Meteorologia. Podręcznik RYA

Żeglując chcemy wiedzieć, co będzie się działo w pogodzie w najbliższych godzinach i dniach. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na jednodniowy rejs po wodach przybrzeżnych, czy przemierzasz ocean, przewidywanie pogody i rozumienie zjawisk, które nią rządzą ma znaczenie nie tylko dla przyjemności żeglowania, ale i dla twojego bezpieczeństwa.

Meteorologia jest podręcznikiem napisanym na potrzeby kursów na patenty żeglarskie RYA, ale jest też znakomitym poradnikiem dla tych wszystkich, którzy po prostu chcą trochę lepiej zrozumieć pogodę. Jest bogato ilustrowana i przystępnie napisana. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowany temat jest łatwy do zrozumienia. Znajdziesz w tej książce niezbędną teorię, mapy synoptyczne, chmury, przewidywanie wiatru i technologię wykorzystywaną do pozyskiwania informacji meteorologicznych.

Chris Tibbs

Chris Tibbs jest doświadczonym żeglarzem, który ma na swoim koncie m.in. trzy rejsy dookoła świata i przepłynięcie Oceanu Spokojnego. Posiada tytuł magistra meteorologii stosowanej, został przeszkolony jako synoptyk w Met Office i prowadzi firmę zajmującą się prognozowaniem pogody i doradztwem dla jachtów regatowych i turystycznych.

Informacje dodatkowe o Meteorologia. Podręcznik RYA:

Wydawnictwo: Alma-Press