Masakra na wyspie Utoya

Brutalna zbrodnia, która wstrząsnęła światem.
Norwegia 22 lipca 2011 roku.
Wyspa Utøya.
Anders Breivik morduje 69 osób.

Na wyspie Utøya trwa letni obóz młodzieżowy. Dzień jest spokojny, nic nie wskazuje na ogromną tragedię, która ma rozegrać się tutaj za chwilę. Radosną atmosferę przerywa wiadomość o wybuchach w centrum Oslo. Tymczasem po drugiej stronie wyspy do brzegu przybija łódź. Wysiada z niej uzbrojony Anders Breivik.

Poznajcie JEDYNĄ dotychczas wydaną relację świadka, który został ocalony z masakry na wyspie Utøya. Pracoń minuta po minucie relacjonuje przebieg wydarzeń tego pamiętnego i tragicznego dnia.

O czym myśli człowiek, kiedy ktoś mierzy do niego z broni?
Co czuje, kiedy na jego oczach giną przyjaciele?
Czy po przeżyciu takiej traumy, można w ogóle wrócić do normalnego życia?
Jak to jest spotkać się później twarzą w twarz z oprawcą?

Wstrząsająca i zarazem wzruszająca relacja, która pozwala zrozumieć ogrom tej niebywałej tragedii.

Informacje dodatkowe o Masakra na wyspie Utoya:

Masakra na wyspie Utoya - opinie o książce

Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2015-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"Utoya: miejsce miłości, polityki i przyjaźni" Dla Adriana Praconia miało to być najlepsze lato w życiu. Tylu oddanych ludzi w jednym miejscu, tam nie czuł się samotny. Bez problemu przysiadał się do czyjegoś stolika, bez problemu rozpoczynał rozmowę. Wszystko zapowiadało się tak dobrze... Radosną atmosferę przerywają jednak wieści o atakach terrorystycznych w centrum Oslo. A to dopiero początek. Na wyspę w przebraniu policjanta przybywa bezwzględny morderca. Wiadomości o rzezi na wyspie Utoya wstrząsnęły całym światem. Zginęło wówczas 69 osób, 110 zostało rannych. Adrian Pracoń był jednym z tych, którzy przeżyli. "Masakra na wyspie Utoya" jest prawdziwą relacją tamtych wydarzeń, zbiorem wspomnień i odczuć. Autor opowiada nam dokładnie jak było, co czuł, co widział, co robił. Bez zgrywania bohatera, bez zbędnych słów. Próbuje zrozumieć jak to się stało, że przeżył. Morderca celuje do niego z broni, waha się chwilę, odwraca i odchodzi. Czym się kierował? Dlaczego oszczędził właśnie jego? Niezwykła powieść. Prawdziwa. Wywołująca moc emocji. Polecam!