Mały przyjaciel

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria:
Tytuł oryginału: The little friend

Niecierpliwie oczekiwana nowa powieść autorki Tajemnej historii - bestsellera w Stanach Zjednoczonych i na świecie, jednego z najbardziej zadziwiających debiutów ostatnich lat - Mały Przyjaciel jest książką jeszcze bardziej fascynującą, o jeszcze większej sile oddziaływania.

W niewielkim miasteczku w stanie Mississippi Harriet Cleve Dufresnes dorasta w cieniu brata, którego - kiedy była małą dziewczynką - znaleziono powieszonego na drzewie tupelo na podwórzu rodzinnego domu. Zabójcy nigdy nie zidentyfikowano, a rodzina nigdy nie otrząsnęła się po tragedii.

Dla Harriet, dorastającej samopas w świecie własnej wyobraźni, brat pozostał łącznikiem ze wspaniałą przeszłością, o której tylko słyszała lub widziała na fotografiach w rodzinnych albumach. Obdarzona silną wolą, rozwinięta daleko ponad swoje dwanaście lat, zanurzona w literaturze przygodowej Stevensona, Kiplinga i Conan Doyle'a, Harriet postanawia pewnego lata rozwiązać tajemnicę morderstwa i wywrzeć zemstę. Jedynym sojusznikiem dziewczynki jest oddany przyjaciel Hely, ale to, co wkrótce odkryją, nie ma nic wspólnego z dziecięcymi zabawami: jest mroczne, dorosłe i groźne.

Mały Przyjaciel, zapis rodzinnych tęsknot i smutku, drąży temat zbrodni i kary, a także ukrytych powikłań i konsekwencji, które stoją na przeszkodzie dążeniom do prawdy i sprawiedliwości. Rozmach i siła tej powieści zapierają dech; książka skrzy się paradoksami moralnymi, intuicyjnymi wglądami w kruchość natury ludzkiej i błyskotliwym talentem narracyjnym.

Donna Tartt jest powieściopisarką, eseistką i krytykiem. Tajemna Historia została przetłumaczona na dwadzieścia cztery języki.

Kup książkę Mały przyjaciel

Opinie o książce - Mały przyjaciel

Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2018-06-07, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 2018,
Szczygieł
Donna Tartt0
Okładka ksiązki - Szczygieł

Jak daleko można się posunąć, by oszukać los? Theo Decker cudem udaje się przeżyć wybuch. W irracjonalnym odruchu wykrada z ruin muzeum niewielki obraz...

Tajemna historia
Donna Tartt0
Okładka ksiązki - Tajemna historia

Richard Papen rozpoczyna studia w ekskluzywnym college’u w Nowej Anglii. Dołącza do grupy inteligentnych, ekscentrycznych studentów filologii...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś