Wirus samotności

Wojciech Kruczyński w swojej najnowszej książce przybliża czytelnikowi zjawisko dobrej i złej samotności. Problem złej samotności dotyczy wielu z nas. Może objawiać się jako nieufność, nadmierna obowiązkowość lub lęk przed bliskością czy zranieniem. Jej przyczyny zwykle tkwią w naszej przeszłości, w zaburzonych relacjach z opiekunami. W wieku dojrzewania i dorosłości często objawia się ona brakiem intymnych związków z innymi osobami. Autor charakteryzuje różne typy samotników, na przestrzeni ich kolejnych lat życia, wskazując niebezpieczeństwa ugrzęźnięcia w złej samotności oraz drogę do osiągnięcia prawdziwej bliskości i dobrej, dojrzałej samotności.

Informacje dodatkowe o Wirus samotności:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-7469-168-9

Kup książkę Wirus samotności

Wirus samotności - opinie o książce

Liczyłam na więcej, ale z drugiej strony spełniła oczekiwania. Daję opis tego jakie typy samotników są, i z czego się wywodzą. Pan Wojciech przedstawia w sumie samotność jakoś coś dobrego. Ja ze swoim samotnikiem poradziłam sobie dwa lata temu, wtedy postanowiłam się z nim zaprzyjaźnić. Dla mnie ta książka podsumowała moje zmagania i moją pracę nad sobą.

Myślę, że dla wielu osób ta książka będzie bardzo dobra i pożyteczna, nawet jeśli w sieci się do tego nie przyznają.
Ostatecznie polecam ją każdemu, kto chce żyć w zgodzie z samym sobą.

Mężczyzna bez winy i wstydu
Wojciech Kruczyński0
Okładka ksiązki - Mężczyzna bez winy i wstydu

Oto książka, którą można streścić jednym zdaniem: ,,Kobieto, nie daj się robić w bambuko; mężczyzno: nie uważaj kobiety za idiotkę". I tyle. Właściwie...