Messi. Historia chłopca, który stał się legendą

Znany, podziwiany i szanowany, przez wielu uważany za najlepszego piłkarza w historii. Jego nazwisko znają wszyscy, ale niewielu zna jego życie.

Dziennikarz i autor bestsellerowych książek Luca Caioli dotarł
 do wszystkich faktów i ciekawostek z życia młodej gwiazdy futbolu, rozmawiał z rodzicami, trenerami z dzieciństwa, przyjaciółmi i bliskimi w Argentynie i Hiszpanii, ważnymi postaciami w Barcelonie,
a przede wszystkim z samym Messim.

Z opowieści wyłania się historia wyjątkowego chłopca i mężczyzny, skromnego i oszczędnego w słowach, przemawiającego głośno i dobitnie na boiskach piłkarskich całego świata.

Panie i Panowie: oto Leo Messi. —

Historia chłopca, który stał się legendą to najbardziej znana, wydawana w wielu krajach i tłumaczona na wiele języków biografia Messiego. Polskie wydanie jest jednak wyjątkowe, gdyż specjalnie dla nas autor dopisał dodatkowe rozdziały, dzięki czemu w ręce polskich czytelników trafia najbardziej aktualna wersja na świecie!

Książka najlepszego piłkarza w historii FC Barcelony to kolejne wydanie przygotowane przez FCBooks.pl, czyli unikalny projekt Wydawnictwa Sine Qua Non oraz polskiej Penyi Fan Club Barca Polska i z pewnością najbardziej oczekiwana pozycja dla wielu sympatyków „Dumy Katalonii” w Polsce.

Informacje dodatkowe o Messi. Historia chłopca, który stał się legendą:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria: Sport
ISBN: 978-83-931575-9-4

Kup książkę Messi. Historia chłopca, który stał się legendą

Dodaj cytat

Messi. Historia chłopca, który stał się legendą - opinie o książce

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
,,Messi, historia chłopca, który stał się legendą" to zbiór faktów oraz ciekawostek z życia młodej gwiazdy futbolu. Autor rozmawia z rodzicami, trenerami z dzieciństwa, przyjaciółmi oraz bliskimi i ważnymi postaciami z życia Leo. To ich oczami poznajemy Messiego, który okazuje się osobą niezwykle skromną, nieśmiałą, która oprócz wielkiego talentu ma w sobie olbrzymie pokłady pokory. Przełamuje bariery i udowadnia, że na boisku nie ma rzeczy niemożliwych. Czytelnik poznaje także relacje i zależności panujące w jego rodzinie, najpiękniejsze gole, najważniejsze zwycięstwa i wydarzenia sportowe. Autor analizuje wszystkie znaczące etapy jego życia i kariery. Książka napisana jest z pasją i nie da się nie zauważyć sympatii autora dla Messiego, ale trudno mu się dziwić, ponieważ Leo jest jedną z tych niewielu gwiazd, którym ,,woda sodowa" po odniesieniu sukcesu nie uderzyła do głowy. Czego najlepszy dowodem jest jego odpowiedź na pytane - "A teraz jesteś władcą świata" - ,, Nie, nie jestem, ani nie jestem numerem 1. Jestem taki jak zawsze i mam szczęście grać w wielkiej drużynie." Myślę, że na tę książkę warto zwrócić uwagę, gdyż niewątpliwie Lionel Messi jest człowiekiem godnym bliższego poznania, a droga, którą przebył od Rosario do Barcelony jest równie interesująca, co intrygująca. A różne punkty widzenia sprawiają, że czytelnik ma możliwość "obserwowania" życia sportowca z wielu perspektyw. Myślę, że dla fanów piłkarza jest to lektura obowiązkowa, ale nawet Ci, co za futbolem nie przepadają, znajdą w tej publikacji wiele ciekawych informacji, a lektura sprawi im dużo przyjemności. Polecam.
Avatar użytkownika - Mason23
Mason23
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Kolejna całkiem niezła biografia Caioliego. Dla fanów Argentyńczyka pozycja obowiązkowa!
Avatar użytkownika - baczmus
baczmus
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Przeczytałem, FC Barcelona, Mam,
Zinédine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie
Luca Caioli0
Okładka ksiązki - Zinédine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie

7 maja, będąc bogiem piłki, żegna się z kibicami Realu Madryt, a kiedy ludzie skandują jego imię, płacze jak dziecko. Dwa miesiące później rozgrywa ostatnie...

Ronaldinho. Uśmiech futbolu
Luca Caioli0
Okładka ksiązki - Ronaldinho. Uśmiech futbolu

Pierwsza w Polsce biografia piłkarskiego magika! Kiedy jako 19-latek w derbach Porto Alegre raz za razem ogrywał legendarnego Dungę, kibice byli w szoku...

Paderborn
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona