Mama i sens życia. Opowieści psychoterapeutyczne

W książce Mama i sens życia autor przedstawia sześć prawdziwych historii z życia swoich pacjentów, którzy cierpią z powodu lęku, depresji, nieuleczalnej choroby, czy wręcz zbliżającej się śmierci. Często podczas terapii okazuje się, że te zewnętrzne kłopoty pacjentów i zaburzające życie ich skutki są reakcją na troski ostateczne jak nieuchronna śmierć, brak oparcia, izolacja, brak sensu. To także książka bardzo osobista, w jednym z opowiadań autor analizuje swoją relację z matką.

Książka dla wszystkich, skorzystają z niej zarówno studenci psychologii i psycholodzy - obserwując warsztat świetnego terapeuty, jak i ci, którzy poszukują sensu w świecie, który sensu nie ma.

Irvin D. Yalom - profesor psychiatrii na uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Autor błyskotliwych powieści psychologicznych i podręczników. W swoich pracach prezentuje terapię w ujęciu egzystencjalnym. Jest autorem klasycznych już podręczników, takich jak: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka, Psychoterapia egzystencjalna, Dar terapii i in. Wspaniałe gawędziarstwo autora można poznać w opowiadaniach terapeutycznych: Kat miłości, Mama i sens życia oraz w powieściach: Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał, Kuracja według Schopenhauera.

Informacje dodatkowe o Mama i sens życia. Opowieści psychoterapeutyczne:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-06-20
ISBN: 9788382520545
Tytuł oryginału: Momma and The Meaning of Life

Kup książkę Mama i sens życia. Opowieści psychoterapeutyczne

Mama i sens życia. Opowieści psychoterapeutyczne - opinie o książce

Yalom znany terapeuta nurtu humanistycznego po latach wygrzebuje ze swoich kartotek historie pacjentów i zmieniając dane i nieco koloryzując opowiada nam ich historie z własnym komentarzem. Nie są tą stawiane diagnozy raczej próba spojrzenia na życie ludzi w sposób bardzo indywidualne, próba zrozumienia tego co się dzieje z nimi. Minusem jest na pewno to że niektóre historie wydają się bardzo nieprawdopodobne przed sploty wypadków wydają się być czasem niebywałymi fantazjami.
Avatar użytkownika - mysha
Przeczytane:2009-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam,
Patrząc w słońce
Irvin D. Yalom0
Okładka ksiązki - Patrząc w słońce

Napisane w niepowtarzalnym stylu opowiadania Yaloma, Patrząc w słońce są głęboko poruszającym studium uniwersalnej kwestii śmiertelności. W dziele podsumowującym...

Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów
Irvin D. Yalom0
Okładka ksiązki - Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów

Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów to niezwykły przewodnik po udanej psychoterapii. Yalom dzieli się w nim swoim...