Mały Książę

Poznaj pilota, który utknął na pustyni. Poznaj też mieszkańca niezwykłej planety, Małego Księcia, pielęgnującego swoją różę. Podążaj za chłopcem o magicznej wyobraźni i wyrusz w cudowną podróż do tajemniczych nowych planet. Czy Małemu Księciu uda się odkryć naturę miłości?

Bohaterowie "Małego Księcia" podbili serca pokoleń czytelników. Teraz ta magiczna opowieść Antoine'a de Saint-Exupéry'ego została zaadaptowana przez wielokrotnie nagradzaną poetkę Louise Greig i dostosowana do wieku najmłodszych czytelników. Zachwycające ilustracje Sarah Massini nadają ,,Małemu Księciu" klimat pełen uroku, tworząc tę opowieść jeszcze bardziej hipnotyzującą.

Informacje dodatkowe o Mały Książę:

Mały Książę - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-06-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Małego Księcia" chyba każdy już zna. Ale tego, którego my znamy napisał Antoine De Saint - Exuper. Jest to książka o pięknej przyjaźni i odpowiedzialności, która wzrusza i myślę, że nadal będzie wzruszać. Kiedy ją czytałam za czasów szkolnych przyznam, że nie do końca zrozumiałam wartości jakie autor chce przekazać. Nowa wersja ,,Małego Księcia" sprawiła, że mam ochotę jeszcze raz sięgnąć po oryginał i spojrzeć na świat oczami dziecka.

,,Mały Książę" Louise Greig to adaptacja, która została dostosowana do wieku najmłodszych czytelników. I uważam, że to bardzo dobra adaptacja, która dodatkowo posiada przepiękne ilustracje nadające całej historii klimatu i uroku, a młody czytelnik łatwo przyswaja sobie tekst czytany.

Autor przedstawia nam samotnego i zagubionego pilota oraz chłopca, zwanego Małym Księciem. Chłopiec posiadł na swojej planecie Różę, o którą troszczył się i bardzo kochał. Wraz z bohaterem podróżujemy po różnych planetach i poznajemy ich mieszkańców.

Książeczka jest prosta, ale niesie wiele przesłań i sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę by zastanowić się co jest ważne w życiu. Pokazuje, że każdy z nas jest inny, ukazuje siłę przyjaźni i miłości. Uczy odpowiedzialności i wrażliwości.

Bardzo polecam to wydanie nie tylko dla dzieci, ale również dorosłym.

Avatar użytkownika - patt1331
patt1331
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jaka jest Twoja książka dzieciństwa?
--------------------------------
Ja bez wątpienia odpowiem, że jest nią Mały Książę. Na samo jej wspomnienie zawsze się wzruszam. Antoine de Saint-Exupéry stworzył dzieło, do którego bardzo lubię wracać. Dlatego bez wahania sięgnęłam też po specjalne wydanie, które jest równie wyjątkowe co oryginał. Mały Książę wielokrotnie wciągnął mnie w stan refleksji nad pojęciem przyjaźni i miłości. W dzisiejszym zabieganym świecie wielu z nas jest samotnych, a miłość potrafimy docenić dopiero wtedy, gdy odchodzi.
----------------------
,,Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem"
----------------------
Z jednej strony książka jest prosta, a dla niektórych nawet zbyt nudna i bezsensowna. Ale prostota jej przekazu sprawia, że trzeba być emocjonalnie na to otwartym. A kto jak nie dziecko jest na to gotowy? Myślę, że Mały Książę z pewnością spodoba się maluchom. Chłopiec o burzy kręconych jasnych włosów to postać o wielkim sercu. Potrafiąca wydobyć na światło dzienne wszystkie drzemiące w ludziach marzenia. Przypomina, że każdy dorosły był kiedyś dzieckiem. Wędrówka chłopca po różnych planetach sprawiła, że zdał sobie sprawę, że każdy człowiek jest inny, a pokochana osoba na zawsze już będzie tą jedną jedyną ?
------------------------------
Na szczególnie wyróżnienie zasługują ilustracje. Zerknijcie tylko na nie! One naprawdę przeniosą nas do innego świata. Ilustratorka Sarah Massini wykonała kawał solidnej roboty. Z pewnością bardzo zainteresują najmłodszych czytelników. Książka kryje w sobie wiele głębokich przesłań, które warto zakorzenić już od początku książkowych przygód malucha. Bardzo się cieszę, że klasyki literatury mają swoje wznowienia i co ważne - wersje dla dzieci. Miłość, przyjaźń, dokonywane wybory, wrażliwość, dorosłość. Wszystko to znajdziecie w Małym Księciu. Niech ten malutki bohater zagości w Waszych domach dziś i w każdy inny dzień ?

Zmiataj
Louise Greig0
Okładka ksiązki - Zmiataj

Nie pozwól, by omiotły cię złe emocje! Zły nastrój Eda zaczyna się od małej, pozornie nic nieznaczącej rzeczy, lecz to właśnie ona sprawia, że coś zaczyna...

Zieleń
Louise Greig0
Okładka ksiązki - Zieleń

Edzio jest najszczęśliwszy, gdy wszystko wokół pokrywa BIEL śniegu, bo wtedy może zjeżdżać na swoich szybkich, błyszczących sankach. Lecz pewnego zimowego...