Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

Wydawnictwo: Czerwone i czarne
Data wydania: 2018-05-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788377003183
Liczba stron: 228
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

Tom 2 cyklu Mali bogowie

Ocena: 5 (17 głosów)

W poprzedniej, głośnej książce „Mali bogowie” (nominacja do nagrody Bestseller Empiku) autor zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz. Tym razem jeździł z pogotowiem do dramatycznych przypadków i brał udział w dyżurze na SOR. Po rozmowach z dziesiątkami lekarzy i ratowników medycznych nie można mieć wątpliwości: polski system opieki medycznej to katastrofa!

Kup książkę Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy

Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2020-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 2020, 52 książki 2020,

Autorowi pozwolono towarzyszyć przez pewien czas zespołowi wyjazdowemu pogotowia i odwiedzać wraz z nim domy pacjentów, miejsca wypadków, szpitalne oddziały ratunkowe. A przy okazji patrzeć na wszystkie sprawy, z jakimi muszą się mierzyć lekarze i ratownicy. Kilkanaście, kilkadziesiąt razy na każdym dyżurze. Czasem zaś są zmuszeni decydować, kim się zająć jako pierwszym – i co, jeśli źle ocenią szanse chorych, bo im się już wzrok oraz umysł mącą po kilkudziesięciu godzinach dyżuru? I na ogół nie czują się jak bogowie. Nawet mali. Bo bogowie nigdy nie bywają tak bezradni, tak zmęczeni i przybici…

 

Paweł Reszka ponownie odsłania nam kulisy szpitalne, tym razem pracując w pogotowiu. Wraz z zanurzeniem się wgłąb książki ulatnia się złość i frustracja na zbyt długie kolejki w sorze czy zbyt późny dojazd karetki, pojawia się za to zrozumienie i współczucie dla lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy i ratowników medycznych. Po więcej faktów odsyłam do książki! Zdecydowanie godna polecenia!

Link do opinii
Avatar użytkownika - Anapoli
Anapoli
Przeczytane:2020-02-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Ta książka odsłania, przed zwykłym  obywatelem, jak działa służba zdrowia. Jest uzupełnieniem pierwszej części. Czytanie 'Małych bogów', zarówno pierwszej jak i drugiej części, jest bardzo przytłaczające. Na prawdę odechciewa się płacić składki i kożystać z tego chorego systemu. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, by móc samemu ocenić jak jest.

Link do opinii
Inne książki autora
Miejsce po imperium
Paweł Reszka0
Okładka ksiązki - Miejsce po imperium

Jak wygląda miejsce po imperium - po ZSRR? Gruzini i Ukraińcy by je pogrzebać na zawsze wyszli na ulice, a Rosjanie zrozumieli, że takiej demokracji nie...

Miejsce po imperium
Paweł Reszka0
Okładka ksiązki - Miejsce po imperium

Jak wygląda miejsce po imperium - po ZSRR? Gruzini i Ukraińcy by je pogrzebać na zawsze wyszli na ulice, a Rosjanie zrozumieli, że takiej demokracji nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

"Z jednej strony niby <misja>, <przysięga Hipokratesa>, nakazy moralne, żeby pomagać . Z drugiej strony nasza <spółka matka> wygrała przetarg. Ma podpisaną umowę z NFZ-etem. W umowie wyszczególnione są <kody produktu kontraktowego>, sumaryczne kwoty kontraktu oraz średnia cena produktu. Tak więc uratowanie życia człowieka można zapisać kodem i wyliczyć jego średnią cenę."


Więcej

"Wie pan, ludzie nie zdają sobie sprawy, że triaż to nie jest zabawa wymyślona przez lekarzy. To jest oddział ratunkowy. Warto się czasem zastanowić: <Gdzie ja się właściwie znalazłem?>"


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy