrzewać - jest już za późno na odwrót... 😂).

🐾 Kot Jaśniepan to zwierzę przebiegłe pod każdym względem. Wszystko ma się kręcić wokół niego, a najlepiej żeby to był cały Wszechświat. Nie ważne jak jego właścicielka będzie się starała, nigdy nie będzie w stanie zaspokoić jego potrzeb. Człowiek, to służący, który musi się podporządkować i po prostu nie ma tutaj nic do gadania.

"Starożytne kocie przysłowie: Co ma wisieć, nie utonie, co stoi na meblu, będzie zrzucone."

🐱 Wszystkie te sytuacje przedstawione przez autorkę książki są z pewnością bardzo dobrze znane każdemu właścicielowi kota, i bez wyjątku. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy starałam się swojemu pupilowi podtykać pod nos najlepsze przysmaki, jakie tylko miałam, a on nawet nie miał zamiaru ich wąchać. Jednak z kotami tak po prostu jest, a nam jako ludziom pozostało kochać i głaskać te mięciutkie futerka - ale tylko wtedy, gdy akurat mają na to ochotę!!! 🤣

"Kot ogólnie lubi, kiedy go głaskać, ale czasem chce, żeby go głaskać bez dotykania."

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Mądrości kota Jaśniepana autorstwa Magdaleny Gałęzia to pozycja wydana nakładem RM. Możemy w niej znaleźć historie zasłyszane przez autorkę, przeczytane w odmętach Internetu i takie, których była naocznym świadkiem. Mądrości kota Jaśniepana to jednym słowem, która opowiada o wyjątkowości kotów. I chociaż należy ją czytać z przymrużeniem oka, można w niej znaleźć wiele prawdy. Dodatkowo ta lektura została doprawiona szczyptą humoru oraz fantastyczną grafiką oczywiście w stu procentach ,,gwoździa programu'' czyli najcudowniejszej istoty pod słońcem- kota.
Mądrości kota Jaśniepana to książka, która powinna przypaść do gustu każdemu miłośnikowi kotów. Cz to jest poradnik? Nie. Zdecydowanie tej książki nie można nazwać poradnikiem. Raczej są to luźne opowieści autorki dotyczące jej doświadczeń ze kocimi pupilami a także zasłyszane bądź wyczytane historie z nimi w roli głównej. Natomiast wszystko zostało napisane w sposób dowcipny, lekki i przyjemy. Szczerze powiedziawszy to niezwykle pocieszna książka, która nadaje się idealnie na poprawę humoru. I nie tylko na poprawę, bo czytając ją, czytelnik mimochodem zastanawia się nad swoimi relacjami z kocimi podopiecznymi.
Niby książkę należy czytać z przymrużeniem oka, jednak w pewnych momentach miałam wrażenie, że wręcz idealnie opisane jest zachowanie moich podopiecznych. Czyżby pod płaszczykiem wesołości książka kryła wiele życiowej mądrości? Chyba coś w tym jest. Naprawdę !
Dodatkowym walorem książki są liczne ilustracje, przy których zdecydowanie nie da się zachować powagi. Nie zdziwiłabym się gdyby rozbawiły nawet największego ponuraka.
Mądrości kota Jaśniepana to książka wręcz idealna dla kocich miłośników. Dowcipna, ale można w niej znaleźć ziarenko mądrości. Mnie osobiście urzekła. Zresztą sama mogłabym dodać do niej kilka zabawnych historii, które spotkały moich podopiecznych.

Notatnik Kota Jaśniepana
Magdalena Gałęzia0
Okładka ksiązki - Notatnik Kota Jaśniepana

Miłozwierz, czyli Przygody kota Jaśniepana, śledzi na Facebooku już ponad 33 tysięcy fanów. Każdy nowy komiks zbiera setki ,,lajków" i mnóstwo komentarzy...

Kalendarz książkowy Kota Jaśniepana 2019
Magdalena Gałęzia0
Okładka ksiązki - Kalendarz książkowy Kota Jaśniepana 2019

Kalendarz książkowy z kalendarium tygodniowym, w kórym każdy tydzień został opatrzony rysunkiem pochodzącym z niezwykle popularnego bloga "Miłozwierz"...