Mężczyzna bez winy i wstydu

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-05-22

Oto książka, którą można streścić jednym zdaniem: ,,Kobieto, nie daj się robić w bambuko; mężczyzno: nie uważaj kobiety za idiotkę". I tyle. Właściwie można jej już nie czytać, ale jednak warto.

Rozmawiamy o fantazmatach, jakim dajemy się uwodzić, i ich wpływie na nasze życie. Fantazmatach o niezależności, równości, sile i partnerstwie. O lekceważeniu mocy seksualności. O tym, że odpowiedź na pytanie: ,,Czy mnie to podnieca?" może uchronić przed poważnym błędem w wyborze partnera. Kobiety bowiem zaczęły źle wybierać. I właśnie o tych kiepskich wyborach jest ta książka.

Wyobraźmy sobie sytuację najbardziej banalną pod słońcem: ona spotyka jego. Na imprezie u znajomych, wyjeździe integracyjnym, randce z internetu, gdziekolwiek...

Kiedy go widzi, wie, że to ON. Myśli o nim: ,,Jaki to fajny facet!". Bo jest uroczy i słodki. Ma na nogach znoszone trapery w typie Edwarda Stachury, co ją rozczula, ale może także chodzić w lakierkach, w eleganckim garniturze, być politykiem, pracować w agencji reklamowej - co jej się podoba. Może też być świetnie zapowiadającym się projektem na idealnego partnera życiowego - co ją pociąga.

Do takiego mężczyzny chce się przytulić.

STOP!

Nie warto od razu się przytulać i my powiemy Wam dlaczego. Znamy tego faceta w traperach albo lakierkach. Znamy ten uśmiech i przytulanie. Wiemy, na co go stać. Na wiele i na bardzo niewiele. Każde z nas, autorów tej książki, spotkało się z takim typem mężczyzny. Albo z kobietami, którym ,,partnerował". Być może spotkałyście go kiedyś w tramwaju, wracając z zakupów z pełnymi siatami. To był ten, który nie ustąpił Wam miejsca, za to łakomie na Was patrzył. I nie czuł przy tym wstydu, nie miał poczucia winy. Albo dyskutował z Wami zażarcie na jakimś forum internetowym, choć nie miał racji. Nie odpuścił - musiał dopiąć swego. Albo po seksie (całkiem udanym) bez słowa usunął Was z grona znajomych na Tinderze. Czy też umówił się na tańce i nie przyszedł.

Przez kilka lat zbieraliśmy opowieści i uwagi na jego temat. Można powiedzieć: rozgryźliśmy społeczno-socjologiczny fenomen fajnego faceta XXI wieku. Jeżeli zaczniecie czytać tę książkę, przekonacie się, że jesteśmy wobec niego trochę złośliwi, ale zapewniamy - na sercu leży nam również jego dobro.

Tagi: bóg Umysł ciało duch

Kup książkę Mężczyzna bez winy i wstydu

Opinie o książce - Mężczyzna bez winy i wstydu

Wirus samotności
Wojciech Kruczyński0
Okładka ksiązki - Wirus samotności

Wojciech Kruczyński w swojej najnowszej książce przybliża czytelnikowi zjawisko dobrej i złej samotności. Problem złej samotności dotyczy wielu z nas....

Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska