Mały manipulator

Wydawnictwo: TADAM
Data wydania: 2019-09-17
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-953722-5-4
Liczba stron: 56
Ilustracje: Maciej Łazowski

Ocena: 6 (1 głosów)

Mały manipulator jest wśród nas. Trudno go znaleźć, rozpoznać, ale on tam jest: w szkole, osiedlowym sklepie i biurze. Nie chowa się, nie siedzi cicho, o nie! Mówi, tłumaczy, przekonuje, i to tak sprytnie, że każdy z nas robi dokładnie to, czego mały manipulator chce. Bo taki już ten mały manipulator jest.

Manipulacja jest dzisiaj wszędzie: w polityce, telewizji, gazetach i na ulicy. Dotyka dorosłych i dzieci. Trudno jest  uniknąć manipulacji i łatwo się jej poddać, zwłaszcza jeśli nie zna się sztuczek, które stosuje się w manipulacji. „Mały manipulator” to książka dla najmłodszych, która pomaga rozpoznać metody manipulacji i która uczy, jak im się nie poddawać. Napisana wprawdzie dla dzieci, ale również z myślą o dorosłych. Jest „niewygodna”, bo budzi niepokój… I bardzo dobrze, bo taki niepokój powinien towarzyszyć nam, gdy pojawiają się podejrzenia, że ktoś nami manipuluje. Czytajmy, myślmy i reagujmy, niech manipulator wie, że znamy jego sztuczki!

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Mały manipulator

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Manipulacja to termin stosowany w psychologii, który określa sposób, w jaki dana osoba wpływa na innych ludzi. Manipulator dąży do realizowania własnych celów, skłaniając innych ludzi do nieświadomego wykonywania poleceń, ale w taki sposób, by wykonującym je osobom wydawało się, że robią to z własnej woli. Dzięki temu manipulator może osiągać wiele korzyści, chociażby finansowych. O manipulacjach słyszymy nieustannie w radiu, oglądamy materiały o nich w telewizji, czytamy o nich w internecie, manipulacje – mniejsze i większe – mają miejsce bardzo często przed naszymi oczami. Ale kim tak naprawdę jest manipulator i jakie sztuczki stosuje? O tym opowiada kierowana przede wszystkim do najmłodszych czytelników książka Bartosza Sztybora, rewelacyjnie zilustrowana przez Macieja Łazowskiego. Kiedy tylko Mały manipulator trafi w ręce czytelnika, od pierwszych stron zachwyci go imponującym wydaniem. Wrażenie robi zdecydowanie duży format książki, a sąsiadujące ze sobą strony, stanowiące często spójną, nierozerwalną całość, wciągną odbiorcę w wir opowieści. A opowieść Bartosza Sztybora oszczędna jest w słowa, do tego bardzo konkretna, zaś podjęty temat zaprezentowany został i wytłumaczony w sposób przystępny. Książkę intuicyjnie podzielić można na dwie części. W pierwszej czytelnik dowiaduje się, kim może być mały manipulator, gdzie możemy zetknąć się z nim, spotkać go czy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Mały manipulator