Mamie na ratunek. Jak radzić sobie z napadami złości u dziecka

Sposoby na rogatą duszyczkę

Metody radzenia sobie z dziecięcym buntem Okazywanie uczuć bez wybuchów agresji Oswajanie złości i bezradności Konstruktywne wyrażanie negatywnych emocji Zabawy rozwijające umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze malucha

Dziecięcy świat emocji

Histeria, furia, rzucanie się po podłodze, kopanie i wrzaski wniebogłosy. Nie tego się spodziewałaś, kiedy zostałaś mamą swojej ukochanej kruszynki. Jak to możliwe, że Twój rozkoszny blond aniołek przy każdym posiłku zamienia się w mały pocisk, pełen wściekłości po brzegi? Dlaczego dwuletnia córeczka na bezradność reaguje agresją? Jak powinnaś się zachować, kiedy Twoje dziecko w prawie każdym sklepie daje popis pełen fajerwerków?

Nie pozwól, żeby napady furii zagłuszyły to, co najlepsze w Tobie i Twoim dziecku. Wybuchy złości są u maluchów tak samo normalne, jak strup na kolanie czy nagminne gubienie rękawiczek. Dzięki tej książeczce wreszcie będziesz potrafiła porozumieć się z dzieckiem zarówno przed atakiem gniewu, jak i w jego trakcie oraz po wybuchu. Nauczycie się także wspólnie ograniczać histeryczne zachowania.

Opanuj się i wyjdź naprzeciw złości Twojej pociechy: Zrozum przyczyny histerii malucha. Ćwicz własną cierpliwość. Nie bij, nie krzycz i nie dopuszczaj do starcia. Poznaj czynniki przyczyniające się do napadów. Naucz się rozładowywać napięcie u dziecka. Pilnuj, by nikomu nie stała się krzywda.

Książeczki z serii Mamie na ratunek to małe, a jednocześnie wielkie wsparcie dla świeżo upieczonej mamy. Zawierają praktyczne techniki i rady z życia wzięte -- tak potrzebne na każdym etapie wczesnego macierzyństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś w opałach, czy też właśnie cieszysz się krótką chwilą spokoju, dzięki tej serii czas spędzany wspólnie z maluchem stanie się przyjemny i pozbawiony problemów. Przekonaj się, że żadna niania nie zastąpi Twojemu dziecku Mądrej Mamy!

Informacje dodatkowe o Mamie na ratunek. Jak radzić sobie z napadami złości u dziecka:

Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 2010-02-01
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Mamie na ratunek. Jak radzić sobie z napadami złości u dziecka

Mamie na ratunek. Jak radzić sobie z napadami złości u dziecka - opinie o książce