Mały lord

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2018-07-06
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8119-312-2
Liczba stron: 223
Tytuł oryginału: Mały lord
Język oryginału: angielski

Ocena: 5 (15 głosów)
Inne wydania:

Utwór Frances Hodgson Burnett opowiada historię kilkuletniego ubogiego amerykańskiego chłopca; Cedryka, który niespodziewanie wraz z matką zostaje sprowadzony do Wielkiej Brytanii, by zamieszkać z nieznanym, lecz niezwykle bogatym dziadkiem.


Powieść odniosła duży sukces, a wzorowane na ilustracjach Reginalda Bircha ubrania stały się modnym wyjściowym ubiorem dla małych chłopców pochodzących z amerykańskiej klasy średniej.

 

 

Kup książkę Mały lord

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Książkę "Mały Lord" napisała Frances Hodgson Burnett. Powieść opowiada o chłopcu o imieniu Cedryk. Jego ojciec zmarł, gdy Cedryk był małym dzieckiem. Chłopiec widział, jak smutna była jego mama. Robił wszystko, by ją uszczęśliwić. Mimo swoich kilku lat był bardzo dojrzałym dzieckiem. Wszyscy darzyli go sympatią. Siedmioletni Cedryk dowiedział się, że jest lordem Fauntleroy i musi wyjechać do Anglii, do swojego dziadka - hrabiego. Cedryk wcale nie chciał być bogatym człowiekiem, wolał mieć przyjaciół, żyć skromnie z ukochaną matką. Chłopiec przed wyjazdem do Anglii pragnął uszczęśliwić swoich przyjaciół. Pieniądze, otrzymane od dziadka, rozdaje biednym. To wspaniałe, że w tej powieści autor postanowił pokazać, że są na świecie tacy ludzie, którzy potrafią zrobić coś bezinteresownie, dla których ważniejsze są uczucia a nie dobra materialne...W Anglii Cedryk poznaje swojego dziadka. Uważa, że jest on bardzo dobrym człowiekiem, choć tak naprawdę hrabia był złym władcą. Jednak dzięki chłopcu zmienia się... Autor ukazuje nam, że nawet najbardziej okrutny człowiek ma gdzieś w sobie ukryte dobre cechy. Nagle następuje nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Okazuje się, że mały Cedryk nie jest lordem Fauntleroy, że znalazł się inny, starszy wnuk hrabiego. Dziwna intryga zostaje dostrzeżona przez przyjaciół Cedryka, którzy szukają prawdy. Można wywnioskować, że prawdziwi przyjaciele nawet po rozstaniu na ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Mały lord

Wspaniała książka, choć troszkę mniej znana niż inne pozycje tej autorki. Cedryk jest wspaniałym chłopcem, ufnym i szczerym, każdy chłopiec może brać z niego przykład:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2020-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - wikakos-czytaczyta
wikakos-czytaczyta
Przeczytane:2019-07-15, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2019-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Są książki, po których lekturze człowiek czuje się jakby lepszym człowiekiem. I to jest właśnie taka książka:) 7-letni Cedryk to istny anioł, dziecko nie znające zła ani lęku. Ten słodki ufny chłopiec wzruszył zatwardziałe serce swego dziadka, hrabiego Dorincourt i zmienił zycie wielu osób.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam,

Cedryk to przeuroczy mały chłopiec, który nagle dowiaduje się, że ma zostać w przyszłości hrabią, a na chwilę obecną jest lordem. Dla wszystkich ta informacja jest dużym zaskoczeniem, a dla dziadka chłopca, tego prawdziwego hrabiego, osobistą porażką. Hrabia jest bowiem człowiekiem złym, którego ponad wszystko interesują własne wygody. Nigdy nie wybaczył najmłodszemu synowi małżeństwa z amerykanką (tak, tak, to było wielkie faux paux :)), gdy jednak stracił wszystkich synów nie pozostało mu nic innego jak sprowadzić do swojego zamku jedynego wnuka i jedynego dziedzica. Przypływ uczuć rodzinnych? Nie dajcie się nabrać, hrabia ma swój plan :)

Urocza opowieść o tym, że dobro bywa zaraźliwe, a dobre uczynki do nas wracają. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2017-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Warto sięgać do takich książek, bez wzgledu na wiek czytelnika wprowadzają go w czas piękna i uczą dobra, bez względu na oddziaływanie świata

Link do opinii
Inne książki autora
Tajemniczy ogród.
Frances Hodgson Burnett; 0
Okładka ksiązki - Tajemniczy ogród.

...

Tajemniczy ogród.
Frances Hodgson Burnett; 0
Okładka ksiązki - Tajemniczy ogród.

...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje