Mały lord

Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8119-312-2
Tytuł oryginału: Mały lord
Język oryginału: angielski

Utwór Frances Hodgson Burnett opowiada historię kilkuletniego ubogiego amerykańskiego chłopca; Cedryka, który niespodziewanie wraz z matką zostaje sprowadzony do Wielkiej Brytanii, by zamieszkać z nieznanym, lecz niezwykle bogatym dziadkiem.

Powieść odniosła duży sukces, a wzorowane na ilustracjach Reginalda Bircha ubrania stały się modnym wyjściowym ubiorem dla małych chłopców pochodzących z amerykańskiej klasy średniej.

Kup książkę Mały lord

Książkę "Mały Lord" napisała Frances Hodgson Burnett. Powieść opowiada o chłopcu o imieniu Cedryk. Jego ojciec zmarł, gdy Cedryk był małym dzieckiem. Chłopiec widział, jak smutna była jego mama. Robił wszystko, by ją uszczęśliwić. Mimo swoich kilku lat był bardzo dojrzałym dzieckiem. Wszyscy darzyli go sympatią. Siedmioletni Cedryk dowiedział się, że jest lordem Fauntleroy i musi wyjechać do Anglii, do swojego dziadka - hrabiego. Cedryk wcale nie chciał być bogatym człowiekiem, wolał mieć przyjaciół, żyć skromnie z ukochaną matką. Chłopiec przed wyjazdem do Anglii pragnął uszczęśliwić swoich przyjaciół. Pieniądze, otrzymane od dziadka, rozdaje biednym. To wspaniałe, że w tej powieści autor postanowił pokazać, że są na świecie tacy ludzie, którzy potrafią zrobić coś bezinteresownie, dla których ważniejsze są uczucia a nie dobra materialne...W Anglii Cedryk poznaje swojego dziadka. Uważa, że jest on bardzo dobrym człowiekiem, choć tak naprawdę hrabia był złym władcą. Jednak dzięki chłopcu zmienia się... Autor ukazuje nam, że nawet najbardziej okrutny człowiek ma gdzieś w sobie ukryte dobre cechy. Nagle następuje nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Okazuje się, że mały Cedryk nie jest lordem Fauntleroy, że znalazł się inny, starszy wnuk hrabiego. Dziwna intryga zostaje dostrzeżona przez przyjaciół Cedryka, którzy szukają prawdy. Można wywnioskować, że prawdziwi przyjaciele nawet po rozstaniu na ...

Opinie o książce - Mały lord

Wspaniała książka, choć troszkę mniej znana niż inne pozycje tej autorki. Cedryk jest wspaniałym chłopcem, ufnym i szczerym, każdy chłopiec może brać z niego przykład:)
Avatar użytkownika - anoola
Przeczytane:2019-07-15, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2019-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Są książki, po których lekturze człowiek czuje się jakby lepszym człowiekiem. I to jest właśnie taka książka:) 7-letni Cedryk to istny anioł, dziecko nie znające zła ani lęku. Ten słodki ufny chłopiec wzruszył zatwardziałe serce swego dziadka, hrabiego Dorincourt i zmienił zycie wielu osób.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Cedryk to przeuroczy mały chłopiec, który nagle dowiaduje się, że ma zostać w przyszłości hrabią, a na chwilę obecną jest lordem. Dla wszystkich ta informacja jest dużym zaskoczeniem, a dla dziadka chłopca, tego prawdziwego hrabiego, osobistą porażką. Hrabia jest bowiem człowiekiem złym, którego ponad wszystko interesują własne wygody. Nigdy nie wybaczył najmłodszemu synowi małżeństwa z amerykanką (tak, tak, to było wielkie faux paux :)), gdy jednak stracił wszystkich synów nie pozostało mu nic innego jak sprowadzić do swojego zamku jedynego wnuka i jedynego dziedzica. Przypływ uczuć rodzinnych? Nie dajcie się nabrać, hrabia ma swój plan :)

Urocza opowieść o tym, że dobro bywa zaraźliwe, a dobre uczynki do nas wracają.

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2017-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Warto sięgać do takich książek, bez wzgledu na wiek czytelnika wprowadzają go w czas piękna i uczą dobra, bez względu na oddziaływanie świata

Tajemniczy ogród.
Frances Hodgson Burnett; 0
Okładka ksiązki - Tajemniczy ogród.

...

Tajemniczy ogród.
Frances Hodgson Burnett; 0
Okładka ksiązki - Tajemniczy ogród.

...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę