Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy

Co to znaczy być współczesną czarownicą? Czy trzeba podążać ścieżką wytyczoną przez doświadczone wiedźmy? Absolutnie nie. Autorka udowadnia, że możesz śmiało zapomnieć o kociołkach i brodawkach oraz sztywnych formułach zaklęć. Frankie Castanea wnosi niepowtarzalny, świeży styl do starożytnej praktyki, pokazując, że współczesne czary są potężną siłą do czynienia dobra i narzędziem do manifestowania pozytywnych zmian w twoim życiu.

Współczesne czary stanowią całe spektrum możliwości i są sposobem na wypracowanie własnej, unikalnej mieszanki magicznych umiejętności. Magia nowoczesna, którą praktykuje autorka, nie polega na rzucaniu zaklęć według określonych reguł, lecz raczej na praktykowaniu jej we właściwy dla danej osoby sposób.

Jeśli szukasz swojej drogi w praktyce magicznej - to idealna książka dla ciebie.

Informacje dodatkowe o Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Spells for change. A guide for modern witches

Kup książkę Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy

Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy - opinie o książce

"Poradnik dla współczesnej czarownicy. Magia praktyczna" autorstwa Frankie Castanea to tytuł, wobec którego nie mogłam przejść obojętnie. Pochodzę że stolicy Gór Świętokrzyskich, a to do czegoś zobowiązuje😉 Łysica, sabat czarownic na niej i te sprawy 😜🧙🏻‍♀️🪄
Autorka od kilku lat zajmuje sir czarostwem i postanowiła stworzyc małe kompendium wiedzy dla początkujących, którzy interesują się magią. Podkreśla jednak,że czarów nie można traktować jako sensu życia, ale jako narzędzie.
"Zawsze należy w pierwszej kolejności szukać niemagicznych sposobów na osiągnięcie celu".
W tej książce nie znajdziemy czarodziejskich zaklęć, ale dużo ciekawych informacji - np. jak możemy wykorzystać zioła, aby polepszyć samopoczucie. Poznamy moc kamieni przypisanych do naszego znaku zodiaku. A także dowiemy się, że "nie możemy uzdrowić świata, ani innych ludzi, jeśli najpierw nie uzdrowimy samych siebie."
Jeżeli lubicie taką tematykę, to polecam. Ja sporo znaczników zostawiłam w tej książce i chętnie wrócę do zaznaczonych fragmentów. A ząbek czosnku i plaster cytryny od teraz kąpią się ze mną

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2023-04-09, Ocena: 4, Chcę przeczytać, Mam,

,,Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy" to książka w której autorka łączy różne praktyki, gdyż sama uważa że ich wzajemne przenikanie się, czerpanie z siebie i dodawanie własnych akcentów wcale nie jest złe.

Niektóre rozdziały mnie zainteresowały bardziej niż inne. Bardzo podobał mi się między innymi ten o roślinach. Można dowiedzieć się trochę ciekawych rzeczy na ten temat. Inne zupełnie do mnie nie trafiały, ale taki to już urok takich pozycji.

Podobało mi się również, że autorka kładzie nacisk aby tak naprawdę pracować ze sobą. Podaje nam różne afirmacje, które można wykorzystywać na co dzień, co pozwala ,,zaczarować" rzeczywistość. Uwierzyć w to co się mówi, poprawić swoją samoocenę czy pewność siebie. Mam wrażenie, że manifestacje czy afirmację zyskują coraz bardziej na popularności. Chyba dobrze, skoro ma to pozytywny efekt.

Jeśli interesują Was takie zagadnienia, to myślę, że ta książka przypadnie Wam do gustu.

Avatar użytkownika - Merry
Merry
Przeczytane:2023-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023, 52 książki 2023,

Czy Wy też macie wrażenie, że różnego rodzaju magiczne książki spoglądają na nas zewsząd z księgarskich półek? Czy takie magiczne poradniki są rzeczywiście źródłem wiedzy, czy po prostu chwytem marketingowym. Trudno mi ocenić wszystkie, ale wiem, jak jest w przypadku ,,Magii praktycznej..."

Ten krótki poradnik dostarcza wiedzy na temat tego, kim są współczesne wiedźmy. Niech Was nie zwiedzie znany z bajek wizerunek czarownicy. Nie o to tutaj chodzi. Nie chodzi również o jakieś niebezpieczne i kontrowersyjne praktyki okultystyczne. Za to znajdą się sposoby na pracę nad sobą, nad swoim cieniem, umysłem i podejściem do otaczającego świata.

Bardzo ciekawy jest dla mnie rozdział poświęcony ziołom o kryształom. Z każdej tego typu książki dowiaduję się czegoś nowego, np. jaki kamień pasuje do danego znaku zodiaku, czy w jakim celu go wykorzystać. Nie braknie tutaj także informacji na temat tarota, wahadełka czy magii świec choć w bardzo podstawowej wersji.

