Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

Wydawnictwo: Czerwone i czarne
Data wydania: 2018-05-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788377003183
Liczba stron: 228
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

Tom 2 cyklu Mali bogowie

Ocena: 5 (17 głosów)

W poprzedniej, głośnej książce „Mali bogowie” (nominacja do nagrody Bestseller Empiku) autor zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz. Tym razem jeździł z pogotowiem do dramatycznych przypadków i brał udział w dyżurze na SOR. Po rozmowach z dziesiątkami lekarzy i ratowników medycznych nie można mieć wątpliwości: polski system opieki medycznej to katastrofa!

Kup książkę Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2020-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 2020, 52 książki 2020,

Autorowi pozwolono towarzyszyć przez pewien czas zespołowi wyjazdowemu pogotowia i odwiedzać wraz z nim domy pacjentów, miejsca wypadków, szpitalne oddziały ratunkowe. A przy okazji patrzeć na wszystkie sprawy, z jakimi muszą się mierzyć lekarze i ratownicy. Kilkanaście, kilkadziesiąt razy na każdym dyżurze. Czasem zaś są zmuszeni decydować, kim się zająć jako pierwszym – i co, jeśli źle ocenią szanse chorych, bo im się już wzrok oraz umysł mącą po kilkudziesięciu godzinach dyżuru? I na ogół nie czują się jak bogowie. Nawet mali. Bo bogowie nigdy nie bywają tak bezradni, tak zmęczeni i przybici…

 

Paweł Reszka ponownie odsłania nam kulisy szpitalne, tym razem pracując w pogotowiu. Wraz z zanurzeniem się wgłąb książki ulatnia się złość i frustracja na zbyt długie kolejki w sorze czy zbyt późny dojazd karetki, pojawia się za to zrozumienie i współczucie dla lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy i ratowników medycznych. Po więcej faktów odsyłam do książki! Zdecydowanie godna polecenia!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Anapoli
Anapoli
Przeczytane:2020-02-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Ta książka odsłania, przed zwykłym  obywatelem, jak działa służba zdrowia. Jest uzupełnieniem pierwszej części. Czytanie 'Małych bogów', zarówno pierwszej jak i drugiej części, jest bardzo przytłaczające. Na prawdę odechciewa się płacić składki i kożystać z tego chorego systemu. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, by móc samemu ocenić jak jest.

Link do opinii
Inne książki autora
Chciwość
Paweł Reszka0
Okładka ksiązki - Chciwość

To wstrząsający zapis rozbudowanego systemu oszustwa, którego ofiarą może paść każdy z nas. Dziesiątki rozmów z pracownikami największych...

Czarni
Paweł Reszka0
Okładka ksiązki - Czarni

Paweł Reszka, autor bestsellerowego cyklu o lekarzach „Mali Bogowie” tym razem wszedł w środowisko księży, żeby zobaczyć od środka, co tak...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

"Z jednej strony niby <misja>, <przysięga Hipokratesa>, nakazy moralne, żeby pomagać . Z drugiej strony nasza <spółka matka> wygrała przetarg. Ma podpisaną umowę z NFZ-etem. W umowie wyszczególnione są <kody produktu kontraktowego>, sumaryczne kwoty kontraktu oraz średnia cena produktu. Tak więc uratowanie życia człowieka można zapisać kodem i wyliczyć jego średnią cenę."


Więcej

"Wie pan, ludzie nie zdają sobie sprawy, że triaż to nie jest zabawa wymyślona przez lekarzy. To jest oddział ratunkowy. Warto się czasem zastanowić: <Gdzie ja się właściwie znalazłem?>"


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Reklamy