Abstrahując od magicznego aspektu tego poradnika uważam, że bardzo ciekawie jest tutaj ukazany aspekt psychologiczny. Dostarcza informacji, w jaki sposób radzić sobie z własnymi wadami lub cechami, które tylko my uważamy za złe. Plusem jest również zaznaczenie, że w przypadku pojawiających się wszelkiego rodzaju problemów należy najpierw skorzystać z niemagicznych sposobów. W tym, aby nie lekceważyć pojawiających się zaburzeń nastroju, zachowania itp. tylko udać się do specjalisty - psychologa.

Z ciekawostek magicznych z kolei, dowiadujemy się, w jaki sposób stworzyć własne zaklęcia przy użyciu różnych narzędzi i afirmacji. W jaki sposób ochronić siebie i bliskich przed złorzeczeniem wrogów. A przede wszystkim, w jaki sposób korzystać z magii pozostając bezpiecznym przed jej skutkami.

,,Magia praktyczna. Poradnik dla współczesnej czarownicy" Frankie Castanea to ciekawa pozycja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z magią. Zawiera podstawowe informacje na temat ziół, kryształów, zaklęć itp. Może nie jest to skarbnica tajemnej wiedzy, ale książka z wieloma ciekawostkami, które można wykorzystać w życiu codziennym.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Kobiecym

Frankie Anne Castanea, znana szerszemu gronu jako Chaotic Witch Auntie, napisała książkę! ,,Magia praktyczna" została wydana przez Wydawnictwo Kobiece.

Kim jest ta autorka? Niebinarną, eklektyczną wiedźmą, tik tokerką, youtuberką, instagramerką, a co najważniejsze - osobą, która praktykuje magię w swoim życiu na co dzień. (Swoją drogą polecam obejrzeć jej konto na tik toku!)

Wracając do tematu, o czym jest ,,Magia praktyczna"? To praktyczny poradnik dla współczesnej wiedźmy, który pomaga zaznajomić się z podstawowymi wiadomościami o posługiwaniu się magią w oderwaniu od przynależności do konkretnego nurtu.

Jak sama autorka wspomina we wprowadzeniu, zaczynając swoją przygodę z czarostwem, zauważyła, iż dla osób zaciekawionych tematem dostępnych jest wiele pozycji w literaturze czy innych źródłach wiedzy, są jednak one bardzo sprecyzowane. Od religi wicca przez kulturę mniejszości etnicznych po książki poświęcone specyficznym ścieżkom jak zielona wiedźma, elektryczna czy domowa. Żaden poradnik nie dał jej jednak punktu oparcia, dlatego postanowiła sama napisać jeden, przyjmując zupełnie inne podejście i tworząc coś, co sama chciałaby dostać w swoje ręce, gdy zaczynała szukać informacji w temacie czarów.

Dostając jej książkę do recenzji, byłam bardzo ciekawa, czy nie zawiedzie ona moich oczekiwań, ponieważ tematyką czarostwa, magii, okultyzmu interesuje się nie od dziś i kilka mniej lub bardziej ciekawych pozycji przewinęło się przez moje ręce. Czy się zawiodłam? ,,No kurwa, oczywiście, że... NIE!"

Jest to faktycznie zbiór informacji pozbawiony naleciałości, wyciągający esencję i pozwalający na elastyczne dostosowanie codziennej praktyki magicznej do własnych potrzeb, poglądów i wierzeń. Idealny dla początkujących adeptów, pełen konkretnych porad w zakresie używanych narzędzi, podstawowych zagadnień oraz zrozumienia czym jest, do czego służy i w jakim zakresie magia codzienna, jednocześnie przypominając nam, że najpierw powinniśmy się upewnić, że zrobiliśmy co tylko było dostępne w zakresie naszych możliwości, a dopiero potem użyliśmy czarów w dopełnieniu tego, aby osiągnąć zamierzony cel.

W pierwszej chwili chciałam wypisać tutaj ciekawsze rzeczy, które znajdują się w książce, ale zrezygnowałam. Nie dlatego, że ich nie ma, ale dlatego, że jest ich tak dużo, że moja książka cała naokoło jest obklejona znacznikami. W tym przypadku posłużę się spisem treści i nadmienię, że w ,,Magii praktycznej" znajdziemy wątki dotyczące: bycia współczesną wiedźmą, podstaw posługiwania się zaklęciami, manipulowania energią, medytacji, manifestacji, oczyszczania i ochrony przestrzeni, wyganiania niechcianej energii, a także wątki związane z rozumieniem siebie i własnego cienia w globalnym sensie. Jest to ogrom wiedzy, zawarty na lekko ponad dwustu stronach.

Dodam tylko, że książka jest niesamowicie pięknie wydana. Rośliny, kryształy, gwiazdki, koty, fiolki, świece... tematycznie lub niekoniecznie, pojawiają się one co kilka stron. Wygląda to naprawdę klimatycznie, a taki styl doodle bazgrołków sprawia, że czytając poradnik, czujemy się, jakbyśmy przeglądali odręcznie wypisaną księgę.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.